Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Příběhy Septimuse Heapa

21. června 2013 v 11:22 | Adri |  Literatura
Zatím vyšlo šest knížek, přečtených mám pouze pět (stále čekám, až se objeví v knihovně). Ale i tak vám klidně doporučím i ten šestý díl, protože jak vím, Angie Sageové se podaří vytvořit nezapomenutelné dílo :)
Jako malá jsem tyto knížky hltala. Všude kolem mě běžela Potterovská mánie, já však měla oči jen pro mého Septimuse. Moje nejmilejší postava ale byla jeden z jeho starších bratrů, který se nám v druhém díle Znamení draka pěkně vybarví.
Kniha je určena především pro mladší čtenáře, ale upoutala i mamku mé kamarádky.


1. Díl Magyk
Touto knihou vše začíná. Ponoříte se do příběhu Septimuse Heapa, sedmý syn sedmého syna, který byl odvlečen od své rodiny, která je známá svými čarodějnickými sklony. Jeho rodičům byl ale smutek zažehnán nalezeným malým děvčátkem jménem Jenna, která je shodou okolností princezna, ale nikdo to netuší... Když je Jenně deset let, odvede ji Marcia, MimoŘáddná čarodějka (nejmocnější), aby ji uchránila před DomDaniel, protože podle ní není u Heapových bezpečno, i když ji poskytovali učení Magyku.
Během příběhu se seznámíte také s krysounem Staníkem, Cvočkem, brouky Obrněnci, Bobrspátek a také černokněžníkem DomDanielem, který si brousí kouzla na obsazení království, protože Jennina matka po jejím porodu zemřela a na královský trůn nemá kdo nastoupit. Septimus se setká se svou rodinou, v níž se spřátelí s tetou Zeldou, jež mu poodhalí, co je doopravdy zač a že v něm dřímá síla Magyku, přestože se jej nikdy neučil.
Na konci knihy se dozví, že je opravdu jejich synem, ale jeho bratru Simonovi to není po chuti.

2. Díl Znamení draka
Také se v druhém díle se objeví DomDaniel a unese Jenny. Dojde zde ke zradě v rodině, mnoha hrdinským činům a různým kouzelným příhodám. Septimus se vzdělává v učení Magyku a díky své krvi a hrdinství jej dokáže dobře využít. DomDaniel je přiveden opět k životu v plné síle a hlavní hrdinové musí opět bojovat nejen za své životy, ale také za svobodu království.
Zabloudíte do neznámých končin a budete svědky nevídaných kouzel, jež se budou vést v souboji s dobrem a zlem. I v tomto díle není nouze o mnohá tajemství, věci z prvního dílu získají jasnější vzhled, ale budoucnost se zahalí do temného oblaku, který občas osvětlí záblesk naděje a Magyku. Do toho se nám zamíchají nové postavy, jak ty dobré, tak zlé.3. Díl Physikus
Ve třetím díle se společně Septimusem ponoříme do hluboké minulosti. Dostáváme se do kolotoče událostí, jež rozpoutal pouze jediný portrét mrtvé Královny, jež umožnil uživit jejího ducha. A protože to není příjemná osobnost, využije Septimuse k získání lektvaru mládí a nesmrtelného života. Aby se dostal k receptu, musí se stát učedníkem Marcelluse Pyea. Jenna, Nicko a jejich nový kamarád Snorry následují Septrimuse do minulosti a snaží se zmařit plány zlé královny. Do toho se nám zaplétá neustále hladový drak Spit Fyre. Stanley a Dawnie, dobří přátelé Septimuse, jsou obviněni z nákazy města chorobou.4. Díl Výprava za hrdinstvím
- Můj oblíbený díl. Mladý čaroděj s princeznou Jennou a jejich nejlepším kamarádem Broučínem se rozhodnou zachránit Cvočka a Snori (Cvoček je Septimusův bratr) z minulosti, kde uvízli (viz, předchozí díl). Vydají se proto na dlouhou a nebezpečnou cestu do sídla Foryxů, kde se setkává všechen čas. V jejich výpravě zažijí setkání s Wendronskými čarodějnicemi a dalšími Septimusovy bratry. Naneštěstí však v onom sídle Foryxů zůstanou uvězněni a zapletou se do stále větších záhad. V tomto díle se setkáte s dobře známými postavami, jako je například čarodějka Marcia (a její popichování ani tentokrát neustane).
5. Díl Syren
Septimus se vydává se svým drakem Ohnivákem na dlouhou cestu, aby vyzvedl Jennu, Cvočka a
Snori a Broučína. Musí si pospíšit, protože čím déle letí, tím je nižší pravděpodobnost, že je ještě někdy uvidí. Najde je až na lodi. Cvoček a Snorii zůstvávají na lodi, jež jim slibuje, že se dostanou domů po moři. Jenna a Broučín si sednou na Ohniváka a putují vzduchem. Cestou je zastihne bouře a Ohniváka zasáhne blesk do ocasu. Zřítí se na ostrov a tam se Septimus zoufale pokouší Ohniváka uzdravit. Ale Ohnivák umírá a jiná cesta z pustého ostrova nevede...
Jednou Septimus zaslechne nějaký hlas, co ho volá. Jenna a Broučín jsou na rybách, takže jde za hlasem a nezamýšlí se, co vlastně po něm chce. Hlas jej dovede k dívce posednuté démonem.
Kdo opustí ostrov, kdo na něm zůstane a kdo na něm přibude?
I v této knížce se objeví mnoho nových postav, připomenou se i ty starší - jako je moje oblíbenkyně teta Zelda.

6. Díl Darke
Jak už jsem řekla, tento díl jsem nečetla. Přihodím vám proto sem pouze anotaci. Avšak slibuju, že když si ji přečtu, můžete se dočkat plnohodnotného popisu :))

Co nového v Rumpelicích? Všechno nasvědčuje tomu, že v kraji čarodějů a magykem obdařených bytostí se vše blíží k naprosté idylce. Septimus a Jenna mají dnes čtrnácté narozeniny. Jejich nejbližší chystají oslavu a zdá se, že by ji nic nemělo narušit. Jenomže...
Jenna objeví "cosi temného" a začne tušit problémy. Septimus ji zpočátku ignoruje, chystá se totiž na "temný týden", v němž chce "vrátit zpět" ducha Altera, který při pokaženém Marciině zaklínadle "kamsi" zmizel. Až posléze Sep pochopí, že Alterovo zmizení souvisí s Jenninými obavami. Ono "cosi temného" je totiž strašlivá "temná darke doména", černočerná tma, která se tady usadila a hodlá se dál roztahovat a ovládnout celý kraj i se zdánlivě bezmocnými obyvateli.
To ovšem Septimus, Jenna a jejich přátelé nedovolí. Rozhodnou se pro náročnou a velice nebezpečnou záchrannou akci. Vydejte se na cestu s nimi, po zemi, do vzduchu i pod hladinu, a prožijte okamžiky hrůzy při
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sentencia Sentencia | Web | 21. června 2013 v 18:59 | Reagovat

z téhle série jsem zatím četla jen jednu knížku a k těm dalším se nedostala. nevím proč, ale děj mě nenadchl natolik, abych četla i další díly... nebylo to špatné, ale nějak jsem se do děje nemohla vžít. Začátek byl nudný a něco víc se dělo až v závěru, a to mi vadilo... ale kdo ví, třeba se k sérii ještě vrátím a změním názor :)

2 vivienne vivienne | Web | 21. června 2013 v 21:10 | Reagovat

tuto sérii jsem nečetla, asi to napravím

3 proby proby | Web | 23. června 2013 v 23:36 | Reagovat

To jsem také četla, tu šestou mám doma, jinak jich mám přečteno všech pět :) K šesté jsem se kvůli rozečteným Tolkienovým dílům nedostala :)
Ale jinak je to moc povedený příběh :) Doporučuju také ostatním :)

Jinak děkuju za komentář u mě :) A máš hezký design :)

4 Metalová Princezna Metalová Princezna | Web | 26. června 2013 v 10:10 | Reagovat

Tak tuto sérii knih vůbec neznám, každopádně mě zaujala, takže se asi v nejbližší době vydám do knihovny.

5 Vendy Vendy | Web | 10. července 2013 v 20:05 | Reagovat

Toto jsem měla kdysi naplánováno přečíst, ale v průběhu dalších měsíců jsem na ně zapomněla...
Zkusím se podívat v naší knihovně. .-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."