Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Řetězák - K blogování

8. června 2013 v 11:11 | Adri |  Řetězáky, dotazníky
Kdyby ses měla vystihnout v jedné větě, jak by zněla?
"Nemám hranice"

Jakou studuješ školu, a co bys chtěla jednou dělat?
Studuju v osmém ročníku na základní škole, v budoucnu bych chtěla na gymnázium a odtamtud na medinu. Profesi bych si představovala jako homeopata. Jestli mi to vyjde, to se ještě uvidí... Ještě existuje alternativa jít na jazykovou školu, překládat knihy a nebo je psát :)


Čteš knížky, a pokud ano, jaké tě nejvíc baví?
Jak jsem už říkala v minulém dotazníku, jsem strašlivý knihomol, kterému nezáleží na žánrech, hlavně aby byla kniha napsána poutavě. Na plné čáre ale u mě vedou různé fantasy knihy, i když v dnešní době je velmi těžké najít něco kvalitního a ne slátaninu nesmyslů. Ale komixy jsem už jaksi přestala číst, mého oblíbeného Garfielda mám přelouskaného z dětství :) Momentálně jsem propadla i kouzlu historických románů a pokud jde o autora, Tolkien vede.

A dostáváme se k tématu blogů:

Máš nějaké zvíře? Pokud ano, nenapadlo tě někdy třeba založit mu taky blog? Poslední dobou je velká móda zakládat svým domácím miláčkům vlastní stránky, a k tomuto účelu existují i specializované služby.
Mám zakrslého králíka jménem Duffy. Po pravdě jsem o založení blogu přemýšlela, ale protože je to právě "modní", nešla jsem do toho. Podobných stránek si na internetu můžete najít hodně a já chci být něčím výjimečná, aby se ke mě lidi vraceli a četli u mě něco, co jinde ne.
Dlouho mě ale hlodá červík ozývající se, abych založila rubriku pro Duffy. Dávala bych i rady začínajícím chovatelům (jako začínající chovatel jsem si přečetla všechny možné materiály o zakrslých králících).

Nebojíš se na internetu o své soukromí? Jak moc si hlídáš svá osobní data a další citlivé informace?
O své soukromí se dost bojím. Ale co naplat, to už v sobě mají nebezpečné vody internetu. Představa, že by mě ale někdo potkal na ulici a řekl mi: "jo, ty jsi ta Adri z all-is-magic" mě těší. Ráda bych si totiž popovídala s lidmi, jak na ně působí můj blog a co bych na něm měla vypilovat. Osobní data o sobě moc neříkám, i deníčky se snažím psát více anonymně než dříve. Nepřidávám už žádné fotky ani jména osob.
Představa, že za mnou přijde někdo ze školy s tím, že mám dobrý blog ve mě evokuje smíšené pocity. Přece jen toho člověka vídám každý den a tak si může ze mě udělat kompletní obrázek z reálu a z vod internetových. Když to totiž poskládá dohromady, vyjdou mu všechny pro mě citlivé informace na povrch :D


Pojďme se teď trochu věnovat tvému blogu. Kdy tě napadlo si založit blog na Blog.cz a s jakým účelem sis ho tehdy zakládala? Dostala ses k Blog.cz třeba přes doporučení nějaké kamarádky, která zde už blog měla?
Já už ani nevím, jak jsem k blogu přišla. Bylo to v roce 2009, měla jsem deset let a byl to blog plný zkopírovaných obrázků a krátkých deníčkovských výblitků, prostě děs a hrůza. Na tuto černou minulost nechci vzpomínat :D
Nejspíš jsem ale asi na blog narazila jen tak při brouzdání po internetu. Chtěla jsem něco jako vizitku na alik.cz, ale kde můžu víc přidávat obrázky :D


Je to tvůj první blog, nebo jsi už před tím měla nějaké jiné?
Před tímto blogem jsem měla tři veliké blogy - rozumějte jako blogy, na kterých jsem opravdu makala a asi dva menší blogy, na kterých jsem dělala asi tam měsíc a pak mě přestaly bavit. Jeden byl o ekologii, druhý o zvířatech.

Co ti blog dává, co ti bere?
Dává mi spoustu ponaučení, hlavně se mi díky tomu zlepšilo psaní na klávesnici, s hrdostí můžu říct, že patřím mezi nejrychleji píšící v mém okruhu přátel :D A taky hlavně píšu bez hrubek, což se mi hodí do češtiny. Dává mi taky výhodné skladiště všelijakých informací, plno úžasných seznámení se zajímavými lidmi, hlavně mi taky dal schopnost přijímat kritiku... Jediné, co mi bere je volný čas. Ale cítím, že je dobře investovaný :)

Myslíš, že je možné být na blogu závislý? Máš s tím třeba někdy problém, kdy se nemůžeš odtrhnout od počítače?
V dnešní době, kdy jsi lze vypěstovat závislost na všem (třeba na chození do solária), v tom nevidím žádný problém. Osobně se mě to ale netýká, v pohodě jsem schopná vypnout z blogu na týden a pak se bez výčitek svědomí zase vrátit zpět. Ale odtrhnout se někdy nedokážu například od nějakého článku, ten musím dodělat, i kdyby se na nás hnalo tornádo :D

V čem je tvůj blog podle tebe odlišný od všech jiných blogů?
I když se v poslední době rozšiřují řady esoterických blogů mající hlavu a patu, musím tuto vlastnost vyzdvihnout. Potom bych chtěla poukázat na to, že se nevydává pouze na cestu nadpřirozena, ale i cestování, mého deníku, zamyšlení, příběhů, básniček, kreseb... prostě je originální v tom, že obsahuje takový mix :)

Jaký je tvůj názor na mazání komentářů? Necháš své čtenáře psát do komentářů k tvým článkům cokoli, nebo komentáře, které se ti nějak nelíbí, smažeš?
Mažu pouze otravné reklamní komentáře, jinak nic nemažu. S kritikou jsem už smířena, můžete si psát nenávistných komentářů kolik jen chcete :) Nechci tady z tohoto blogu udělat nějaké centrum mazání kritizujících komentářů, nechci dělat žádnou cenzuru.
V jedné z našich nedávných anket jsme zjistili, že si spousta blogerů našla díky svému blogu kamarády i v reálu a pravidelně se vídají. Jak je to u tebe?
Já ještě žádného přátele přes blog i v reálu nenašla :D Hihi, budu to muset napravit, ať jsem taky in. Písněte někdo z okolí Ostravy (pozn. - nebydlím v Ostravě, pouze v okolí) :D

Pro označení člověka, který má svůj blog, se nejčastěji používá označení "blogger". My na blog.cz razíme variantu s jedním G - "bloger". A velmi časté je i označení "blogerka", které se mi ale přiznám ani trochu nelíbí a trhá mi to uši. Jak by ses označila ty - jsi blogger, bloger, nebo blogerka?
Já spíš používám slovo autorka :) Když už, tak blogerka... kryjte si uši! (nebo oči? :D)

Jsi kromě blog.cz registrovaná i na nějakém jiném podobném serveru, typu seznamky, komunitní sítě, apod.?
Jsem pouze na e-mailu a facebooku (tam trávím absolutní minimum času).

Podle měření českého statistického úřadu se v roce 2008 věnovalo čtení blogů pouze 7,8 % lidí z kontrolní skupiny. Mnohem častější využití internetu vykazuje vyhledávání informací, čtení zpráv, sledování videa nebo stahování multimediálního obsahu. To zjednodušeně znamená, že čtení blogů se věnuje velmi zhruba každý desátý uživatel internetu, což je velmi málo. Ty určitě čteš řadu blogů a spadáš tedy do tohoto malého množství, zkusila bys nám vysvětlit, proč ti stojí za to věnovat svůj čas čtení cizích blogů? A myslíš, že lidé, kteří blogy vůbec nečtou, o něco přicházejí?
Já si myslím, že čtení blogů rozhodně za něco stojí, protože se například díky nim našlo hodně kvalitních spisovatelů. Navíc se tam mnohdy dozvíte myšlenkové pochody jiných lidí, co je pro mě velmi zajímavé, především pro lidi mající rádi psychologii nebo sociologii. Prohlédnete si amatérskou tvorbu básníků, spisovatelů, novinářů, malířů, kreslířů, fotografů, která má jednoduše něco do sebe. Je to jako procházet se v ulici plné umělců a nahlížet jim přes rameno. Nebo prostě nahlížet někomu veřejně do deníčku je rovněž pro někoho přínosné například proto, že se nachází v podobné situaci a neví jak na ni, nebo si prostě chce vydechnout od náročné četby :)
Nedávno jsem začala narážet i na blogy plné kvalitních informací v oblasti věd, což si myslím, že je snad přínosné nejvíce.
Lidi určitě o něco přicházejí, o tom není pochyb, ale mohou si nalézt způsob, jak si takové čtení nahradit například četbou zajímavých knih, chození na amatérské výstavy apod.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 8. června 2013 v 13:05 | Reagovat

Dobré poledne Adri,

a teď odpovím já jo ?

1. Jak bych se vystihl - snaživý člověk, jehož hranice se dále a dále posouvají až ke zdánlivě nemožným.

2. Jakou studuju školu ? Teď už jen takzvaně  "vysokou magickou" (a to beze srandy).

3. Máš nějaké zvíře? Pokud ano, nenapadlo tě někdy třeba založit mu taky blog? Poslední dobou je velká móda zakládat svým domácím miláčkům vlastní stránky, a k tomuto účelu existují i specializované služby.

- pokud bych měl někdy nějaké zvíře, tak bych tomu založil tak akorát zvláštní rubriku na mém blogu.

4. Nebojíš se na internetu o své soukromí? Jak moc si hlídáš svá osobní data a další citlivé informace?

- své soukromí odhaluji jen minimálně (v rámci možností) a... protože se o své ostatní soukromí tak trochu bojím, využívám maximálního zabezpečení jak od Google (dvoufázové mobilní ověření) a také Eset smart security (maximální ochrana včetně osobního firewallu vestavěného do Windows).

5.Pojďme se teď trochu věnovat tvému blogu. Kdy tě napadlo si založit blog na Blog.cz a s jakým účelem sis ho tehdy zakládal/a? Dostal/a ses k Blog.cz třeba přes doporučení nějaké kamarádky, která zde už blog měla?

- já jsem se inspiroval mou Nejdražší, první dívkou kterou jsem kdy skutečně miloval (Karolínou) a podle ní jsem začínal dělat svůj vlastní blog

6.Je to tvůj první blog, nebo jsi už před tím měl/a nějaké jiné?

- fyzická adresa je sice už několikátá, ale smysl blogu přetrval celá léta i provokatéry (všechny přežil a žije dál)

7. Co ti blog dává, co ti bere?

- je to moje jedno velké magické cvičení ostatně jako všechno v mém životě (v podstatě)

- a blog mi nebere v podstatě nic

8. Myslíš, že je možné být na blogu závislý? Máš s tím třeba někdy problém, kdy se nemůžeš odtrhnout od počítače?

- bývaly takové časy, ale už blog a internet beru víc takzvaně s rezervou (jak se říká "mám to na háku")

9. V čem je tvůj blog podle tebe odlišný od všech jiných blogů?

- v prvé řadě je plně originální, což se o mnohých jiných blozích říci nedá

- za další má všeobecná témata (téměř)

10. Jaký je tvůj názor na mazání komentářů? Necháš své čtenáře psát do komentářů k tvým článkům cokoli, nebo komentáře, které se ti nějak nelíbí, smažeš?

- většinou mám komentáře také takzvaně "na háku" ale pokud někdo začne takzvaně "strkat nos do něčeho po čem mu je houbi" tak jednou za čas udělám čistku komentářů (ale dá se říct že se to neděje - byla jedna vyjimka teda - co se týká mých aktuálních stránek)

11. V jedné z našich nedávných anket jsme zjistili, že si spousta blogerů našla díky svému blogu kamarády i v reálu a pravidelně se vídají. Jak je to u tebe?

- řeknu vám to přímo... nebráním se tomu

12. Pro označení člověka, který má svůj blog, se nejčastěji používá označení "blogger". My na blog.cz razíme variantu s jedním G - "bloger". A velmi časté je i označení "blogerka", které se mi ale přiznám ani trochu nelíbí a trhá mi to uši. Jak by ses označil/a ty - jsi blogger, bloger, nebo blogerka?

- normálně hele... bloger :)

13. Jsi kromě blog.cz registrovaný/á i na nějakém jiném podobném serveru, typu seznamky, komunitní sítě, apod.?

- mám v záloze plně zabezpečené místo na Google (ten má taky blogy)

14. Podle měření českého statistického úřadu se v roce 2008 věnovalo čtení blogů pouze 7,8 % lidí z kontrolní skupiny. Mnohem častější využití internetu vykazuje vyhledávání informací, čtení zpráv, sledování videa nebo stahování multimediálního obsahu. To zjednodušeně znamená, že čtení blogů se věnuje velmi zhruba každý desátý uživatel internetu, což je velmi málo. Ty určitě čteš řadu blogů a spadáš tedy do tohoto malého množství, zkusil/a bys nám vysvětlit, proč ti stojí za to věnovat svůj čas čtení cizích blogů? A myslíš, že lidé, kteří blogy vůbec nečtou, o něco přicházejí?

- v prvé řadě lidé kteří nečtou ostatní blogy určitě o něco mnohdy kvalitního příchází

- a jinak návštěvy na cizích blozích jsou pro mě důležité, protože tím získávám nové známosti (kontakty) a samozřejmě opětovanou návštěvu

::::::::::::::::::::::::::::::::

Mimochodem Adrio ,nechceš spřátelit (myslím to naprosto vážně). Časy jsou mnohem lepší než tak jak to bývalo kdysi...i já jsem lepším člověkem.

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. června 2013 v 14:05 | Reagovat

[1]: Ehm, tak ještě jednou tě opravím, jméno Adri se NESKLOŇUJE. Díky.

Já nespřáteluji, pouze si vybírám weby, které mě zajímají... a ten tvůj mezi není. Ale možná se tam později objeví, jeden nikdy neví :)

3 Luné Luné | Web | 8. června 2013 v 14:05 | Reagovat

Kéž bych byla z okolí Ostravy.. :)
Pěkné odpovědi a nádherný obrázek!

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. června 2013 v 14:07 | Reagovat

[3]: jenom nevím, proč obrázek je obráceně... V galerii je normálně na výšku...

5 Lukáš Lukáš | Web | 8. června 2013 v 14:32 | Reagovat

[2]: v pohodě.

Hlavní je, že ti to sluší tady na blogu :)

6 chemical_angel chemical_angel | Web | 8. června 2013 v 15:31 | Reagovat

dobre spravene :)) inak veľmi pekna kresba ! :))

7 Verča Verča | Web | 8. června 2013 v 17:11 | Reagovat

Ahoj, máš úžasný blog, nechtěla bys spřátelit? :)

8 Ježurka Ježurka | Web | 8. června 2013 v 18:27 | Reagovat

Dobře jsi se s odpovědmi vypořádala a obrázek se mi také moc líbí.

9 GVKB GVKB | E-mail | Web | 8. června 2013 v 20:03 | Reagovat

Virtuální realita nejde vytvořit bez výjimek
Vše vychází z toho, že jsi uvěřil tomu, že skutečně existuješ, vycházíte z bolesti, kterou můžete cítit a tvrdíte, že bolest je důkazem existence, nechcete si připustit, že bolest nic nedokazuje a že i ve světě iluzí existuje bolest. Není zde probuzení ráno po spánku do reality, to co považujeme za realitu, to je jenom virtuální ubohá iluze, ve skutečnosti je zde jenom stroj mimo naši realitu, který pracuje s informacemi a virtuální realita je testovací program, který testuje funkčnost tohoto stroje, pomocí iluze jménem život a vesmír. Nejmenší částečnou všeho je energie, hmota a buňka to je jenom virtuální iluze, nejspíše si vzpomenete na film Matrix, který tento problém poprvé ukázal člověku. Jelikož je všude mnoho lží, tak je třeba správných důkazů, aby se dokázalo konečně lidem, že realita, ve které se bojíme smrti a nemoci, je jenom virtuální realita. Důkazem zde jsou výjimky z každého pravidla, virtuální realita nejde vytvořit bez výjimek, pokud by existovala skutečná realita, tak by v ní nebyli výjimky. Výjimky chrání programy před zhroucením, je to fungující programová pojistka, jelikož jsme nepoznali systém, kde nejsou výjimky, myslíme si, že je to normální, že zde v našem virtuálním systému je mnoho výjimek. Po smrti nic není, protože smrt není, nemůže umřít to, co nikdy nežilo, vše je zde marnost, nic zde není k dosažení, proč se snažíme zde být na vrcholu nad ostatními, konkurenty a stali se z nás kariéristé? Jsme nemocní díky konzumaci drog, drogy jsou jenom výjimky, které mají bránit zhroucení programu.

10 Lukáš Lukáš | Web | 8. června 2013 v 21:16 | Reagovat

[7]: kdyby ses podívala výše tak bys zjistila že to není tak jednoduchý. :)

[9]: docela zajímavá myšlenka.

11 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 8. června 2013 v 21:22 | Reagovat

[7]: možná později, teď mám hodně kandidátů a já pečlivě vybírám :D Nechci mít menu zbytečně přeplácané... Ale tvou stránku si zapíšu bokem :)

12 Jan J. Jan J. | E-mail | 9. června 2013 v 20:41 | Reagovat

Hmmm. Možná bych ti mohl doporučit pár dobrých fantasy. Dříve jsem čítaval spoustu fantasy knih, dnes už bohužel není tolik času a mám spoustu jiné četby :). No nejvíc se mi líbí Bartimaeova trilogie. Úžasné knihy. Bohužel se nedají sehnat, ale mám je stáhlé, kdyžtak se ozvi na mail, kdybys měla zájem. No a další jsou Kroniky Prydainu (1,2). Nebudu psát o čem jsou, podívej se na recenze. Minimálně Bartimea stojí zato si aspoň jednou přečíst.

13 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 10. června 2013 v 6:17 | Reagovat

[12]: přečetla jsem si recenze, ta Bartimaeova triligie vypadá opravdu dobře :) Na internetu se ale dají koupit, takže ji možná budou mít v naší knihovně... knížky z počítače moc nečtu, teď jsem si stáhla jednu do mobilu a je to pro mě teror :D Ale díky za nabídku :)

14 Jan J. Jan J. | E-mail | 10. června 2013 v 17:16 | Reagovat

[13]: V pořádku, taky to nemám rád, ale občas to jinak nejde. No začal jsem to číst a můžu opravdu jen vřele doporučit :).

15 Míša Míša | E-mail | Web | 13. června 2013 v 23:39 | Reagovat

[2]: Adrio není špatné ... možná trochu drsné, ale takové magické. Mně Lukáš běžně říká jmény, které moje nejsou, i když si to očividně myslí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."