Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Stimulace čaker

3. června 2013 v 11:33 | Adri |  Energie
Toto cvičení doporučuji dělat před spaním, nebuďte ale k smrti unavení, spíše lehce ospalí.

Lehněte si na postel, nebo usedněte do pohodlného křesla. Uvolněte se, zavřete oči a soustřeďte se na své dýchání. Dýchejte hluboce a pomalu. Základní neboli kořenová čakra je velká čakra a nejdůležitější čakra, kterou je třeba aktivovat jako první. Tato čakra je branou pro energii Kundalini. Dokud není dostatečně otevřená, energie nemůže plynout ani do ostatních čaker. Proto začněte kořenovou, základní čakrou. Představujte si, jak každým nádechem čerpáte pomocí chodidel energii z okolí a vstřebáváte ji do svého těla. Při výdechu se energie pohybuje směrem nahoru k čakře. V momentě, kdy se energie dotkne čakry, pomalu se bude čakra probouzet. Nashromážděte do ní co nejvíce energie a na chvíli si dejte malý odpočinek. Poté opět začněte energii natahovat od chodidel směrem k druhé slezinové čakře, opakujte tu stejnou techniku dýchání. Totéž proveďte se všemi ostatními čakrami, nezapomeňte však pokaždé začít od nohou!


Pouze pro připomenutí sem vložím obrázek, který vám připomene jejich umístění a další názvy.U sedmé temenní (korunní) čakry se vám může stát, že budete potřebovat větší množství energie, než u ostatních čaker. Je totiž schopná pracovat i na jiném principu než ostatní čakry - propůjčuje energii naší mysli i duši.

Snažte se pokud možno nenapínat svaly během cvičení. Během stimulace čaker můžete nicméně cítit lehké vnitřní napětí, pocit, který nepochází ze svalů. Jsou to žlázy a nervy napojené na čakry a stahující se v odpověď na stimulaci. Toto vnitřní napětí je běžné.

Toto cvičení je rovněž prospěšné především pro proudění energie v těle. Během přemisťování energie se vám "vyčistí kanálky" od špatných usazených energií. Důležité jsou také vstřebávací kanálky na chodidlech, přes které do našeho těla proudí energie přímo ze Země.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 3. června 2013 v 19:11 | Reagovat

Čakry jsou známé a určitě mají své opodstatnění, ale na mě tyhle směry moc nepůsobí, jsme vnitřně šprajclá, nejdou mi ani meditace.
Ale třeba to někoho inspiruje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."