Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Další přímé techniky

10. června 2013 v 11:55 | Adri |  Astrální cestování
V tomto článku chci upozornit na rozličné techniky vystupování z fyzického těla během přímých technik, což znamená, že astrální cestování započne bez předchozího spánku. Přímé techniky jsou určeny pro zkušené astrální cestovatele, začátečníci by měli začínat s nepřímými technikami probíhajícími ihned po spánku.

Nejdříve se se seznámíme s technikou, která je nejvíce využívaná a pro začátečníky nejvíce vhodná, protože vyžaduje nejméně imaginačních schopností.

ŠŇŮRA
Klíčovou součástí této techniky je neviditelná, imaginární šňůra visící z vašeho stropu. Tato šňůra bude využita k vytvoření dynamického tlaku v jednom bodě vašeho astrálního těla za účelem jeho oddělení od těla fyzického.
Šňůrová technika je podobná jiným pasivnějším metodám jako pronikávání ven nebo vizualizace sebe samého naproti sobě, ale bezprostřednější a z tohoto důvodu efektivnější.


Pasivnější a méně přímé metody projekce vyvíjejí nějaký tlak na oddělení astrálního těla, ale na velké ploše. Přemisťují vědomí mimo tělo. Jakákoliv mentální činnost, která umisťuje vědomí mimo tělo, vyvine určitý tlak na astrální tělo.
Šplhání ruku přes ruku po laně je silná a přirozená činnost, kterou si snadno představíme. Šňůrová technika soustředí všechny vaše mentální zdroje na jedinou dynamickou činnost, která vyvíjí vysoký stupeň tlaku přímo v jediném bodě astrálního těla.

Pro lidi, kteří jsou na tom s vizualizací opravdu špatně, mám jeden malý fígl: Připevněte někde nad sebou visící špagát, abyste se mohli ještě před uvolněním ujistit, že tam opravdu nějaká šňůra bude, jak bude vypadat a kde přesně bude. Můžete si jej zavěsit nad rukou nebo nad hlavou, podle toho, které smysly raději využíváte - jestli hmat nebo zrak.

Zdvihněte své imaginární ruce a vytahujte se, ruku přes ruku, po silné neviditelné, imaginární šňůře, která nad vámi visí. Pokuste představit si pocit silného a hrubého lana ve vašich rukou. Nesnažte se vizualizovat šňůru! Představte si že šplháte po této šňůře v černočerné tmě, takže ji vůbec nemůžete vidět, pouze víte, kde je, a můžete si představovat, jak ji cítíte. Vizualizace plýtvá cennou energií, kterou je lepší využít k vyvolání přímého tlaku na astrální tělo. Při této činnosti budete cítit lehkou závrať, především v horní části vašeho trupu. To je způsobeno vyvinutím dynamického tlaku na astrální tělo. Pocit závratě pochází z uvolňování astrálního těla. Tento pocit bude tím intenzivnější, čím více se budete po šňůře vytahovat.
Nenechte se vyrušit z koncentrace, když začnou vibrace. Jsou přirozeným následkem proudění energie skrze stovky hlavních a vedlejších čaker ve vašem těle. Jestliže zjistíte, že váš to rozptyluje, vložte více času a úsilí do cvičení koncentrace, dokud tento problém nepřekonáte. Přes vibrace se potom dostanete mimo své fyzické tělo. Gratuluji, právě jste oddělili astrální tělo od těla fyzického. Pokud se vám zhruba do 20minut nedaří opustit hmotné tělo, udělejte si přestávku, zkuste se napít třeba bylinkového čaje.

JINÉ "PADACÍ"TECHNIKY
Je známo, že lidem se lépe představuje pohyb dolů a také se tím silněji působí na oddělení těl.
Můžete si představovat, že sjíždíte výtahem, padáte, sestupujete po žebříku nebo se prostě snášíte dolů. Všechny techniky jsou vyvinuty za účelem snížení mozkové aktivity. Jakýkoliv vědomě vyvolaný pocit vnitřního klesání vytváří pasivní tlak na astrální tělo, který způsobí snížení mozkové aktivity a vstup do stavu transu.

Mnozí lidé se snaží o projekci tím způsobem, že vyvíjejí tlak na astrální tělo směrem vpřed, tak že se vizualizují, jak vyplouvají mimo sebe, a doufají, že se jim to podaří, že spustí projekční reflex. Jiní zkoušejí bezprostřednější metody jako vizualizaci sebe samotného mimo tělo, což je velmi, velmi obtížné.
Uvědomte si, že 99% lidí není schopno vizualizovat téměř nic, a dojde vám, že vizualizace sebe samotného mimo své tělo a přemístění svého vědomí do této vizualizace je pro většinu lidí prakticky nemožný.

SLOŽITĚJŠI TECHNIKY
Jak jsem psala výše, jsou to právě to vytlačování z těla směrem nahoru, nebo vizualizace sebe samého na jiném místě. Tyto způsobu už se nepodporují vizualizacemi například šplhání nebo padání, prostě jsou založeny na vklouznutí z těla pryč, síle myšlenek a našich přání.
Používají se i techniky různých meditací, které v sobě mají vystupování z těla představovat například rozvinutí květu, zavanutí větru nebo proud vody.

Nezapomeňte, že cílem je se zdokonalovat, proto postupně zkoušejte i složitější techniky, u kterých budete moct cestovat při vědomí.
zdroje - upraveno - astralni-cestovani.info
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."