Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Nečistá vražda (3.díl)

3. července 2013 v 11:22 | Adri |  Moje příběhy
A je tu poslední mého detektivního dílka. Upřímně se budu divit, jestli to někdo přečte celé, protože lidé jsou líní číst... Ale s tím nic nenadělám, to si v sobě musí vyříkat každý sám :)
Opět nešetřete kritickými slovy, mile ráda si je poslechnu.
První díl naleznete ZDE, druhý ZDE


Prezentace měla naštěstí delší trvání než hodinu, a proto nevadilo, že něco občas zapomněla dodat. Druhou hodinu ji čekal ten stejný program, ale už k přednášce připojovala obsáhlejší poznámky. Po hodině k ní přicupitala Alisson, dívka se zajímavými názory, která patřila mezi její nejoblíbenější studenty. Krátké kudrnaté vlasy jí splývaly na hnědém svetříku.
"Vypadáte znepokojeně, paní doktorko. Nechcete s něčím pomoct?" a ukázala na Maegovou zářivě bílé zuby. Možná toho na Maegovou bylo opravdu moc, a tak Alisson zasvětila do celého případu. Kdo jiný by jí mohl přece pomoct? Před kolegy, odbornými nafoukanými psychology, se s tímhle případem ukázat nemůže.
Společně šly večer do doktorčiny kanceláře. Jednou už tady Alisson byla, když se ji podařilo Maegovou přesvědčit o tom, aby ji seznámila se svou prací psychologického mapování zločinců, protože se tím později chce zabývat také ona. Obě se posadily na velkou pohovku a kolem sebe uložily hromady papírů, jež čekaly na pročtení.
"Hm… Tak těžké je to pořád?" zeptala se Alisson, když si po hodině práce zívla.
"To záleží. Jsou případy, které trvají dva měsíce, jiné zaberou jedno odpoledne. Tenhle se na začátku jevil jako primitivní, ale potom se všechno zbortilo," mumlala si Maegová napůl pro sebe.
"Asi se zaměříme na tu oběť, Johannu Swiftovou," zopakovala doktorčiny myšlenky Alisson a natáhla se po nabízené sušence.
Po hodině hledání konečně na něco ucházejícího narazily. Johanna patřila k členství vědem, kde se zaměřovala na věštění budoucnosti pomocí křišťálové koule.
"Asi se tím živila, ale živnostenský list se snažila obejít. Je fakt, že si na prodavačku žila celkem dobře," přemýšlela Maegová nahlas.
Alisson přečetla jednu z účtenek nahlas: "Dvakrát bylinné esence, vykuřovadlo, křišťál, kniha kouzel, čtyřikrát pergamen z pravé kůže." S každou položkou se Alisson bavila pořád víc.
"Počkat!" zvolala náhle. "Tady se píše, že to kupovala v Chicagu, asi tak před pěti lety!" Maegové se na tváři objevil úsměv.
"Konečně víme, jakým směrem se dát. Díky za pomoc Alisson, moje unavené oči by na tohle papírování samy nestačily. Teď musíme o její činnosti v Chicagu zjistit více." Za chvíli už našly pět podobných účtenek a jeden plakát nabízející věštění budoucnosti.

Maegová další odpoledne seděla před Marthym v Port Meier a Alisson, stále trvající na tom, že musí jet taky, bručela na univerzitě.
"V Chicagu jste měl pletky s esoterikou. Je možné, že byste se tam setkal s Johannou Swiftovou, nebo někým podobným?" Doktorka brilantně využila situace, ve které se Marthy nacházel - ani za týden po vraždě neznal jméno své oběti, tedy alespoň tak tvrdil.
"To jméno mi nic neříká, seznámil jsem se tam jenom s Joanne Swanovou, majitelkou docela podobného jména. Měla asi tak šedesát a nosila paruku." Z mladíkova hlasu bylo poznat, že se Maegové snaží pomoct. Chtěl se už dostat zpátky do své každodenní rutiny, především do vůně nových knih a barev na látky.
"Čím přesně jste se zabýval?" přistoupila Maegová k další otázce.
"Tak asi tím mixem duchova, filozofie a psychologie. Snoubilo se se všemi známými náboženstvími najednou. Na stazích jsme neměli vystavené žádné modly, nic hmatatelného, seděli jsme na polštářích na zemi. Šlo tam hlavně o mentalitu." Teorie od Maegové se náhle zabrzdily.
"A věštění budoucnosti?"
"Věřilo se, že člověk má neomezenou svobodnou vůli a předpovědi ho jen svazují." Na doktorčině čele se objevila nová vráska. Všechny připravené otázky se staly nepoužitelnými. Nenacházela žádné východisko.
Marthy omluvně pokrčil rameny. Oči se mu leskly, ale tentokrát slzami. Také on vkládal to tohoto sezení velké naděje; myslel si, že také on se dozví, jak to toho večera všechno probíhalo.
"Zkusím to ještě zítra, pane Wearly. Nashledanou." Vyklopýtala v dokonale nablýskaných botách ven na vzduch. U lavičky, na níž před několika dny seděla s rodiči od Marthyho, stáli policisté a pokuřovali.
"Tak co, jak to jde?" zavolala ten starší s knírkem. Maegová ho ignorovala a nasedla do auta a zamířila do Los Angeles.

Probudila se v šest ráno s neobvyklou energií po téměř probděné noci nad papíry. Rozhodla se navštívit univerzitu, aby si promluvila s Alisson. Dnešní den ji nenabízel tak příhodné studenty a témata, ale přesto se na prezentování těšila; doufala, že jí vyčistí hlavu.
Po první hodině k ní přiběhla uřícená Alisson. "Paní doktorko, všude vás hledám! Mám pro vás dobrou zprávu!"
U kabinetu Maegová a Alisson zinscenovali perfektní výstup - Alisson se udělalo nevolno a Maegová se nabídla, že jí odveze domů. Nedbaje na silniční předpisy spěchaly do Port Meier. Cestou Alisson vysvětlovala svou dobrou náladu.
"Napadlo mě, že by v tom mohla mít prsty hypnóza. Trklo mě to hned tu hodinu, kterou za vás nahradil profesor Garres. Jsou prý známy případy, ve kterých zhypnotizovaní vykrádali obchody a pak si nic nepamatovali. Nebo se lidem řeklo, že předmět, jež jim položili na kůži, je rozpálený, a i když to tak nebylo, objevily se na kůži stopy popálenin!"
"Ale Alisson, to já dobře vím. Není však znám případ, v němž by zhypnotizovaný zabil člověka. Vědci už to zkoušeli." Maegová dala nohu z plynu.
"Tak asi měli k dispozici špatného hypnotizéra nebo dobrovolníka!" nevzdávala se Alisson. Když doktorce pomůže s případem, určitě se to podepíše na jejím prospěchu a respektu u ostatních vyučujících.
"To se dá zjistit buď odborným psychologickým sezením, nebo opět hypnózou. Sama ale nevím, co ovládám lépe," svěřila se ji Maegová svírající volant. Pocity se v ní bouřily proti sobě.
"Hlasuju pro to sezení," řekla do ticha Alisson.

"Kohopak to tu máme?" ozval se šerifův hlas, spokojený nad vyvíjející se situací ve městě. Dařilo se mu většině obyvatel namluvit, že na řešení případu má velký podíl.
"To je moje studentka. Pomáhá mi," odsekla Maegová. Ten stařičký šerif ji byl čím dál tím víc nesympatičtější.
"Ani vy nejste vševědoucí, doktorko," nedal si odpustit kníratý policista, jenž stál u vchodu do provizorní cely. Z jeho kolegy vyšlo jen vzrušené zapískání adresované Alisson.
"Dobrý den," pozdravili všichni tři současně, když vešly do Marthyho pokoje. Alisson se zachichotala a Marthy se přátelsky usmál. Přeskočila mezi nimi jiskra.
"Tady Alisson přišla na možné řešení," začala Maegová a sedla si na židli naproti Marthymu. Pokynula Alisson, ať si taky sedne, ale ona nejdřív vztáhla k mladíkovi ruku. Se začarovaným výrazem v očích se představila, poslušně si sedla a nespouštěla Marthyho z očí.
"S největší pravděpodobností jste byl zhypnotizován…"
"Ano to byl, dokonce dvakrát. Jednou u takového tajemného pána a podruhé u té Joanne Swanové, o které jsem vám už říkal. Jí to ale moc nešlo, a tak jsem zašel k člověku, který si říkal…" mladík se zamyslel a překulil oči nahoru. "Jak jen to bylo… B… ne P. Phy… Physic… Asi Physicus," rozvzpomínal si s obtížemi. Alisson se spokojeně usmála.
Maegová si jméno naškrábala na papír a vysvětlovala dál.
"Ten člověk vám dal s největší pravděpodobností příkaz k vraždě. Otázka je, jestli jste zabil tu správnou osobu a ve správnou dobu."

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | Web | 3. července 2013 v 14:02 | Reagovat

zajímavý a hezkej blog! Máš sb/affs?

2 Enloan Enloan | E-mail | Web | 3. července 2013 v 16:10 | Reagovat

Opravdu poutavý příběh, máš zajímavej způsob vyprávění, vtáhne to člověka do děje. Nečetla si náhodou nějakou detektivku od Kathy Reichs? hodně se to tomu podobá.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 3. července 2013 v 17:36 | Reagovat

[2]: Ne nečetla. Já moc detektivky nečtu, tak jsem byla docela vystrašená, jestli to bude čitelné :D

[1]: nemám, mám pouze oblíbené stránky

4 nick nick | 3. července 2013 v 17:59 | Reagovat

no teda

5 Natty Natty | Web | 5. července 2013 v 11:13 | Reagovat

Pěkné počteníčko, nejlépe po dobrém obědě nebo večeři, když padají kapky deště...Hezký víkend.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."