Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zbavte se brýlí - Léčba šedého zákalu

26. července 2013 v 11:22 | Adri |  Zbavte se brýlí
Zhoršuje se vám zrak nebo nosíte brýle? Podle statistik nosí každý třetí člověk na světě brýle. - Přesně právě pro vás je určen tento seriál, v němž se dozvíte alternativní metody zlepšení zraku (spočívá na různých cvicích a dietě). Mají za sebou mnoho vyléčených pacientů a vyhozený brýlí. Nevěříte? Zkuste. Předchozí díly naleznete, když rozkliknete rubriku "Zbavte se brýlí"


Nemoci očí a vadný zrak spadají do dvou zcela odlišných kategorií. Oční nemoci jsou výsledkem patologických změn rozmanitých očních struktur jako následek funkčních nepořádků jak v samotném oku, tak v celém lidském těle.

Vadný zrak není však jen následkem takových patologických změn, ale ještě i neschopnosti oka jako celku vhodně se akomodovat pro jeho instinktivní akt vidění.
Krátkozrakost, dalekozrakost atd. jsou vady vidění. Šedý zákal, glaukom, iritis jsou nemocemi oka.

U zdravého člověka se může vyvinout vadný zrak, jehož příčinou bývá duševní napětí. Ale pro vývoj očních neduhů to již musí být něco mnohem horšího. Nesmíme zapomínat, že oko je součástí lidského těla a jako takové se také podílí na jeho funkčních nepořádcích, které se týkají celého lidského organismu. Když tedy zjistíme skutečnou příčinu očních nemocí, pak je to rozhodující okolnost pro postup léčení.

Ortodoxní léčení je založeno na nesprávných předpokladech, jako např. místní podráždění očí, prodlužované oční napětí atd. Takové faktory určitě také hrají svou úlohu při vzniku očních neduhů, ale mají jen sekundární význam. Původ očních neduhů je v celkovém tělesném stavu člověka a jeho zdravotní minulosti.

Žádný člověk, který má skutečně dobré zdraví, nemůže onemocnět zánětem spojivek, šedým zákalem apod. Snížená vitalita a otrávený krevní oběh jako následek špatné životosprávy a všeobecně špatného života jsou vždy kořenem všech obtíží.

Jestliže člověk s očním neduhem uvěří, že musí dát do pořádku celé své tělo, již tím se dostává na cestu k vyléčení.

Šedý zákal a jeho léčení
Ihned za duhovkou je umístěna oční čočka, přes kterou prochází světlo dovnitř oka. U šedého zákalu se čočka stává neprůhlednou a se zhoršováním choroby je přístupu světla do oka stále více bráněno. Konečným stádiem je slepota. Odstranění čočky (nebo její části) je považováno za jediné východisko.

Když se zjistí, že se u člověka začíná vytvářet šedý zákal, zpravidla se již nic nedělá pro zamezení budoucího vývoje. Lékaři čekají, až je šedý zákal "zralý" a pak je odstraňován operací. Přírodní léčba se pokouší odstraňovat příčiny neduhů, nikoliv následky. Je známo, že lidé, kteří trpí cukrovkou nebo Brightovou nemocí, onemocní někdy šedým zákalem. Kořenem pro vznik šedého zákalu jsou toxické okolnosti v organismu nemocného člověka, v důsledku závadného stravování a všeobecně špatného způsobu života. Zácpa s dlouhým trváním je téměř vždy předběžným činitelem, obzvláště s jinou velmi toxickou okolností, a tou je revmatismus.

Proud krve nemocného člověka je plný toxických látek, které se roznášejí po celém těle. Jestliže je oční čočka následkem napětí a přetížení nebo místního dráždění apod. oslabena, začnou toxické látky osudově působit právě tady.
Šedý zákal je tedy toxické zanášení oční čočky, které trvá řadu let. (Pokud se vyskytne šedý zákal u dětí, pak je to často výsledek onemocnění matky cukrovkou v průběhu jejího těhotenství.)

Jestliže jsme dovolili šedému zákalu, aby se vyvíjel po mnoho let a "hluboce se zakořenil", pak často nepomůže už nic jiného, než odstranění operací. Jestliže je však šedý zákal v počátečním stádiu, je tu ještě možnost se jej přirozenými prostředky zbavit. I ve velmi pokročilých případech lze často zabránit tomu, aby nenastalo větší zhoršení. Přírodní léčbou je možné provádět očistu krve a tkání tak, že se šedý zákal v některých případech zcela vytratí, u jiných případů je možno zamezit nejhoršímu.

Tedy léčení šedého zákalu: uvolňování dlaněmi, houpání, cvičení krku, procvičování očních svalů a další metody pro uvolňování očí, jak byly uváděny v předchozích dílech tohoto seriálu. Člověk jim musí věnovat maximum času, který si během dne může dovolit.

Pak je tu pročišťování těla od toxických látek, které jsou zodpovědny za vznik šedého zákalu.

Zahájíme půst v délce od tří do pěti dnů, nejlépe pitím pomerančové šťávy, vody neb obojího a to s ohledem na věk a vitalitu pacienta. Po tomto počátečním postění by měla nastoupit dieta podle dále uváděného návodu a to dalších 10-14 dnů.

Snídaně: pomeranče nebo grapefruity
Oběd: syrový salát podle možností ročního období. K ochucení salátu používejte olivový olej a citrónovou šťávu. Žádný ocet.
Dezert: hrozinky, namočené švestky, fíky nebo datle.
Večeře: znovu syrové saláty nebo 1-2 zeleniny dušené v jejich vlastní šťávě, například špenát, hlávkové zelí, květák, karotka, vodnice. (Brambory ne!)
Nesmí se přidávat žádný chleba ani nic jiného. Jinak je hodnota diety ztracena.

Večeři je možno zakončit několika ořechy nebo sladkými plody, jako jsou jablka, hrušky, grapefruity apod.

Po 10-ti až 14-ti dnech výše uváděné diety může pacient s šedým zákalem začít s plnou dietou podle tohoto popisu:

Snídaně: jakékoliv čerstvé ovoce, které se vyskytuje během sezóny (mimo banánů)
Oběd: hodně pestré saláty s celozrnným nebo křupavým chlebem (v originále Ryvita) a máslo. Nebo pečené brambory ve slupce s máslem.
Večeře: 2-3 dušené zeleniny (jiné než brambory) a sice s vejcem, sýrem, nebo s ořechy. Grilované nebo dušené ryby 1x týdně, kuře 1x týdně. Žádné jiné maso!
Dezert: pečená jablka, dušené švestky, nebo jiná čerstvá zelenina.

Krátký půst a perioda s omezenou dietou by se měla opakovat asi 2-3x do měsíce po tom, co se s léčením započalo, a pak znovu za 3 měsíce, jestliže je to nutné. Střeva se mají pročišťovat každý den (zde je výhodný příslušný jógický cvik, uvedený v závěru příručky). Během postění i déle se často sprchujte teplou vodou. Je to velmi důležité! Každodenní osušování těla do sucha a mnutí je velmi užitečné pro zesílení účinku tělesného vylučování.

Je rovněž velmi prospěšné oplachovat zavřené oči ráno a večer teplou vodou s obsahem Epsomové soli. (Oči musejí být dobře zavřeny.)

Pravidelně cvičte na čerstvém vzduchu nebo venku. Stejně tak jsou pro toto léčení důležité procházky, které by se neměly zanedbávat. Jestliže provádíte zde uváděnou eliminační léčbu spolu s očním cvičením svědomitě, budete brzy za své úsilí odměněni znatelným zlepšením zraku. Avšak v každém případě se vyplatí trpělivost a vytrvalost, a to jak pro oči, tak pro celkový zdravotní stav člověka.

Dieta je snad ze všeho nejdůležitější. Čím více se bude strava skládat z ovoce a zeleniny, potravin pročisťovacích, tím lépe. Nikdy nejezte bílé pečivo, cukr, pudinky, paštiky a těžká jídla, žádný silný čaj nebo kávu. Žádné alkoholické nápoje, koření, nakládané zeleniny, omáčky, nebo jiné pomůcky pro "trávení".

Upozornění: Lidé starší a ti, kteří mají chatrné zdraví, by neměli provádět žádné tvrdé postění ani intenzívní dietní léčbu bez porady s kompetentním odborníkem. Ti, kdo mají potíže se srdcem, by měli být rovněž při dietě opatrní. Lidé s vadným srdcem nemohou provádět teplé koupele s Epsomovou solí. Po každé koupeli očí s Epsomovou solí by se měly oči velmi pečlivě umývat studenou nebo ochlazenou vodou.

Šedý zákal se vyvíjí dlouhou dobu a jeho příčinou je všeobecně "expanzivní způsob stravování", což zahrnuje kávu, cukr, citrusové plody, silné drogy, mléčné produkty apod. Další okolností je přemíra živočišných tuků z konzumace masa, vajec, sýrů, másla a dalších mléčných potravin. Ke zmírnění nebo i léčení šedého zákalu se vyhýbejte těmto potravinám a začněte se standardní makrobiotickou životosprávou.

Pomáhají také obklady z teplé vody nebo teplého zelené čaje, přikládané na oči 5-6x za den. Doporučuje se kapat do očí 1-2 kapky filtrovaného sezamového oleje, k urychlení snížení vlivu Jin.


zdroj - kniha: Dobrý zrak bez brýlí
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."