Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zbavte se brýlí - Léčba zánětu duhovky, rohovky, vřídky rohovky a vady vidění

28. července 2013 v 11:44 | Adri |  Zbavte se brýlí
Zhoršuje se vám zrak nebo nosíte brýle? Podle statistik nosí každý třetí člověk na světě brýle. - Přesně právě pro vás je určen tento seriál, v němž se dozvíte alternativní metody zlepšení zraku (spočívá na různých cvicích a dietě). Mají za sebou mnoho vyléčených pacientů a vyhozený brýlí. Nevěříte? Zkuste. Předchozí díly naleznete, když rozkliknete rubriku "Zbavte se brýlí"

Iritis (zánět duhovky)
Duhovka je zbarvenou částí oka. Bývá někdy zachvácena zánětem, jehož výsledkem je onemocnění s názvem iritis. Je to velmi bolestivá nemoc. Jestliže je ponechána v "ortodoxních" rukou, může trvat i řadu měsíců a zanechat za sebou trvalé poškození zraku pacienta, protože skutečné základní příčiny zánětu nebyly pochopeny. Za základ léčení je považováno potlačování projevu nemoci na místo odstraňování jejích příčin.

Iritis je primárně následek vysoké toxicity organismu, který pokud není léčen jako celek, nedává jeho stav přílišnou naději na ozdravění oka. Osoba, která trpí na iritis, má již za sebou dlouhou léčebnou historii nemocí jednoho nebo druhého druhu. Velmi často má dlouho trvající zácpu, která je jedním z prvých faktorů těchto neduhů. Léčení výhradně očí a ponechání toxických podmínek v organismu beze změny je politikou příliš krátkozrakou, jestliže se má jednat o skutečné vyléčení.

K efektivnímu léčení iritis je zapotřebí půstu a striktní diety. Je možné jedině důkladnou vnitřní očistou lidského organismu, aby se tak odstranila toxicita, která je za nemoc odpovědna. Pacient se zánětem duhovky, který hodlá provádět přírodní léčení, by měl postupovat takto:

Začít s půstem od tří do 5-ti až 7-mi dnů, podle závažnosti jeho neduhu. Během půstu je možno pít jen vodu a pomerančový džus. Nic jiného. Pak je možno začít s dále popisovanou dietou;

Snídaně: pomeranče a grapefruity.
Oběd: syrový salát, složený z kteréhokoliv rostlinného salátu dostupného během sezóny. Jeho přísadami mohou být olivový olej a citrónová šťáva.
Dezert: hrozinky, švestky, fíky nebo datle.
Večeře: syrový salát nebo jedna až dvě dušené zeleniny ve vlastní šťávě, jako špenát, hlávkové zelí, květák, karotka, tuřín atd. (nikoliv brambory). Jídlo zakončete několika ořechy a pár sladkými plody, jako jsou jablka, hrušky, grepy atd.
K uváděné dietě se nesmí podávat žádný chleba ani jiný druh potravin.
Dieta by měla být prováděna 10-14 dnů a pak, jestliže to dovolí okolnosti, je možno začít s plnou dietou podle těchto pokynů:

Snídaně: jakékoliv čerstvé ovoce v sezóně (mimo banány)
Oběd: Mnoho smíchaného salátu s celozrnným chlebem a máslem. Trochu hrozinek, datlí nebo fíků.
Večeře: 2-3 dušené zeleniny buď s vejcem nebo se sýrem. Grilovaná ryba jednou za týden. Jinak vůbec žádné maso, 2x týdně brambory pečené ve slupce.
Dezert: pečené jablko, dušené švestky, nebo některé čerstvé ovoce.
Jestliže nemoc není definitivně odstraněna po ukončení půstu a omezené diety, pak je možno provádět další půst a periodu s omezenou dietou po jednom týdnu plné diety.
Jestliže se nemoc jednou překoná, je nutné dále dbát na životosprávu. Stejně tak po určitou dobu nezatěžujte oči obtížnou prací nebo prací za umělého osvětlení.

Keratitis (zánět rohovky)
Příčina, která vede ke keratitis neboli zánětu rohovky je velmi často stejná jako u iritis. Je stejně charakterizována jako všeobecně toxický stav celého lidského organismu, ačkoliv napětí očí, či poškození oka pomáhají jeho vzniku.

Léčba je obdobná jako u předchozího onemocnění. Takovéto léčení nejenže odstraní oční neduhy, ale znamená též celkové ozdravění člověka.

Vřídky rohovky
Rohovka je jakýmsi druhem okna na přední straně oka - chrání zornici a duhovku. Může se na ní objevit malý vřed, který způsobuje mnoho potíží. Stejně jako jiné neduhy je jeho příčina v celém lidském organismu a lze ji vystopovat ve špatném stravování a špatném způsobu života.

Pro pochopení, jak může toxický stav ovlivnit člověka, trpícího vřídkem rohovky, odkazuji na statě o šedém zákalu a glaukomu (v minulém díle, najdete ho v rubrice "Zbavte se brýlí"). V léčení je vhodné postupovat podle pokynů pro iritis a keratitis, jestliže se jedná o vážný případ. Jestliže jde o případ lehčího postižení, postupujte jako u zánětu spojivek.

Podstatné je věnovat pozornost správné životosprávě. Dodržujte hygienu a systematicky cvičte. Neužívejte léčebné drogy, vymývací léčiva apod. Vhodné je časté omývání zavřených očí teplou vodou s "Epsonovou solí" a vystavování zavřených očí slunečnímu záření. Velmi pomáhá "uvolňování dlaněmi", mělo by se provádět několikrát za den po 15-ti až 20-ti minutách.

Speciální poznámka s ohledem na trachom
Trachom nebyl do příručky zahrnut, protože se nejedná o nemoc u nás obvyklou. Ale vše, co je uváděno u zánětu spojivek, je nutno s dvojnásobným úsilím užívat pro léčbu trachomu. Trachom je hnisavý zánět spojivek. Původní příčinou je závadná strava a nehygienické životní návyky. Nejlepší léčbou je prodloužený půst, série kratších půstů anebo ovocné dny. Dále dieta ovocná a salátová, jako u zánětu spojivek, spolu s jinými zdravotními opatřeními, jak jsme radili u předešlých očních chorob.

Krátkozrakost
Světlo přicházející do oka přes oční čočku je zaostřováno před sítnicí. To má dvě příčiny: jednou je okolnost, že se oční bulva zvětšuje následkem expandujících potravin a potravin charakterizovaných jako Jin. Oční čočka zůstává nezměněna. Tento stav platí asi v 95% případů. Druhou příčinou je situace, kdy se oční bulva nemění, ale smršťuje se oční čočka. To je následek zvýšené spotřeby potravin Jang, jako je maso a sůl.

K odstranění prvého typu krátkozrakosti začněte se standardní makrobiotickou stravou, zaměřenou na omezení potravin typu Jin a na množství tekutin. U druhého typu je vhodná standardní makrobiotická strava s mírně větším důrazem na potraviny typu Jin, včetně přípravy jídla s touto charakteristikou. U obou případů nastává postupně zlepšení zraku.

Dalekozrakost
Když má oční bulva menší rozměry než obvykle, pak se obraz v oku zaostřuje za sítnicí a tím způsobuje dalekozrakost. Děti mají v prvých měsících svého života menší bulvu, což se postupně vyrovnává. Mnoho starších osob je dalekozrakých, poněvadž se jim oční bulva začíná scvrkávat. Abychom tomu zabránili, máme se vyhýbat masu a jiným živočišným výrobkům, sůl používat jen umírněně. Využívejte standardní způsob makrobiotické životosprávy a přitom při vaření přidávejte do jídel víc oleje.

Šilhání
Jsou tři typy: U prvého typu se oči sbíhají směrem k nosu. Je to důsledek nadměrné spotřeby masa, vajec a soli. Pomáhá standardní makrobiotická strava a omezení soli. Rovněž se doporučuje jíst jen velmi málo nebo vůbec žádné živočišné potraviny.

Druhý typ jsou rozbíhavé oči. Je to následek příliš expanzivní stravy. Pomůže makrobiotická strava s omezením přísunu potravin typu Jin.

U třetího typu, kdy jedno oko směřuje dovnitř a druhé ven, je to následek extrémního způsobu stravování. Porucha se odstraňuje výběrem potravin, které jsou víc a lépe vyváženy, tj. důraz na obiloviny.

Barvoslepost
Jsou dva typy barvosleposti. Jeden je z přílišné spotřeby masa, soli a živočišných výrobků. Taková osoba je necitlivá k barvě červené, která je Jang.

Druhý typ je způsobován mnoha potravinami typu Jin a jako výsledek je neschopnost zjišťovat protilehlé barvy, tj. modrozelenou část spektra.

U obou případů je vhodná standardní makrobiotická dieta. V prvém případě je to omezení soli a živočišných potravin, ve druhém případě je to kontrola potravin typu Jin. U obou typů barevné slepoty je vhodné klást důraz na potraviny typu Jang a také u přípravy víc "jangizovat".

Oči jsou úzce spojeny s činností jater a sexuálních orgánů. U většiny očních nemocí se osvědčuje správná dieta a případně ještě aplikace kapek sezamového oleje do očí. Rovněž je vhodné všímat si jater a v nutném případě na ně přikládat obklady z horkého zázvoru.

Doporučuje se toto cvičení očí: zakrývejte je dlaněmi, pohybujte očima nahoru, dolů, vpravo, vlevo, kroužete očima. Každý z těchto cviků aspoň 30x. Dále připomíná M. Kuši prospěšnost masáže citlivých bodů, kde se "reflektují" oči (= 2. a 3. prst nohy, horní plošky, a body na lalůčku uší).
Odlupování sítnice
Sítnice je citlivá membrána s nervovým zakončením a je na zadní stěně oka. Za určitých okolností se začne odlupovat a výsledkem je často slepota.

Tento neduh je charakteristikou typu Jin, a je to následek přemíry expandujících potravin, zvláště tekutin.

Léčením je zatím delikátní operace. Jenže - když se neodstraní příčina, neduh se opakuje po několika letech znovu. Osoba takto postižená by se měla zaměřit na standardní makrobiotickou stravu, kontrolovat přívod tekutin, konzumování ovoce, zcela z potravy vyloučit cukr. Dále by se měla vyhýbat syrové zelenině, alkoholickým nápojům, ovocným džusům, omezit vaření s velkým množstvím vody.

Tyto návody jsou doporučovány k omezení přílišné akumulace vody v těle, která je odpovědná za uvolňování sítnice. Když se tělo "vysušuje", sítnice se začne sama přichycovat a zrak se postupně vrací.

Tradičně se u léčení očních nemocí užívá sezamový olej. Má charakter Jin, ale zbavuje tělo přebytku vody.

Vše o Makrobiotice a vyvýženém energetické způsobu stravování naleznete ZDE


zdroj - kniha: Dobrý zrak bez brýlí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."