Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zbavte se brýlí - příčiny vadného zraku

22. července 2013 v 14:44 | Adri |  Zbavte se brýlí
Zhoršuje se vám zrak nebo nosíte brýle? Podle statistik nosí každý třetí člověk na světě brýle. - Přesně právě pro vás je určen tento seriál, v němž se dozvíte alternativní metody zlepšení zraku (spočívá na různých cvicích a dietě). Mají za sebou mnoho vyléčených pacientů a vyhozený brýlí. Nevěříte? Zkuste. Předchozí díly naleznete, když rozkliknete rubriku "Zbavte se brýlí"


Krátkozrakost, dalekozrakost, nebo vetchozrakost jsou všeobecně přisuzovány strnulým svalům, které obklopují oko. Jak je možné, že se svaly oka takto napjaly a stáhly?

Duševní napětí
Příčinou mnohých zrakových vad je duševní napětí, které vyvíjí odpovídající tělesné napětí na oči, na jejich svaly a nervy. Vysoce nervózní temperament s tendencí k duševnímu napětí a se strnulým myšlením je také jednou z příčin mnoha zrakových vad. Menší zrakové vady bývají přímo následkem napětí mysli, následkem napětí v mozkovém a nervovém systému, které může vznikat přepracováním, opotřebováním, starostí, strachem, úzkostí apod. Přitom jsou takové zrakové vady rozdílné podle temperamentu a nervového stavu jednotlivce.

Základní myšlenkou je tedy uvolňování. Jestliže se uvolňuje mysl, rovněž se uvolní oční svaly a nervy. Dokonalý zrak je možný pouze při soustavném provádění jak duševního tak i tělesného uvolňování. Nesmíme tedy zapomínat ani na důležité činitele fyzické. Je-li příčinou vadného zraku strnulé vnější svalstvo očí, pak každý činitel, který způsobuje nevhodné napětí v těchto svalech, může být jednou z příčin vadného zraku.

Strava
Oko je součástí lidského těla, proto podléhá okolnostem, které ovlivňují celý organismus. Názor, že oko může fungovat samostatně, je zcela nesprávný. Je hodně faktorů, které působí na celý organismus, ale my si nejdříve musíme všimnout stravování.
Již určitou dobu je známo, že nemoci jako jsou cukrovka a zánět ledvin, mají vliv na oči a lékaři si přiznávají, že určité případy šedého zákalu jsou diabetického původu. Dokonce i laikům je známo, že tečky před očima jsou spojeny s nemocemi jater a trávicího ústrojí. Ale pozoruhodný vztah mezi očima a kteroukoliv součástí těla je všeobecně málo znám.

Jakákoliv změna, ať funkční nebo organická v kterémkoliv orgánu nebo části těla, se odráží v očích v zabarvení duhovky, která je v kontaktu s jednotlivými orgány. Tento podivuhodný vztah mezi duhovkou a celým tělem je následkem jedinečné interkomunikace mezi očními nervy a systémy anatomickými a cerebrospinálními. Touto vědou se zabývá irisdiagnostika - více o ní ZDE.
Různé záněty očí jsou symptomy otravy krve, způsobované hlavně přemírou škrobu, cukru a proteinů. Šedý zákal je projevem chronických okolností těchto podmínek. Domněnka, že u starších lidí dochází ke zhoršení zraku v důsledku věku, není správná, neboť zrak se jim zhoršuje především nevhodnou stravou. - Není právě známo to, že důchodci se stravují nekvalitními potravinami, protože v té změti potravin v supermarketech se nevyznají, nebo jim chybí peníze na zdravé stravování.

Špatné trávení nemá vliv jen na samotné oči, ale i na další tělesné procesy. Svaly a krevní cévy, které obklopují oči, jsou ucpávány výslednými zplodinami a prokazují tak nedokonalý metabolismus těla jakožto následek nevyvážené a příliš koncentrované stravy.
Jestliže se již jednou svaly a krevní cévy ucpaly, pak je nemožný správný průtok krve a svaly, namísto měkkosti a ohebnosti, se stávají tuhými a staženými. To má vliv na akomodaci oka a později i na jeho zakřivování a konečným důsledkem je vadné vidění.
U mnoha lidí, trpících vetchozrakostí, je možno docílit náprav zraku jednoduše zavedením vhodné diety, a ovšem některými jednoduchými očními cviky. Abychom zdůraznili vztah mezi stravováním a viděním, uvádíme, že v řadě případů byl vadný zrak vyléčen jednoduše půstem. Zvýšené vylučování, které je způsobováno půstem, uvolňuje v lidském těle akumulované zásoby odpadových produktů, které jinak ucpávají krevní cévy a sice i ty, které obklopují oči. Výsledkem je uvolnění svalstva a tím také zlepšení vidění.

Podle objevů amerického vědce z poslední doby se cévy sítnice svou jemností podobají cévám hmoty mozkové, a proto lze na nich pozorovat nejrychleji "ucpávání" vlivem nevhodné stravy, alkoholu a nemocí.

Pojmy z diety, stravování i půstu budou v dalších dílech vysvětleny podrobněji, hlavně na základě spisů východních badatelů.
Nesprávné zásobení krví a vady nervů
Hlavní sídlo pro mechanické ovlivňování přístupu krve a nervů do očí je ve svalech v horní části páteře a krku. Jestliže tyto svaly ustrnou, má to nepříznivý vliv na obratle, mezi nimiž procházejí nervy. Obratle omezují průchod nervové síly od systému nervu sympatiku do očí, navíc je ovlivňován vazomotorický nerv, který řídí artérie a tím je omezováno i zásobování krví do hlavy.
U všech případů vadného vidění se musíme přesvědčovat, zda jsou svaly v páteři a krku dokonale uvolněny a zda nejsou závady v páteři. Ztuhlá páteř má velký vliv na zásobení očí krví a nervovou silou.

Jinou okolností pak je napětí v očích a jejich svalech, krevních cévách a nervech, které je následkem užívání brýlí a je zpětně přenášeno do svalstva krku a šíje a ty se pak stávají strnulými. Snadno zjistíme, že lidé s vadným zrakem mají ztuhlé a stažené svaly v páteři.
Je tedy zřejmé, že úplný návrat k normálnímu vidění není možný, pokud se tyto stažené svaly neuvolní. Uvolňování páteře je pro léčebný postup velmi významné.
zdroj - kniha: Dobrý zrak bez brýlí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 konikove12 konikove12 | 22. července 2013 v 15:28 | Reagovat

:)hezký článek:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."