Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Koncert Nightwish

16. srpna 2013 v 11:22 | Adri |  Můj deník
Moje putování za splněným začalo cestou na školní výlet. Klábosíme takhle s holkama a najednou si povšimnu velkého obřího plakátu, co bývají na nádražích. V ČR budou hrát NIghtwish! Hned mi začalo šrotovat, že na tenhle koncert prostě musím jít, děj se co děj, protože na téhle šnůře bude vystupovat Floor, nová zpěvačka, jež se považuje za takovou náhradu pouze na jedno turné. Nemusím se stydět za tvrzení, že na pražský koncert jsem nešla protože tam byla Anette - ta holčina nesedla do noty, přesněji do mých NIghtwish. Na CD jsem si na ni zvykla, ale poslouchat ji naživo se mi dvakrát nechtělo a navíc mě na ten koncert ze začátku rodiče nechtěli pustit.


Takže plakát jsem si pečlivě vyfotila do mobilu a těšila se z toho, že uvidím i Tleskače, XIII století, Harlej a Sabaton. K mému štěstí jsem se později na internetu dozvěděla, že ve stejný den vystupuje jen Tleskač, ale to mi mou chuť rozhodně nesnížilo. Poslouchala jsem Nightwish o sto šest, vůbec jsem totiž nevěděla, s čím se ona Floor na mě vytasí.
Celý jeden večer jsem zařizovala lístky a dopravu.... Doprava byla právě největší háček. Jelikož moje mamka je právě velice zaneprázdněná mým bráškou a táta v tu dobu má obchodní záležitosti a navíc jsem hned 28.8 měla být na druhém konci Republiky na táboře, kombinovala jsem, jak jsem mohla. Ze začátku jsem měla jít na ty Sabatony, ale dopadlo to tak, že jsem byla velice Vesmíru vděčná za to, že jsem vůbec na nějakém koncertě byla.

Naplánovala jsem si to vcelku zajímavě. Vyjela jsem tedy 26.7 vlakem do Prahy. Cestou si ke mě do kupé sedly tři holčiny, co právě taky jely na Benátskou. Živě jsme se bavily o Nightwish (dostala jsem rozkošnou přezdívku Nightwishátko, protože jsem jim vyprávěla, jak mi Nightwish dávala mamka poslouchat už v kolíbce) a občas jsem mrkla do knihy Hra o trůny, to jen abych to na té cestě dočetla. Rozloučila jsem se s nimi a popřála jim závistivě hezké Sabatony a chlácholila se tím, že na mě čeká taky zajímavý program v Praze.
Tam jsem si totiž taky splnila svůj sen, i když nebyl celoživotní, jako u koncertu Nightwish. Byla to návštěva galerie Pastelky Marie Brožové. Prohlížela jsem si to tam, chtěla koupit snad všechno... až tátovi došla trpělivost a já odhodlaně sáhla po pastelkách, že budu taky malovat. Zatím jsem s nimi žádné mistrovské dílo nevykonala, ale zkoušela jsem už různé techniky. Potom nás čekalo skvělé sushi, které jsem zařídila já přes voucher. Restaurace byla v úplném zapadákově, ale to sushi bylo úžasné čerstvé a výborné. Když jsme se nadlábli, zašli jsme si na Osamělého jezdce (film). Byla to celkem sranda, ale na můj vkus tam měl Depp až moc podobné manýry jako Jack Sparrow. Při odchodu jsem si všimla obřího plakátu s One direction a já se tam šla hned vyfotit :D
Přespali jsme u ségry v novém bytě. Má to tam suprově zařízené a je to tam prostorné. Naprosto jsem se tam ztratila ve světlech. Táta mě uchlácholil tvrzením, že je prý můj švagr může vypnout a zapnout kdykoli má u sebe mobil.
Večer jsem přelouskala Hru o trůny a jelo se konečně do Liberce! Stavili jsme se tam na oběd a šup do areálu. Prošmejdila jsem ho tam celý, navštívila každý stánek. Zdržela jsem se hlavně u Greenpeace :) Koupila jsem si tam triko s Nightwish a přepila se Kofoly. Nechala jsem si na památku dva kelímky :)
U Tleskače moc lidí nebylo, za to se tam lépe pařilo. Hlavně na písničku Příběh Jana Tleskače, kterou jako jedinou znám dokonale nazpaměť :D Pak to tak nějak rychle uteklo a já se rozhodla si stoupnout do řady o autogram Nightwish už v šest, přestože autogramiáda začínala ve 20:30. Už tam totiž stálo pár Nightwish nadšenců s plakáty a časopisy. Já si tedy rychle koupila časopis, ať mám ty podpisy kde plácnout (na obyčejný papír by to byla škoda). Zakecala jsem se tam s jedním klukem, kterému bylo devatenáct a byl strašně pěkný, byla jsem z něj úplně na větvi... Navíc to byl metalista (ojojoooj)! A měl prochozeno dost koncertů (ojooojooj!!!) a měl stejný vkus jako já (až na one direction :DD) Prostě vysněný kluk :D Potom jsme se začali bavit s jedním pánem, který hodnotí koncerty a byl na koncertech různých metalových kapel nejen v ČR, ale i po celém světě! Slintala jsem blahem a váhala, jestli je mým vysněným povoláním opravdu spisovatel. Před autogramiádou Nightwish se tam objevila jakási britská skupina James, kterou téměř nikdo neznal... Byli to dědkové s holou hlavou a usmívali se, když viděli tu dlouhou řadu. Pak jim ten úsměv došel, když rozdali podpis asi pěti lidem a my ostatní tam čekali na Nightwish. Když jsem se ohlédla dozadu, fakt tam byla kolona... To už se ale blížila ona půlhodina a já mobil sledovala snad co půl minuty. Roztřesenou rukou jsem fotila nejdřív manažera, který si nás natočil a potom se objevil Tuomas... A to se mi rozklepaly ruce ještě víc - proto tu nepřidám žádné fotky. Ale pokud by o ně byl patřičný zájem, klidně je tu přetáhnu, já jen abyste si nekazili oči :D Pak tam přišla Floor, Empuu, Jukka a Marco (!!!) a dudák, který nevím jak se jmenuje a podle jeho klikiháku na plakátu to nejsem schopná rozezntat (ukamenujte mě, že nevím jeho jméno).
Všechny jsem si nechala podepsat na plakát. Tuomas se mi podepsal na ruku (se srdíčkem, juchů :D) a Marco taky (a hodil na mě velice podivný pohled - já se na něho zazubila a vzpomněla jsem si, že je to můj idol, přestože mu je stejně jako mému tátovi). Pak jsme vítězně se svým idolem z řady Kubou domluvili, že se potkáme pod podiem a zašla jsem si pro kofolu. Ještě hráli James, ale já si stejně raději stoupla a cpala se nenápadně dopředu. James nehráli špatně, ale vlastně jsem je ani nebyla schopná vnímat, protože jsem byla neskutečně natěšená na ten koncert. Skvělé bylo hlavně to, jak tam ten jejich zpěvák dostal záchvat a cloumal a skákal tam. To jsem se fakt lekla, že ho budou muset oživovat. Naštěstí to nic nebylo :)
A pak se z toho podia konečně vytratili a chystali tam Nightwish. Protlačila jsem se ke Kubovi (ted už s tátou v patách) a netrpělivě vyhlížela chystání aparátů. S každým dalším zavlečeným nástrojem na podium jsem byla čím dál tím víc vyjukanější..

Začalo to se zpožděním, ale přece to začalo... Floor byla naprosto úžasná, podobná Tarje. Všechny písničky jsem znala nazpamět a zpívala a řvala z plných plic... tleskala... dělala paroháče... skákala... husina nonstop.. pocit jako na drogách... létání... lidi se na mě tlačili (byla jsem v brutálně vybojované páté řadě) a tak za sekundu uběhla hodina a půl a já se najednou ocitla v autobuse směřujícím k našemu autu. Měla jsem potom trochu vyřvané hlasivky, ale za to to stálo.

Až v autě jsem si uvědomila, že jsem si na Kubu nevzala žádný kontakt. Vím jen, že je z nějaké vesnice u Prahy, jejíž jméno jsem ani za nic nebyla schopná zapamatovat.
Jsem to ale šikovná, že? Najdu si tak pěkného chlapa a hned ho ztratím.

Stejně tak to byla moje nejkrásnější noc v životě a já konečně naživo uviděla kapelu, kterou poslouchám denně 14 let :)

Mimochodem podpisy na rukách se mi na táboře smyly, Tuomas hned druhý den na pěnové párty (vyhrkly mi z toho do očí slzy... no přispěla k tomu i ta pálivá pěna) a Marco se udržel týden... Plakát je ale za to v pořádku a visí mi nad postel společně s náramkem a programem Benátské noci.
Navíc jsem ale s těmi podpisy na rukách vyfocená, takže jsem přidám fotku svých rukou (můj obličej vidět nemusíte :D)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mniška Mniška | E-mail | Web | 17. srpna 2013 v 17:22 | Reagovat

Tak, snad už konečně dneska ten komentář odešlu - včera nějak blbly blogy, tak znovu:
Gratuluji k navštívení Galerie pastelka, ty obrazy jsou kouzelné, že ano? :) já bych tam nejraději vykoupila celý obchod.
Setkání s Nightwish ti docela závidím. O Floor teď slyším poprvé, i když už samozřejmě vím, že Anette kapelu opustila. A naštvala mě, ne snad proto, že bych ji považovala za nepostradatelnou zpěvačku v kapele (i když mi nevadila, naopak jsem jí docela fandila), ale štve mě, že se tam nacpala a pak tam moc dlouho nevydrží.
Tak snad se s tím klukem ještě někdy setkáte a osud vás nějak svede dohromady :)

2 vivienne vivienne | Web | 17. srpna 2013 v 20:42 | Reagovat

Podpisy závidím.
A koukám, že jsi jako já. Taky potkám fajn chlapa a kontakt si nevezmu ..

3 Luné Luné | Web | 22. srpna 2013 v 18:45 | Reagovat

Floor opravdu zpívá stejně kouzelně jako Tarja? :)
Třeba se s tím chlapcem ještě setkáš..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."