Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Pavučina lží - Dan Brown

15. srpna 2013 v 11:44 | Adri |  Literatura
Po pravdě se bez mučení přiznám, že je to první kniha, co jsem od Browna četla. Jeho styl vyprávění jsem si chtěla okusit proto, že už delší dobou plánuju se vrhnout na Andělé a Démony a Šifru mistra Leonarda v originálech - abych se v autorově stylu vyprávění vyznala. Na tyhle knihy se už opravdu nemůžu dočkat, protože to jsou mé nejoblíbenější filmy.
Přesně takový nádech jsem u Pavučiny lží předpokládala a trefila jsem se.
Příběh vás přenese do Washingtonu a poté také do mrazivé Arktidy, kde se učiní senzační objev - v meteoritu se objevily fosílie živočichů, podobným tvorům na téhle planetě! Tato oslnivá zpráva ale nepřichází zrovna vhod, protože se blíží volby amerického prezidenta, kde se hrají nečisté hry... Čeká vás akce, ve které půjde o mnoho životů. Některé se ztratí, jiné o své přežití bojují opravdu svědomitě, protože je žene cíl, aby pravda vyšla na povrch. Podaří se jim to? A co je vůbec pravda? Je do toho namočený současný prezident?
Více vám opravdu prozradit nehodlám, přišli byste o parádní chvíle úžasu. Skoro každou kapitolu jsem povytáhla obočí nahoru - a že těch kapitol bylo kolem 130! Knihu jsem přelouskala za dva dny. První den jsem zvládla prvních 70 stran, jež mě trochu nudily - politika není nic pro mne - ale když jsem se druhý den dopídila více k jádru pudla, nebyla jsem schopná se od knihy odtrhnout (hlavně ten napínavý konec) a dočetla jsem ji celou. P
Brown má ten úžasný dar, že příběh se vám před očima rozvíjí určitým směrem a najednou bum! vše je jinak než se očekávalo. Z protivníků se stávají přátelé, z přátel zase nepřátelé.
Hodně se mi líbí hlavní postava biologa Michaela Tollanda, takový sympaťák a blázen do moře a oceánů (toho tak mít :D).
V knize nesmí chybět ani občasné humorné hlášky, posouvají tak děj mnohem rychleji.
Styl Dana Browna na mne celkově působí dosti logicky... takový chladný jazyk... A není to tím, že by se děj odehrával u severního polu :) Ale po pár stránkách jsem si na to zvykla a ponořila se naplno do příběhu.¨
Hodně se mi líbilo nahlížení na situaci nejen u jedné postavy, velice mě vždycky zajímá, co si myslel ten a onen a co dělal, když se hlavní postava zaobírala zrovna něčím jiným.

Mimochodem velmi doporučuji nečíst anotaci!!! Já ji nečetla a tím byl pro mě příběh mnohem více napínavější a více jsem si ho vychutnávala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 26. srpna 2013 v 11:02 | Reagovat

Dan Brown píše opravdu čtivě, četla jsem Šifru mistra Leonarda, četlo se dobře, i když mi připadalo, že je to místy až přeplácané, ale to byl jen můj dojem. Rozhodně umí vytvořit napětí a zaujetí pro osoby, o kterých píše. Taky jsem četla Digitální pevnost, to byl taky akční thriller, doporučuji.I když ten konec už mi připadal trochu přitažený za vlasy a příliš na efekt, ale to může být jen můj dojem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."