Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Používání mobilu v těhotenství

8. srpna 2013 v 11:33 | Adri |  Pro těhotné/kojící
Podle studie americké a dánské univerzity ohrožuje používání mobilního telefonu v těhotenství budoucí chování dítěte. To pak může mít problémy s hyperaktivitou či navazováním známostí.

Pokud těhotné ženy budou často telefonovat, je možné, že jejich děti budou mít později problémy s chováním. Tvrdí to autoři studie, která vznikla pod záštitou Kalifornské univerzity v Los Angeles a univerzity v dánském Aarhusu a jež bude publikována v červencovém čísle časopisu Epidemiology.
Podle vědců ke zvýšení rizika vzniku vztahových nebo emočních problémů či hyperaktivity u dětí předškolního věku stačí, když jejich matky v těhotenství používají mobilní telefon dvakrát či třikrát denně. Autoři rozsáhlého průzkumu navíc tvrdí, že pokud mobil poté používají i samotné děti, riziko se ještě znásobuje.
Průzkumu se podrobily matky 13 tisíc dětí
Autoři studie podrobili průzkumu matky více než třinácti tisíc dětí, které se narodily v Dánsku ke konci devadesátých let. Některé z nich nepoužívaly v době těhotenství mobilní telefon vůbec, jiné občas.
Z dotazníků vzešly zajímavé poznatky. 54 procentům matek, které mobilní telefon v těhotenství používaly, se narodily děti mající v předškolním věku problémy s chováním. Ze všech dětí, které navíc do svých sedmi let používaly mobilní telefon samy, mělo stejné problémy až 80 procent z nich.
Čtvrtina z těchto dětí se potýkala s emočními problémy, 34 procent dětí špatně navazovalo vztahy se svými vrstevníky, 35 procent bylo hyperaktivních a téměř polovina měla problémy obecně s chováním.
Vědci jsou překvapení a zatím nemají vysvětlení
Samotní autoři studie i vědci jsou z výsledků překvapeni a nedokáží poukázat na biologický mechanismus, který by popsané problémy u dětí způsoboval. Nelze tedy s přesností říci, zda komplikace v chování způsobují skutečně mobilní telefony.

zdroj - mobil.idnes.cz/pouzivani-mobilu-v-tehotenstvi-pry-muze-ohrozit-dite-pp2-/mob_tech.aspx?c=A080518_123034_mob_tech_apo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Houbička Houbička | E-mail | Web | 8. srpna 2013 v 11:47 | Reagovat

A taky pozor na ultrazvuk :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."