Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Barvy aury a jejich vliv

8. září 2013 v 11:11 | Adri |  Energie
Pokud nevíte, co to ta aura vůbec je, podívejte se na tento článek. Zkušenější směle pokračujte v čtení :)


Především je nutné si uvědomit, že nehraje roli pouze barva aury, ale také její tvar, rozdílné výpovědi pravé a levé strany. Barva se zpravidla často mění - vlivem naší nálady, emocí, myšlenek, jídla/pití, zdravotního stavu, vztahů s okolím... Vytváří takové skvrny, které se smíchají dohromady a dají konečnou barvu.Na pravé se ukazuje mužská, aktivní extrovertní a vlevo pasivní, ženská, introvertní část. Světlé a jesné odstíny znamenají konstruktivní energie, zatímco tmavé svědčí o přítomnosti destrukce a nemocí.
Aura se přizbůsobuje i barvám v našem okolí, protože vysílají vibrace, na které se naše aura napojí. Jak moc, to záleží na citlivosti aury. Obecně platí, že jsou citlivější ženy. - Dávejte si tedy pozor na svůj šatník, nenoste pořád tu stejnou barvu a ani se jí neobklopujte. Příroda přece není také jenom zelená nebo modrá.
Nezapomeňte, že řídit se podle barev aury tedy může být do jisté míry zavádějící, protože se odvíjí na mnoha faktorech. Dokážete-li ale tyto vlivy omezit, je možné, že odhadnete člověka přesně.

ČERVENÁ
Červená barva je pohonnou silou tohoto pozemského života. Vyjadřuje vitalitu, sílu vůle a snahu prosadit se. Energičnost. Její hnací silou pro nové zkušenosti ve fyzickém prožívání jsou elementární instinkty. V závislosti na odstínu je v ní vyjádřena z jedné strany hezká dětská otevřenost, radost ze života, stejně tak i hněv, zloba, vyzývavost, která vede až do agresivity. Stejně tak poukazuje na materialismus, pokud není v červené jiná barva i na dominantnost, egocentrismus, připoutanost ke hmotě a sex.

ORANŽOVÁ
Oranžová více méně poukazuje na pocity a emoce a vitální sílu člověka. Oranžová vypovídá o připravenosti přijímat, odvaze vpouštět nové, a toto realizovat v životě. Je také výrazem tvořivosti člověka, ale současně i individualizace. Lidé s oranžovou barvou jsou lidé, kteří potřebují vidět či znát smysl počínání. Uvědomují si, že nechtějí jen měnit věci kolem, ale začínají chtít měnit sami sebe. Tato barva je barva umělců. Malíři a sochaři, hudebníci svou světle oranžovou se realizují nápaditostí, nadšením a smyslem pro umění. Jsou to lidé přirozeně intuitivní. Kalné odstíny, zaprané či tmavší v různých variacích poukazují na zahledění se do sebe, sobeckost, závislost, úzkostlivost či pýchu. Oranžová se zelenou khaki poukazuje na svárlivost.

ŽLUTÁ
Tato barva se vztahuje k intelektuálnímu myšlení, rozumu, k mentálnímu aspektu našeho bytí. V této barvě je zakomponováno racionální i intelektuální poznání. Čím je žlutá světlejší, tím jasněji a čistěji, tedy nesobečtěji jsou myšlenky řízeny. Čistě světlá žlutá nechává usuzovat na vyšší duchovní rozum. Zde jsou již emoce povýšeny na city, jež jsou prvotní duchovně projevenou kvalitou, která ze své podstaty je obsažena v ženství.
Čím tmavěji je žlutá projevena, tím více poukazuje na logiku, rozumovost, analogičnost a racionalitu, která se dotýká fyzické roviny bytí. V kalných odstínech a ve spojení s šedou, hnědou či červenou, poukazuje na lstivost až zákeřnost. Zářivější odstíny poukazují zase na prožívání citových energií, chápavost, otevřenost a představivost, která otevírá vnitro člověka pro radostné tvořivé energie, jež svou intelektuální schopností a tvořivým přístupem zprostředkovává pro ostatní.

ZELENÁ
Zelená se vztahuje ke přirozenosti a ke schopnosti se přizpůsobit. Je to barva středu, jež přináší do našeho pozemského života kvalitu, která dělá život radostným a hodnotným. Je zde schopnost vciťovat se, soucítění a pomáhání druhým.
Jsou to mírumilovní lidé a přirození léčitelé, kteří prožívají harmonii s přírodou a jejími zákony. Jasně zelené odstíny poukazují na blahovůli a citovou otevřenost, ztrátu ega, otevřenost pro přirozené a pravdivé a vykazuje schopnost úsudku srdcem - skrze vnitřní vědění.
Naopak kalně zelené odstíny mnohdy slizovité a nečisté poukazují na klamaní, vychytralost, neupřímnost, sebelásku, podlézavost až po zradu.

MODRÁ
Barva vnitřního klidu, vyrovnanosti, vnitřního míru a hluboké lásky. Zde je obsaženo objektivní poznání souvislostí, že naše myšlenky jíž nejsou jen odrazem našich pocitů a fyzických stavů, ale začíná spojení se svým původem. Jasně modré odstíny až k oblakově modré vypovídají, že člověk se nechá vést svou intuicí a důvěřuje tomuto vedení. Vypovídá o trpělivosti, vyrovnanosti, pocitu jistoty skrze sebevědomí.
Naopak mlhavé, obláčkovitě šedomodré čí špinavě tmavé odstíny poukazují na nejistotu, sobeckou víru, náboženský fanatismus, jakož i ovlivnitelnost zvenčí, což je mnohdy zapříčiněno malým sebevědomím, nejistotou ve své schopnosti.
Lidé se světle modrou mnohdy působí i nejistě. Dotyčný potřebuje mít jistotu, že ho při práci nic nezaskočí, Taktéž lidé s tmavě modrou bývají prodchnuti elánem aktivity na počátku tvorby, ale při dlouhodobější realizaci prvopočáteční nadšení opadává a bývá problém s dokončováním. V takovémto případě chybí spojení se zemí a člověk hodně vnímá bytí skrze iluze... A v takovémto případě je většinou blokována 2. sakrální čakra.

INDIGO
Indigová je znakem duchovního probuzení. Je znakem vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání. Jasná, tmavě indigová poukazuje na intuici, skrze níž jsou zprostředkovány informace duchovní kvality. A tato informační hladina je projevována skrze frekvenci energií, kterou vyzařuje 6.čakra - třetí oko a je zdrojem poznání skutečnosti.
Duchovním projevováním ve většině případů dochází k odlišení od běžně zažitých postojů a názorů společnosti. A právě našim duchovním postojem narušujeme její zažité životní stereotypy a narušujeme tak rovnováhu jejich pohodlnosti. Tímto duchovním postojem budem zcela zákonitě narážet na zcela protichůdné pohledy, logické a racionální postoje, které nás budou odrazovat od této cesty. Budeme ponižováni, zesměšňováni, ale zde se právě ukáže síla přesvědčení, která je nutná pro další cestu. A nemějme nikomu za zlé, kdo se bude nad naší cestou pohoršovat, podivovat či se nám vysmívat. To vše je nutné průvodní jevy a zcela zákonitá sebeobrana lidí před novým poznáním.

FIALOVÁ
Vysoká spiritualita, jasnovidnost, víra, učitelství, léčitelství.
Tmavé odstíny poukazují na fanatismus a extrémismus, či na pletky s lži a tajemstvími.

Nemoci
Nemoce se projeví v auře již před onemocněním, přesněji řečeno před fyzickými příznaky, protože každá nemoc vzniká díky španté psychice. Jsou to týdny, někdy i měsíce - odvíjí se to podle toho, do jaké míry je naše fyzické tělo odolné.
Projevují se mnoha způsoby, nejčastěji jako tmavý stín okolo části těla, které se nemoc bude týkat. Stín se časem stává tmavší a temnější, až nakonec bude černý úplně a nemoc se projeví. Někteří lidé je spíše vidí jako "špinavé fleky".
Špinavě zelené, červené, a oranžové stíny jsou časté při infekcích.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T. T. | Web | 8. září 2013 v 11:33 | Reagovat

Hmm o tomhle mam doma knihu. :)

2 pavel pavel | Web | 8. září 2013 v 12:06 | Reagovat

Tu auru vidí jen málo lidí, ale všichni ji vycítíme.
Prohlédl jsem si všechny tvé krásné fotky, hodně cestuješ, ale tvoji maminku jsem tam neviděl. :)

3 Ježurka Ježurka | Web | 8. září 2013 v 13:00 | Reagovat

Pravda je, že se obliba barev, které volím ve svém šatníku, časem mění. Aspoň u mne ano. A jakou mám barvu aury jsem nikdy nevěděla, možná je to dobře, co já vím. Ani nevím, kdo by mi to uměl říct.

4 ellie. ellie. | Web | 8. září 2013 v 13:01 | Reagovat

na mě lidi rozhodně nekoukají ve zdravé míře:DD normálně o mě nikdo nikdy nezavadil pohledem a teď toto.. já vím, oblíkám se jinak a je to malý město. to bude nejspíš ono..

možná je fajn vidět auru a být schopný se osoby 'vyvarovat' před tím, než nás zraní. já ale tak trochu mám ráda to dobrodružství. sama bych nechtěla, aby mě člověk odsoudil jen na základě mé aury, ale aby se mě opravdu snažil poznat = nehodil mě hned do jednoho pytle se všemi ostatními s podobnými povahovými vlastnostmi.
jinak ten obrázek je zajímavý:)

5 Humbert Humbert Humbert Humbert | Web | 8. září 2013 v 15:47 | Reagovat

Díky za komentář, máš pravdu, nedá se posuzovat černobíle, musí to být konkrétně.

6 Ivet Ivet | Web | 8. září 2013 v 18:04 | Reagovat

Moc zajímavé čtení, pěkně popsané, fakt jsem si početla, díky! :-) Barvy prý hodně na lidi působí a kdo má jakou oblíbenou, lze prý poznat jaký ten člověk vlastně uvnitř je. Zda-li je kolem člověka aura - to asi nejlíp ví ten, kdo jí kolem sebe vidí, či cítí.:-)

7 Super.blog.cz Super.blog.cz | E-mail | Web | 8. září 2013 v 18:09 | Reagovat

Zajímavý blog\

Bloggers Facts!
Jen to, co si myslíme.

Pěkný den

8 Ami Ami | E-mail | Web | 8. září 2013 v 19:30 | Reagovat

Vážně úžasný článek, škoda, že nemáme nějaké nadpřirozené schopnosti :)

9 Tammy Tammy | Web | 16. září 2013 v 12:59 | Reagovat

Já jsem hrdě fialová... a hm připomněla jsi mi, že se musím zase pustit do překladů podrobnějších popisů aurických barev a jejich významů. Mám hotové asi jen dvě a pořád na to zapomínám, aj :D
Mě fascinuje, co všechno se dá z barvy vyčíst. Ovšem, mě fascinují všechny typologie xD

10 inside-me inside-me | Web | 19. září 2013 v 19:41 | Reagovat

Krásný článek, tyto věci hodně zajímají ;-)

11 Raduš Raduš | 26. ledna 2014 v 20:24 | Reagovat

Já ji asi vidím. A pokaždé když sestra odjede na kolej, štítím se dotknout jejích věcí, protože prostě VÍM, že na nich je něco z ní. Třeba táta s ní vybral okrasný polštářek. Já si ho vždycky přála, ale teď mi na něm pořád něco vadí, možná ten fakt, že ho vybírala ona. I když je užasný :). Koupili ho v prosinci a já se měsíc ještě nepřinutila z něj sundat cedulku. Možná trochu doufám, že se dá ještě vrátit, ale na druhou stranu...
Jsem rozpolcná osobnost :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."