Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Příběhy Septimuse Heapa - Darke a Oheň

6. října 2013 v 11:44 | Adri |  Literatura
Recenze na všechny předchozí díly Příběhů Septimuse Heapa naleznete ZDE.
Při popisování děje se rozhodně nevyhnu spoilerům o této sérii, a tak pokud jste nečetli dřívější knihy, nemusíte zápletky pochopit.

Příběhy Septimuse Heapa 6 Darke Angie Sageová
380 stran


Všechny předchozí díly jsem četla asi tak dva roky zpátky, takže to pro mě byl celkem šok, číst po tak dlouhé době pokračování. Někdy jsem proto měla v postavách zmatek, protože kniha hodně navazuje na předchozí děj a často se tam připomínají minulé činy. - Tak jde alespoň poznat propracovanost tohoto fantasy světa, kde všechno existuje pospolu a skvěle zapadá :)

V paláci probíhají přípravy na oslavu čtrnáctých narozenin učedníka MimoŘádné čarodějky Septimuse Heapa a princezny Jenny. Pro každého z nich tento věk znamená něco jiného - Septimus musí absolvovat zkoušku "temného týdne" a Jenna se seznamuje s Pravidly princezny. Dlouhočekávaná oslava se však nekoná, palác a celý hrad zachvátí temná darke doména, kterou vytvořil Merrin vlastnící prsten Dvou tváří.
Septimus, Jenna, jejich rodina a přátelé (zejména Cvoček a Broučín) a taky nesmím zapomenout na sympatického Septimusova draka Ohniváka... se snaží o záchranu, ale vše se zdá marné. Temná doména spolyká všechno, co se jí připlete do cesty, všechny magycké úkony jsou na ní krátké. V bezpečí je pouze věž čarodějů, kterou chrání velké množství magyku a Heapovic dům, jež ovšem takový nával temnoty nemusí vydržet.
Rady si neví ani mocná MimoŘádná čarodějka Marcela a z dávné minulosti pocházející alchymista Marcellus, jež střeží mnohá tajemství.

Také zde narazíme na Syrah, která se zotavuje z prokletí a s krysou Staníkem, který v tomto díle bude mít co dělat, aby před temnou darke doménou unikl.

Pohltí temná darke doména Heapovic dům, ve kterém se ukrývá celá jejich početná rodina s princeznou Jennou? Zvládnou spolupracovat Simon se Septimusem, po tom všem, čím si tím dva prošli? Vydrží zamčený Broučín v Manuscriptoriu, kde je sice ochráněn před temnotou, ale s omezenou zásobou vzduchu?

Tenhle šestý díl považuju za nejzdařilejší (už jsem četla i sedmý a moje rozhodnutí nezměnil).

Příběhy Septimuse Heapa 7 Oheň Angie Sageová 418 stran

Všechno je konečně jak má být. Pomalu se chystá korunovace princezny a s tím další spojené obřady. K tomu Marcia s Marcellusem mají už dokonale vymyšlený plán, jak zničit nadobro Prsten dvou tváří, jež je zdrojem všeho zla v tomto příběhu. Prsten je bezpečně uchován v bezpečně hlídané komoře ve Věži čarodějů a Marcellus připravuje k životu tajemný alchymistický oheň - legendární výheň, s jehož pomocí DeNaturalizují prsten. Ovšem výroba takového ohně dá opravdu zabrat. Septimus se na čas stává Marcellusovým učedníkem, a pak následuje volba, co si ke studiu vybere - jestli se vrátí k Magyku, nebo začne studovat alchymii. Zdánlivá idyla se rychle hroutí. Jenna přestává slyšet tlukot srdce dračí lodě. Je mrtvá? Jednoho dne se tajemný prsten ztrácí, zrovna v ten den, kdy už alchymistický oheň byl schopný jej přijmout. Velké nebezpečí hrozí především Jenně, protože dva čarodějové, kteří unikli z onoho prstenu, ji jdou po krku, protože v daleké minulosti slíbili pomstu královskému rodu.
Alchymistický oheň byl znovu úspěšně zažehnut, ale pod přísným utajením, neboť se dostává na povrch, že právě on mohl za Velkou alchymistickou katastrofu, při které v minulosti zemřelo mnoho lidí. Budou jí muset čelit i teď?

Septimus, princezna Jenna, nově jmenovaný vrchní písař Broučín, i MimoŘádná čarodějka Marcia hledají pomoc na všech stranách, aby odvrátili pohromu a zkázu celé země. Podaří se jim to i v tomto díle?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 6. října 2013 v 15:31 | Reagovat

Knihy neznám, ale úplně mimo téma:
Tvá cestovatelská rubrika je úchvatná, zaujala mě tam Keňa a Srí Lanka. Opravdová exotika a asi i trochu nebezpečná.

2 Jessie Jessie | 6. října 2013 v 16:35 | Reagovat

Ahoj, víš jak mas tady na blogu číselné kombinace co nam andělé chtějí sdělit,tak není vysvětlení i pro samotná čísla?Ne jako kombinace ale třeba pro 3, 5 atd? dekuju:)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. října 2013 v 18:30 | Reagovat

[2]: http://all-is-magic.blog.cz/1112/andelska-cisla

4 Zoey Zoey | Web | 8. října 2013 v 13:25 | Reagovat

Já jsem četla první tři díly? Asi ano, už si je moc nevybavuji. Docela mě to bavilo, ale postupem času...nevím jestli jsem "vyrostla" každopádně jsem tuto sérii už u sebe uzavřela :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."