Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Co my jen víme

18. listopadu 2013 v 11:22 | Adri |  Filmy
S velkým zděšením zjišťuji, že jsem již dlouho nezhlédla nějaký plnohodnotný dokument. Povětšinou jsem se koukala na seriály (Pretty little liars, The vampire diaries, Game of thornes a The originals) a když už jsem měla náladu na něco duchovnějšího, poslouchala jsem přednášky Jaroslava Duška, nebo jeho pořad Duše K. Většinu naleznete na youtube, doporučuji na poslech; dobře se při tom navíc uklízí (ale nevysávat, to potom neuslyšíte). A tak jsem jednoho dne našla pochvalný komentář kdesi na blogu na film Co my jen víme?! Hned jsem si přečetla recenzi:


Film CoMyJenVíme!? představuje odklon od konvenčního světonázoru. Požaduje od diváka fantazii a otevřenou mysl - nechce totiž nic víc než přinést důkazy pro přehodnocení dosud známého vnímání světa. Diváci jsou v podobné situaci jako Koperníkovi současníci, když je učenec na přelomu 15. a 16. století přesvědčoval, že Země není středem vesmíru. Film uvede diváka pomocí počítačových efektů a výpovědí několika předních světových fyziků, neurologů, molekulárních biologů, mystiků a duchovních činitelů do kvantové neurčitosti, kde se realita mění s každou další myšlenkou. Jedinečný filmový zážitek podobný snímkům Matrix, Vanilkové nebe či Minority Report, se díky svému žánrovému přesahu dostává blíže k podstatě pojmů Vědomí, Prostor a Realita.

A opravdu to mluví za vše. Mixuje v sobě také prvky filmu The secret (recenzi naleznete zde). Opakují zde známou pravdu, že na co myslíte, to přitahujete, aneb tvoříte svou realitou. Jsou připomenuty výzkumy s vodou od Masaro Emota - její struktura vytvoří krásné obrazce, pokud na láhev nalepíte nápis láska, naději a další krásná slova, nebo když na ní vlídně mluvíte. Jelikož je tělo tvořeno z větší části vodou, umíme si domyslet, jaký obrovský vliv má na nás myšlení.

Bude vám vysvětlena závislost na emocích a taky možnost různých realit, které si nemusíme vůbec uvědomovat. Ale tento film vás naučí si jich všímat. Jestli je využijete, je jen na vás.
Krátce je tam řečena také myšlenka o bohu, která by se klidně dala rozvést více, ale tento dokument se zaměřuje na lidské myšlení a navíc by už tak měl příliš dlouhé trvání.

Film najdete na youtube s HROZNÝM českým dabingem: TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Edona Edona | Web | 20. listopadu 2013 v 15:49 | Reagovat

To zní opravdu dobře. Musím se na něj podívat. Podobné dokumenty mě zajímají.

2 Vendy Vendy | Web | 25. listopadu 2013 v 22:27 | Reagovat

Díky za odkaz, tohle vypadá zajímavě. Občas si s chutí střihnu film jako Powaquatsi, nebo Mikrokosmos, nebo Baraka, odyssea Země (to jsou spíš takové polodokumenty, vizuálně krásné, podbarvené hudbou, je to zážitek, doporučuji). Na film, který zde doporučuješ, jsem zvědavá.

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. listopadu 2013 v 19:25 | Reagovat

[Smazaný komentář] děkuji za tipy, určitě se na to kouknu :) Zvlášť teď, když mám nový notebook se skvělou obrazovkou :)

4 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 9:32 | Reagovat

To zní zajímavě..o té vodě co tvoří krystaly jsem už také něco viděla a potom taky, že vědci sledovali snad rýži v něčem namočenou a jedné sklenici každý den říkali hezké slovo a druhé ošklivé (myslím že to bylo "Ty hovado!"..a ta co jí nadávali byla pak úplně shnilá a ta druhá hezká..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."