Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Kozoroh (Capricorn)

7. listopadu 2013 v 11:22 | Adri |  Astrologie
22.12. - 20.1.
Charakteristika tohoto období: Zákon, řád, struktura a forma, čas, koruna bytí, život podle pravidel, završení stáří, moudrost, společenská struktura, diplomacie, politika, stabilita, výšky
Symbolika: Kozoroh s rybím ocasem, zvíře pověstné svou vydrží, které obývá vrcholky hor a dívá se na svět s nadhledem. Rybí ocas prohlubuje mystiku tohoto znamení.

Znamení: zemské, studené a suché
Vládce znamení: Saturn
Povaha: melancholická
Šťastná léta: 33-46
Soulad se znamením: Býk, Štír
Souvztažná barva: černá
Souvztažný kov: olovo
Podřízená část těla: kolena, kosti, kůže
Kámen znamení: jaspis, adulár, křišťál, obsidián, ametyst, turmalín, rubín, achát
Šťastná čísla: 2, 3, 8, 9, 15, 28, 45
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Afrodité
Příjemná vůně: mák
Rostliny: indické konopí, sedmikráska, topol, kapradí

Charakteristika: Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou praktičtí, zdrženliví, vytrvalí a vážní, protože vědí, že blahobyt a pohodlí nepřicházejí bez námahy a vytrvalé práce. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost, který často přehlušuje všechny ostatní city. V povaze Kozorohů je vážnost, opatrnost a přemýšlivost. Přitom jsou ctižádostiví, pilní, trpěliví a zároveň nepodplatitelní. Mají silnou potřebu postupovat kupředu, nahoru, jak duševně, tak společensky. Jejich silné autoritě napomáhá dobrý organizační talent. Jsou konzervativní, ztělesňují stabilitu, jsou diplomatičtí, ale málo přizpůsobiví. Nejraději mají vše podrobně naplánováno, velmi neradi improvizují. Kozorozi bývají velmi uzavření a obtížně navazují kontakty s okolím. Zůstávají nedůvěřiví a udržují si odstup. Přesto jsou hodní důvěry a lze se na ně spolehnout.
Kozorohové mají výrazné duševní vlastnosti a bystrý rozum, avšak potřebují povzbuzení zejména na začátku svého života a rozvoje, aby nabyli potřebnou sebedůvěru. Touha po úspěchu je nepřehlédnutelná, někdy to může v okolí vyvolat i závist. Jsou šetrní, ale ne lakomí - dokáží se dělit. Spořivost pramení spíše ze strachu z budoucnosti.

Kozoroh a zdraví: Lidé narození ve znamení Kozoroha bývají v dětství častěji nemocní, ale s věkem získávají na odolnosti. Většinou si zachovávají svěžest a jasného ducha až do vysokého věku. Nemoci mohou mít příčinu v melancholii a pesimistické náladě. Mají sklon k revmatismu, nachlazení či kožním alergiím. Jako prevence poslouží pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu a masáže.

Pracovní předpoklady: Lidé narození ve znamení Kozoroha jsou velmi schopnými a spolehlivými pracovníky, ale vyžadují standardní podmínky, soukromí a klid. Dávají přednost tradičním profesím a vyzkoušeným metodám. Neradi mění zaměstnání. Příhodným oborem je pro ně účetnictví, bankovnictví, administrativa a vědecká povolání. Jsou úspěšní i jako učitelé, právníci, architekti, zedníci, farmáři. Mohou mít také literární schopnosti.

Kozoroh a láska: Kozorozi bývají ostýchaví, zdrženliví a stydliví. Nikdy nad sebou neztrácejí kontrolu. I když svého partnera hodně milují, nechávají si vždy kousek soukromí pro sebe. Ve vztahu se snaží dosáhnout dominantního postavení. Manželství uzavírají teprve tehdy, když si důkladně prověří kvality svého partnera. Nezřídka hraje důležitou roli i finanční situace jejich protějšku. Ženy jsou spolehlivé a snaží se být v domě absolutními pány. Své city vyjadřují jen s obtížemi. Muži potřebují pocit stability, ale jsou oddaní a starostliví. Dobře se snášejí s Vodnářem, Rybami, Býkem, Pannou, Štírem, Střelcem. Problémy mají s Beranem, Rakem
Základní potřeba: být užitečný, něco v životě dokázat
Úkoly pro toto období a pro Kozorohy: Naučit se projevovat city. Období Kozoroha je vhodné zvláště pro vše, kde má být zachována tradice. Vyhněte se konfliktům s autoritami, můžete se častěji setkat s pesimisty, lidé jsou stažení dovnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackelin Mandragor Jackelin Mandragor | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 17:22 | Reagovat

Ano asi nemá cenu se s někým takovým bavit..
Když já ho tak strašně nechápu. Někdy se ke mě chová tak dobře, jako nikdo jiný a pak... V jiné chvíli na mě srší svou nenávist..

2 Entries of my life - Zuzka Entries of my life - Zuzka | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 22:16 | Reagovat

Jsem kozoroh :3 :D :)

3 Jackelin Mandragor Jackelin Mandragor | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 22:43 | Reagovat

No to se nedivím.. :) A kdybys věděla jak to maso bylo výborný! Mňam! Musím najít ten recept nebo ho minimálně dát dohromady pomocí paměti

4 Evil Evil | Web | 9. listopadu 2013 v 23:54 | Reagovat

celý to moje zvíře.. fakt.. jo se mnou se nepohodne? jo.. koukám.. potřeboval by většího blbce, než jsem já.. kterej mu na všechno kejvne.. a to věčný plánování nenávidím.. jak může něco plánovat deset let dopředu, když neví, co bude za tejden :D :D to snad ne.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."