Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Střelec (Sagittarius)

6. listopadu 2013 v 11:11 | Adri |  Astrologie
23.11. - 21.12.
Charakteristika tohoto období: Nasměrování úhlů, neomezené možnosti, vzdělání, náboženství, sdílení ideálů, právní záležitosti, láska k cestování, cizina, dálky, otevřené kraje, exotika, filozofie, podnikání
Symbolika: kentaur, napůl člověk, u kterého se moudrost a vznešenost snoubí s odpudivostí

Znamení: ohnivé
Vládce znamení: Jupiter
Povaha: cholerická
Šťastná léta: 20-23, 37-40
Soulad se znamením: Beran, Lev
Souvztažná barva: azurová
Souvztažný kov: cín
Podřízená část těla: boky, stehna
Kámen znamení: sodalit, chryzokol, tygří oko, safír, obsidián, avanturín, topaz, opál, ametyst, lazurit
Šťastná čísla: 4, 6, 9, 14, 16, 34, 37, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Priapos
Příjemná vůně: máta
Barva: azurová, fialová
Rostliny: dub, buk, jasan, lípa, vavřín, chrpa

Charakteristika: Střelci jsou vždy velmi aktivní. Přes zdání neustálého spěchu bývají dobrými pozorovateli a dovedou rychle analyzovat příčiny jevů. Bývají velmi zvídaví, neustále chtějí poznávat nové lidi a nové věci. Rychle a snadno navazují kontakty s lidmi a zajímají se o jejich život. Často jsou vynikajícími učiteli. Milují nezávislost a svobodu, ale ctí také svobodu druhých. Jsou optimisty a většinou se jim proto všechno daří. Bývají dobrými sportovci. Také práce je pro Střelce spíše sportem a činí jim potěšení. Příčinou jejich případných neúspěchů bývá velká impulzívnost. Rozhodují se rychle, míří přesně, ale někdy také přestřelí. Nebojí se nebezpečí. Někdy v něm nalézají i sebe sama. Milují pobyt na čerstvém vzduchu, mají rádi přírodu a cestování. Jsou obvykle přející a mají smysl pro spravedlnost. Někdy by jim prospělo chovat se více diplomaticky a naslouchat druhým.
Luk a šíp namířený ke hvězdám nechť jest symbolem touhy a snažení. Mívají pak celé zástupy přívrženců. Ovšem pozor, často přehlíží potenciální nebezpečí a problémy právě díky svému entuziasmu a zapálení, navzdory své intuici i přirozené prozíravosti. Z neúspěchu obviňují okolí, ačkoli si za vše mohou sami.

Střelec a zdraví: Střelci se zpravidla těší dobrému zdraví. Může se stát, že vlivem přepracování přecení svoje síly. Nemoci se podřizují velmi neradi, obvykle se rychle uzdraví. Jako prevence pomáhá častý pobyt v přírodě a pohyb. K nejcitlivějším místům patří dolní končetiny, hlavně kyčle. U starších Střelců se může objevit zkostnatění kyčelních kloubů, ischias a bolesti zad. Proto je důležité zůstávat aktivní i v pozdějším věku.

Pracovní předpoklady: Střelci těžko snášejí jakákoli omezení, i v práci potřebují dostatek pohybu. Musí mít svobodu rozhodování. Potřebují kolem sebe hodně lidí, různorodost a vzrušení. Přílišná kontrola ze strany nadřízených je může přivést k apatii, která se bude navenek projevovat neposlušností a vzpurností. Měli by si vybrat povolání v oblasti podnikání nebo finančnictví. Výborné uplatnění poskytují povolání jako tlumočník, velvyslanec, cestovatel, letec, průvodce. Zaměstnání může souviset také se sportem nebo láskou ke zvířatům. Mohou být i filosofové, kněží a učitelé.

Střelec a láska: Tito svobodomyslně založení lidé si docela dobře vystačí sami. Vyhovuje jim, že jako svobodní mohou vztah bez velkých potíží ukončit. Bývají lhostejní k rodinným poutům. Přesto jsou Střelci romantičtí, otevření, vstřícní a všechen svůj talent využijí k tomu, aby nalezli tu pravou lásku. Manželky Střelci bývají vynikající kamarádky a dobré, pohostinné hospodyně. Neměly by si vybírat žárlivé muže. Muži bývají velmi pracovití. Často zůstávají v zaměstnání do pozdních hodin. Potřebují ženu, která bude respektovat jejich svobodu. Střelci se snesou se Lvem, Kozorohem, Vodnářem, Beranem, Váhami, Štírem. Nemají rádi Ryby, Panny a Blížence.

Základní potřeba: dopátrat se pravy, mít cíle
Úkoly pro toto období a Střelce: zbavit se naivity a sklonu k přehánění. V období Střelce rostou touhy, pohled na svět je optimističtější. Je dobré se pustit do nových věcí, žit aktivně, jezdit na poznávací výlety, roste touha se vymanit ze všechn povinností a všedností
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Houp Houp | Web | 6. listopadu 2013 v 13:21 | Reagovat

A ty si co za kentaura? :D
Samozřejmě to je myšleno, na to znamení.
Já jsem střelec a tohle bylo zajímavé si přečíst. Rozhodně souhlasí to, že jsem svobodomyslná a chci být co nejméně závislá. Po vztahu netoužím, ale co se týče rodinných vztahů tak těch si vážím. :) Optimista to se sedí a jsem typ člověka co si jde za svými cíli. :)
Myslím, že střelci se v tom určitě najdou a zjistí něco zajímavého. :)

2 María María | Web | 6. listopadu 2013 v 20:35 | Reagovat

Taťka je střelec. :) Zajímavý článek.

3 María María | Web | 6. listopadu 2013 v 20:44 | Reagovat

Nominovala jsem tě sem. Budu ráda, když se zúčastníš. Jak chceš. :)
http://escribo.blog.cz/1311/liebster-award-tag-od-may-rinne

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 7. listopadu 2013 v 13:47 | Reagovat

[2]: můj táta taky a úplně to na něj pasuje . Já se trochu vymykám
[1]: jsem kozoroh :)

5 eazi eazi | Web | 13. listopadu 2013 v 19:38 | Reagovat

Pěkně napsaný článek a myslím, si, že i sedí. :) Jen jako svoji nej kytičku nepovažuji chrpu (i když je taky krásná), ale jinou modrou květinku a to pomněnku. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."