Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Vodnář (Aquarius)

8. listopadu 2013 v 11:33 | Adri |  Astrologie
21.1. - 20.2
Charakteristika tohoto období: Vysvobození se, reforma, práce ve skupině, výzva k překročení hranice, přátelství, sociální zájmy
Symbolika: Rozsévač myšlenek
Znamení: vzdušné, studené
Vládce znamení: Saturn a Uran

Povaha: sangvinická
Šťastná léta: 21-26, 40-45
Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
Souvztažná barva: šedá
Souvztažný kov: olovo
Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky
Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
Šťastná čísla: 2, 3, 4, 9, 10, 15, 30, 45, 49
Šťastný den: sobota
Šťastná květina: kapradí
Duchovní ochránce: Demeter
Příjemná vůně: mák
Rostliny: narcis, tulipán, třešeň , rozmarýn, topol, kapradí
Charakteristika: Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné. Vodnáři milují všechno, co je originální, fascinující, nezvyklé. Mají hlubokou, komplikovanou povahu, proto mohou být někdy špatně chápáni. Vodnáři snadno navazují přátelské vztahy a jejich přátelé se na ně mohou spolehnout. K jejich povahovým rysům patří velkorysost, nezištnost a v širším smyslu snaha zlepšit lidstvo. Zajímají je ideály, zabývají se věcmi, které se týkají spíše celku než jednotlivce, například otázky sociálních a lidských práv, výchova a politika. K jejich problematickým stránkám náleží potlačování citů a nedostatek trpělivosti.
Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář.
Vodnář a zdraví: Svoji odolnost proti nemocem by Vodnáři měli posilovat vyváženou stravou a pobytem na čerstvém vzduchu. Jejich nemoci bývají nejčastěji spojeny s oběhovým systémem. Mají zvýšené riziko vysokého krevního tlaku a poruch srdečního rytmu. Častěji u nich dochází k poranění nohou. Neměli by dusit svůj hněv pod pokličkou a každá nemoc by je měla přimět k vylepšení vztahů k lidem.
Pracovní předpoklady: Lidé narození v tomto znamení jsou všestranně nadaní a žijí činorodým a pestrým životem. Jejich volnomyšlenkářská povaha je nutí vybírat si svobodná povolání. Úspěšní jsou díky své důvěře v konečný úspěch a vnitřnímu přesvědčení, že právě oni mají pravdu. Pro Vodnáře jsou vhodné profese se vztahem k pokroku a předvídání budoucnosti jako inženýr, informatik, meteorolog, vědecký pracovník. Jsou dobří obchodníci a podnikatelé. Dokáží analyzovat lidské chování a mohou působit jako psychologové, vychovatelé nebo učitelé.
Vodnář a láska: Vodnáři jsou idealisté a zajímají se více o vysoké cíle a hluboké myšlenky než o milostné románky. Jsou zdrženliví a neradi dávají své city najevo. Vyznačují se hrdostí a dokonalým sebeovládáním a citové projevy považují za slabost. Vodnáři si po dlouhém váhání vybírají jednoho partnera na celý život a v manželství jsou zpravidla věrní a oddaní. Ženy nebývají domácími puťkami, mají plno energie a nápadů a nechtějí být svazovány. Muži Vodnáři jsou důvěřiví manželé, není je ale možné k čemukoli nutit. Vodnáři si dobře rozumí s Rybami, Berany, Blíženci, Váhami, Střelci, Kozorohy. Nemají rádi Býky, protože nemají fantazii, Štíry, protože jsou žárliví, a Lvy, kteří mají vysoké nároky.
Základní potřeba: možnost volby, svoboda
Úkoly pro toto období a Vodnáře: žít v reálu, setkání s přáteli, výměna názorů. V období Vodnáře nečekejte žádné vášně, spíš přátelské projevy. Pusťte se do plánování budoucnosti a zkoumání ideálů, nová přátelství.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 María María | Web | 8. listopadu 2013 v 15:53 | Reagovat

Já jsem vodnář. Řekla bych, že je ten článek pravdivý. Třeba s city se opravdu moc nesvěřuji... Velice mě potěšilo, že mám soulad právě s těmito znameními. :)

2 Kariol Kariol | Web | 9. listopadu 2013 v 9:13 | Reagovat

Spousta věcí na mě nesedí - třeba vůbec nejsem sangvinik. :-)
Ale jinak je to příjemné počtení v zrcátku  :D

3 Eťa Eťa | Web | 9. listopadu 2013 v 11:26 | Reagovat

mám kamarádku vodnářku,úplně to na ní sedí :D

4 konspiracni-teoriee konspiracni-teoriee | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 11:47 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli by ses nechtěla podílet na našich FB stránkách s názvem Paranormální jevy, záhady, dezinformace a vesmír. Nepotřebujeme každodenní aktivitu, ale teď jsem na to v podstatě sama a moc nestíhám. Stránky jsou zaměřeny na víc věcí, takže bys určitě mohla přidávat články nebo fotky co se týkají magie, astrologie, GMO potravin, záhad, věštění a v podstatě co by jsi uznala za vhodné. :) Mohla bys i sdílet svoje články a zvýšit si tak návštěvnost. Kdybys měla zájem, napiš mi na email a dám Ti více informací. Budeme se těšit na odpověď. :)

5 Andy Andy | Web | 10. listopadu 2013 v 12:39 | Reagovat

Niečo by z toho bola pravda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."