Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Hrátky s energiemi pro více osob

25. ledna 2014 v 11:11 | Adri |  Energie
Tento článek je určen pro lidi, kteří již mají bohaté zkušenosti s energiemi a chtějí zakusit něco nového a znají druha (nebo znají rovnou partu lidí), který je na tom podobně.Cítění energie druhou osobou
Požádejte vašeho cvičebního partnera, aby se k vám posadil zády, nebo aby si lehl na břicho. Chvíli třete dlaně svých rukou o sebe, abyste zvýšili jejich prokrvení, a následně do jedné z nich nasměrujte svoji energii. Přibližte tuto ruku k vybrané části partnerova těla a nechte její usměrněný proud vycházet z dlaně či prstů. Požádejte partnera, aby vám řekl, v kterém místě váš energetický dotek cítí, popřípadě jak silně. Přestaňte s vyzařováním energie, přesuňte ruku na jiné místo a postup opakujte.
Postřehy ke cvičení:
Nedotýkejte se partnerovy kůže. Nedávejte ruku k jeho tělu ani příliš blízko - mohl by cítit přirozený chlad / horko vaší končetiny namísto proudu energie. Mnoha lidem se při tomto cvičení ježí chloupky po těle, dávejte proto pozor, abyste o ně mimoděk nezavadili. Ideální je zjistit si bezpečnou vzdálenost pro přikládání ruky ještě před zahájením samotného cvičení. Konečně - snažte se ruku umisťovat jen nad taková místa, kam dosáhnete ze své aktuální pozice. Váš partner bude chtě nechtě vnímat pohyby vašeho těla, což může negativně ovlivnit jeho odpovědi. Naopak to samozřejmě můžete využít k úmyslnému klamání tělem - například se přesuňte k nohám, ale ruku přidržíte nad bedry.

Předávání energie v kruhu
Sedněte si naproti sobě a s partnerem se energeticky propojte tak, že k sobě vzájemně natáhnete ruce - pravá je dlaní vzhůru, levá naopak dlaní dolů, ruce se nedotýkají. Aby vás brzy nezačaly bolet paže a ramena, můžete se lokty opřít o kolena. Pokud necvičíte pouze ve dvojici, usaďte se do kruhu a utvořte stejným způsobem řetěz po jeho obvodu. Ten z vás, koho určíte za začínajícího, předá skrz levou ruku určité množství své energie druhému cvičícímu (popřípadě partnerovi, kterého má v kruhu po levé ruce). Příjemce následně postupuje stejně a energii vrátí začínajícímu (nebo energie putuje kruhem, dokud se k začínajícímu nevrátí skrze všechny účastníky cvičení).
Postřehy ke cvičení
Dávejte pozor, abyste vždy v průběhu cvičení plnili roli, která vám v daný moment přísluší. Máte-li být pasivním příjemcem, přijímejte. Pokud necítíte proud energie z dlaně svého cvičebního partnera, nereagujte aktivitou a jeho vysáváním. Rovněž se snažte neprohnat předávanou energii svým energetickým systémem - rozhodně ne bez vědomí a svolení svého partnera (nebo ostatních cvičících, je-li vás více). Integrace energie s cizím energetickým otiskem (cizími energetickými otisky) nemusí být pro všechny vhodná (a snadná) a měla by se stát samostatnou praktikou mimo toto cvičení.

Vyživování listu
Ze stromu si utrhněte dva listy. Oba by měly být zdravé, nepoškozené a zhruba stejně velké. Tyto listy si pak doma položte vedle sebe na takové místo, aby měly v rámci možností stejné vnější podmínky (světelnost, teplotu, vlhkost, podklad...). Poproste ostatní členy domácnosti, aby s nimi nijak nemanipulovali. Jeden z listů si vyberte a minimálně po sedm po sobě jdoucích dnů mu dávejte trochu energie každé ráno a večer (můžete samozřejmě i vícekrát v průběhu celého dne, výsledky budou zjevnější). Po týdnu uvidíte zřetelné rozdíly mezi listem, který jste vyživovali, a druhým, který jste ponechali bez povšimnutí. Pokud chcete, pořizujte si obrazovou dokumentaci (například fotoaparátem v mobilu), abyste mohli jednotlivá stádia pokusu porovnat. S experimentem můžete pokračovat tak dlouho, dokud i vámi podporovaný list zcela neuschne.
Varianty cvičení
Další varianty cvičení spočívají ve změně vstupních parametrů nebo požadovaného výsledku. Například místo toho, abyste se vybraný list snažili udržet déle zelený, můžete z něj poslední přetrvávající energii vysávat a nechat jej v porovnání s kontrolním listem dříve uschnout. Nebo učiníte cvičení obtížnější tím, že si neutrhnete dva shodné listy, ale úmyslně si vyberete jeden s horší kondicí a budete vyživovat ten. Rovněž můžete namísto listů použít dvě sklenice s vodou a usilovat o to, aby se voda v jedné z nich zazelenala o poznání dříve. Jelikož je ale toto cvičení obvykle časově náročnější, nezapomeňte vodu dolévat (obzvláště v suchém či horkém prostředí), aby se vám nestalo, že sklenice zcela vyschnou.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 15:08 | Reagovat

Díky za tipy, to vypadá hezky a zároveň jednoduše ... vyzkoušíme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."