Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Poselství jednorožců

5. ledna 2014 v 11:33 | Adri |  Literatura
K téhle trilogii jsem se chtěla dostat už dávno - blog Míšy Burdové jsem sledovala pravidelně a moc jsem chtěla konečně přečíst knihu od nějakého bloggera. Rozhodla jsem se, že si zakoupím taky její další knihy: Syn pekel, protože mě její styl vyprávění oslovil a zaujal. Je takový podbízivý, pohádkový a dětský, lehounký jako pírko, žádné těžkosti, jen malé chybky.


Přesuňme se k příběhu: Veragin se svým věrným přítelem kočkorohem Snížkem se přidává k výpravě na záchranu světadílu jménem Lilandgarie společně s elfí princeznou Aranis a jejími dvěma elfími společníky Elease a Lavril a také budoucím králem celé Lilandgarie, Falienem. Musí urazit dlouhou cestu za jednorožcem, který utekl ze stáda a narušil tak rovnováhu dobra a zla a dopravit ho zpátky do svého domova. Jenomže Valgar, mocný černokněžník chce vyvolat temného démona z podsvětí a zničit jednorožce. Během této cesty se toho stane nepočítaně: svedou bitvy, unesou je nadpřirozené bytosti... A Aranis se musí naladit na sílu jednorožce, aby ho mohla navést zpátky do stáda, avšak taková síla dobra ji může zabít. Pomalu začíná chápat principy světa, zákony dobra a zla. Narazí snad na každou bytost, ať zlou či dobrou. Veragin s sebou navíc nese tajemství, které zanáší nešvary mezi výpravnou skupinkou.
Příběh není ochuzen ani o vlkodlaky, Noxogy, Kirlopy, Ner'kary, Spoutávače, Maxarely - Mordaty a všelijaké jiné stvůry. Nechybí ani tradiční vševědoucí čaroděj vyskytující se snad v každé pořádné fantasy sérii - v našem případě Orlin, který taky skrývá tajnosti...

Příběh se mi celkově líbil, ale někdy mě šimral pocit, že je kniha slepená z různých knížek dohromady, zvláště u filozofických zamyšlení.
Třetí díl hodnotím jako nejslabší, protože mělo dojít k jistému vygradování a ono mi to nějak splynulo. Ovšem svět Lilandgarie je velice promyšlený a spletitý, má vlastní historii, tradice, zvyky, jazyky... Zkrátka má základy, na čem stavět a pevně se jich drží.

Hned jsem si zamilovala Veragina a u něj jsem se držela po celý příběh. Falien mi jaksi připomínal Faramira z Pána prstenů (že by jen podobností jmen?) a nemohla jsem se té nálepky zbavit. Orlina jsem si zase představovala jako Merlina z Asterixe a Obelixe. Hodně jsem si vychutnávala popis hradu Santielu a život elfů, z nichž jsem si zase oblíbila Elease.
A nesmím zapomenout na udatného Sněha, který dával příběhu šmrnc, i když to občas někdy přeháněl - myslím rozsáhlost hádek, ne jejich načasování, to bylo vždy perfektní.
Král Leodhen na mě působil zmatkářsky, chvíli jako skvělý rozhodný panovník, jindy jako stařec, který postrádal základní znalosti o správě království.

Četli jste?

- Mimochodem už je nové vydání, kde jsou všechny tři díly spojeny do jedné knížky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luné Luné | Web | 9. ledna 2014 v 18:59 | Reagovat

Taktéž jsem si oblíbila Veragina.. avšak příběh mě na rovinu nezaujal ani trochu :)

2 Evuše Evuše | Web | 11. ledna 2014 v 12:13 | Reagovat

I když moc ( skoro vůbec :D ) nečtu :D Tak to vypadá dost zajímavě :) -hodně zajímavě :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."