Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Dům tváří, Andaluzie

11. února 2014 v 11:11 | Adri |  Záhady
Začíná svítat a na farmě ve vesnici Bélmez de la Moraleda v Andaluzii na jihu Španělka je rušno jako každé ráno. Mária Gomez Pereira (1918-2004) jde do kuchyně chystat snídani, když její zrak spočine na podivné skvrně na podlaze. Je tady už několik dní, ale dnes je něco jinak. Skvrna neurčitých tvarů získala od včerejšího večera podobu víc než konkrétní - z podlahy kuchyně se na Máriu dívá tvář, z níž má žena husí kůži.


První fleky se na kuchyňské podlaze na farmě Perirových začínají objevovat v srpnu roku 1971. Zprvu jim nikdo nevěnuje větší pozornost. Jenomže po pár dnech se z nenápadných fleků stávají jasné obrazy obličejů. Mária je zděšená a dobrý pocit nemá ani její manžel Juan. Jejich syn Miguel proto zkouší jeden z obličejů odstranit a místo překryje novým cementem. Jenomže záhy se na podlaze objeví nová tvář. A po ní další a další! Na záhadu se chodí dívat i lidé ze sousední vesnice a všichni potvrzují, že nejde o žádné nejasné fleky. Jsou to prý velice jasné obrazy tváří! Komu ale patří a proč se zjevují v domě Pereirových?
Záhadou přitom nejsou jen samy obličeje, ale také jejich proměny. Výraz v tajemných tvářích se má měnit podle toho, jak se právě Mária cítí. Když jí není dobře, jsou smutné i tváře na zemi. Navíc to vypadá, jako by obličeje ženu přímo pronásledovaly. Poté, co si Mária přestěhuje kuchyni do jiné místnosti, přesouvají se i obličeje. Vyskytují se informace o tom, že se pod domem údajně nachází starý hřbitov, a jsou zde objeveny i pozůstatky lidských těl. Může mít tento fakt něco společného s tvářemi na podlaze? V domě se má ozývat i tajemné šeptání a pláč. Během třiceti let se na podlaze v kuchyni Pereirových objevují desítky obličejů. Některé zůstávají jen na pár hodin, jiné vydrží i několik týdnů. Mohly to být otisky mrtvých, kteří zde byli kdysi pohřbeni? Anebo ten úkaz vyvolala sama Mária nějakou svou neznámou parapsychologickou schopností? - Tomu by i nasvědčovalo, že po její smrti se obličeje přestávají objevovat.
Do domu nemíří jen zvědaví turisté a novináři, ale také badatelé z řad paranormálních výzkumníků. Odebírají vzorky cementové podlahy, aby prozkoumali, zda obličeje nemohou být výtvorem lidskýžch rukou, a tudíž podvod. Jejich výsledky ale nejsou jednoznačné. "V Bélmezu došlo v době, kdy byl jev pod dohledem (notářsky oveřeným) k drobných změnám v obličejích, což potvrzuje jejich nadpřirozený původ," tvrdí například německý záhadolog Hans Bender (1907-1991). Ještě v 90. letech minulého století probíhají ve španělských laboratořích ICV (Ústav keramiky a skla) expertízy vzroků odebraných ze dvou tajemných obličejů. Současný španělský publista a záhadolog Manuel Carball potvrzuje: "Výsledek, vyjádřeno velmi zjednodušeně, zní, že v žádném místě nebyly nalezeny stopy barvy." Možné vysvětlení ovšem nabízí badatel Luis Ruiz-Noguez, podle kterého byl k vytvoření obličejů místo barvy použit zinek, olovo a chrom, jejichž stopy byly ve vzorcích nalezeny. Byly tedy obličeje jen dílem podvodníků, nebo se jedná o něco víc?


zdroj - Enigma
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Coco Sophia Coco Sophia | Web | 12. února 2014 v 13:37 | Reagovat

Konečně zajímavý blog :)

2 vivienne vivienne | Web | 14. února 2014 v 19:51 | Reagovat

je to opravdu zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."