Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Malachit

6. září 2014 v 11:44 | Adri
Barva: Soustředné tmavé a světlé proužky a rozety
Vzhled: Ve všech velikostech
Vlastnosti: Malachit je kámen obdařený velikou mocí, ale současně patří mezi krystaly, s nimiž je zapotřebí nakládat s velikou opatrností. Nejvhodnější je používat ho pod dohledem kvalifikovaného léčitele, který má s uzdravováním pomocí krystalů zkušenosti. Je jedovatý a mělo by se pracovat pouze s jeho vyleštěnou formou. Nikdy nevdechujte jeho prach. Užívá-li se jako drahokamový elixír, aplikuje se pouze zevně.

Druhou možností je postupovat nepřímou metodou, kdy se kámen položí do skleněné nádobky, jež se postaví do misky s vodou, aby se s ní kámen nedostal do styku.Malachit zesiluje kladné i záporné energie. Uzemňuje energii do půdy. Někteří lidé věří, že se malachit dosud vyvíjí a později se stane jedním z nejvýznamnějších léčivých kamenů nového milénia. Malachit je ale již dnes důležitým ochranným kamenem. Snadno pohlcuje destruktivní energie a znečišťující látky, které odebírá přímo z atmosféry nebo z lidského těla. Před použitím i po něm by se měl vyčistit tak, že jej necháme na slunci položený na krystal křemene. Nikdy nepoužívejte sůl, protože by poškodila povrch.

Vstřebává znečištění plutoniem a chrání před zářením všeho druhu. Měl by ho mít doma každý, kdo žije v blízkosti jaderné elektrárny nebo zdroje přírodní radioaktivity. Rovněž čistí elektromagnetické znečištění a léčí zemské energie. Je pevným poutem spjat s přírodními a božskými silami.

Čistí a aktivuje čakry a umožňuje naladění na duchovního průvodce. Pokud se položí na třetí oko (mezi obočí) podporuje vyvolávání vizí a duchovního pozorování. Položený na srdce přináší rovnováhu a harmonii. Otevírá srdce a vyvolává nepodmíněnou lásku.

Lze jej použít při věštění z koule nebo ke vstupu do jiných světů - vnějších i vnitřních. Cesta jeho stočenými vzory uvolňuje mysl a vyvolává proud podvědomých představ. Pomáhá při přijímání vzkazů z budoucnosti.

V duševní rovině je malachit kamenem proměny. Pod vlivem tohoto kamene, spojeného s dobrodružstvím a podněcujícího k riziku a změnám, lze prožít mnohem intenzivnější život. Nelítostně ukazuje, co blokuje váš další duchovní růst. Malachit vytahuje hluboko ukryté pocity a psychosomatické problémy, přetrhává nežádoucí pouta a překonané způsoby jednání. Učí, jak přebírat odpovědnost za vlastní činy, myšlenky a pocity. Uvolňuje zábrany a povzbuzuje k projevům emocí. Tento kámen zvyšuje schopnost vcítit se do myšlení jiných lidí a ukazuje, jak by se jeho majitel cítil na jejich místě. Potlačuje ostýchavost a podporuje přátelské vztahy. Projevuje se užitečně při psychosexuálních problémech, zejména těch, které způsobily traumatizující sexuální zkušenosti v minulých životech. Pomáhá při procesu znovuzrození.

V duševním životě dokáže malachit proniknout ke kořeni problému. Zvyšuje intuici a vhled. Pomáhá potlačit duševní problémy včetně duševních chorob. Zmírňuje dyslexii. Posiluje schopnost vstřebávat a zpracovávat informace. S jeho pomocí dokážeme lépe pozorovat okolí a snáze porozumět složitým jevům.

Položený na solar plexus (v oblasti, kde končí žebra) umožňuje malachit zevrubné duševní uzdravení. Uvolňuje stará traumata, vynáší na povrch potlačované myšlenky, vrací schopnost hlubokého dýchání, uvádí do rovnováhy srdeční a pupeční čakru a zlepšuje schopnost vnitřního vhledu. V citovém životě umožňuje prožívání intenzivnějších emocí, ty se ale mohou rychle měnit.
Malachit lze užít rovněž při zkoumání vlastního nitra. Podněcuje snění a vyvolává živé vzpomínky. V některých případech je ale třeba působení malachitu při uzdravování a procesech proměn podpořit dalšími kameny.

Léčebné využití: Malachit je mimořádně všestranný léčivý kámen. Zvlášť užitečný je při potlačování křečí (včetně menstruačních). Usnadňuje porod; někdy se mu říká kámen porodní báby. Rezonuje s ženskými pohlavními orgány a léčí pohlavní nerovnováhu.
Snižuje krevní tlak, léčí astma, artritidu, epilepsii, zlomeniny, otoky kloubů, patologické výrůstky, nevolnost při cestování, závratě, nádory, zrakový nerv, slinivku břišní, slezinu a příštítnou žlázu. Uvádí do souladu DNA a buněčnou strukturu. Zlepšuje činnost imunitního systému. Podporuje odbourávání jedovatých látek v játrech, snižuje okyselování tkání. Pokud se nosí kolem pasu, léčí cukrovku.

Umístění: Noste na levé ruce nebo položte na třetí oko. Rovněž lze umístit na místo, které se má vyléčit. Položíte-li malachit na solar plexus, bude pohlcovat negativní emoce. Používejte vyleštěný malachit nebo nepřímou metodu přípravy elixíru. Aplikujte zevně.

Poznámka: Malachit může vyvolat slabší bušení srdce. V takovém případě jej okamžitě odstraňte a nahraďte růžovým křemenem nebo rodonitem.

Kombinace kamenů
Machalit s chryzokolem se může jako čirý krystalický drahokam projevovat vysoce léčivými vibracemi. Kombinace těchto dvou kamenů symbolizuje celistvost a klid. Pokud se položí na oblast, jež je zdrojem nestability, jemně navodí rovnováhu. Položíme-li jeden z kamenů na třetí oko a druhý na solar plexus, dostanou se rovnováhy mysl, tělo a city.


zdroj (upraveno)- http://www.nakridlechandelu.cz/lecive-kameny/malachit
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 6. září 2014 v 14:13 | Reagovat

zdravím, to je ale působivý a řekl bych snad až vznešený kámen :)

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 6. září 2014 v 16:18 | Reagovat

Jů, to chci taky...
Já bych si tím léčila čakry. Na každou bych položila malachit. Snad by mi to neublížilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."