Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Křišťál

18. prosince 2014 v 11:44 | Adri
Křišťál, čirá odrůda obecného křemene, výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů, se už od nepaměti těšil široké oblibě. Buddhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. V křesťanském pojetí křišťálová koule symbolizuje čisté Boží "bílé" světlo, v němž je obsaženo celé spektrum barev, jak to vidíme po dešti za sluneční záře v podobě duhy, která se nad námi klene na obloze. Obecně řečeno, křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách.
Křišťál, kámen kamenů. Celá tisíciletí byl považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí přivolávají déšť, Tibeťané ho dodnes používají jako lék na otevřené rány, Japoncům symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost a americkým Indiánům je prostředníkem při komunikaci s duchovním světem. Starověcí Římané jej znali jako lék proti zduření žláz, proti horečkám a na utišení bolestí. Později, ve středověku, byl drcen na prášek a užíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Oblázek křišťálu v ústech mírnil pocit žízně a položen na jazyku měl srážet teplotu. Lidé všech kultur jej ctili a všestranně prakticky používali a ani dnes tomu není jinak.

Křišťál symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou, léčivou energii. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, posiluje nás a v meditaci se stává zrcadlem naší duše, průvodcem na naší Cestě do středu, k sebe sama, k Vesmíru, k Bohu. V magické rovině odporuje všemu, co na něj působí v protikladu, věčné tmě, veškerému zlu, destruktivní energii, černé magii.

Čirá zář křišťálu nás spojuje s pramenem původní energie, která sídlí v naší duši jako Božské světlo a zcela nás prozařuje tvůrčí silou. To světlo je v nás stále, ale my ho často pro mnohé blokády a stěny, které jsme si v sobě vytvořili, necítíme. Křišťál propojuje naši duši s věčností Universa, čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtok energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše, prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy a nabíjí nás novou životodárnou energií. Křišťál nás učí vidět se takové, jací skutečně jsme. Pomáhá nám tím k odstraňování karmické zátěže, jakožto předpokladu našeho konečného vykoupení, cesty započaté mnoha minulými životy.
Každou úchylku, která nám v tom brání, můžeme pomocí křišťálu lépe a ostřeji rozpoznat, a proto řešit a napravit. K tomu už potřebujeme jen vlastní vůli a úsilí.

Přírodní, ničím neznečištěná podstata křišťálu může energii posílit, koncentrovat, ukládat, přenášet nebo přeměňovat. Jestliže je náš organismus a duševní stav oslabený a v nerovnováze, přichází napětí, později bolest a nakonec i nemoc. Tomu všemu můžeme předcházet prevencí. Křišťál nosíme a meditujeme s ním, a jestliže nemoc přesto propukne, posilujeme jím postižená místa, která takto uvedeme do souladu s celým organismem a všemi energetickými centry.

Existuje v rozličných tvarech krystalů, které mají přes svoji univerzálnost v mnohém rozdílnou schopnost, působnost, sílu a oscilaci, a proto záleží jen na naší zkušenosti a praxi, jak se rozhodneme a pro kterou oblast a poruchu ten který typ použijeme. Při modlitbě a meditaci se doporučuje poloha krystalu špicí vzhůru, při léčení, zvláště blokád, kde je důležitý svod negativní energie, vždy špicí dolů.

Křišťál má tu neobyčejnou a univerzální vlastnost, že je možno jej účinně použít ve všech energetických centrech těla a proti všem bolestem. Přestože křišťál není se svou hojivou energií zcela bezbranný v léčení následků, které jsou už jen pouhým vyvolaným stavem, odstraňuje především příčiny, tedy podstatu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vivi Vivi | Web | 19. prosince 2014 v 18:02 | Reagovat

Neviem či verím v tie energie a sily kameňov ale Kristal vo mne vzbudzuje niečo tak dokonalé, krehké a čisté a zároven niečo také tajomné:)
Je krásny.)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 10:31 | Reagovat

Tak už vím, jak jsou čiští naši politici.

3 B B | Web | 20. prosince 2014 v 10:51 | Reagovat

Vždycky nosím po kapsách krystaly i křišťál má u mě zvláštní místo, jenomže ten můj neoblíbenější už je uvnitř úplně popraskaný-že by vstřebal až moc negativní energie?

4 Beatricia Beatricia | Web | 20. prosince 2014 v 11:15 | Reagovat

Nejdříve chci moc pochválit krásný design. Kříšťály  mám ráda, jsou čisté a průzračné. Proto je známé úsloví, kříšťálově čistý. Jen je obdivuji, ale, bohužel, sama žádný nemám.☼☼☼

5 Lukáš Lukáš | Web | 20. prosince 2014 v 12:56 | Reagovat

[2]: ano :D přímo křišťálově :D

6 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 14:15 | Reagovat

[3]: Popraskaný může být i od pádů... když je přehlcen destruktivními energiemi, tak je spíše hnědý, takový "spálený"... nevím, nevím, musela bych vidět :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."