Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Karneol

7. srpna 2015 v 11:22 | Adri
Barva: Červená, oranžová, růžová, hnědá
Vzhled: Malé průsvitné kamínky, často omleté vodou

Význam: Z latinského názvu carneus - masový.
Vlastnosti: Karneol vás uzemní a ukotví v současné realitě. Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energií. Výborně obnovuje vitalitu, motivaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti. Vhodný pro dramatické situace. Dokáže čistit jiné kameny.

Psychologicky propůjčuje karneol schopnost vyrovnat se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Ve starověku se používal k ochraně mrtvých na jejich cestě do zásvětí. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech. Karneol je užitečný při překonávání závislostí všeho druhu. Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama stejně jako v to, co vnímáte kolem sebe. Pomáhá proniknout až k samým kořenům toho, co vám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání.Duševně karneol zlepšuje schopnost analýzy a přináší jasnější vnímání okolního světa. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky a pomáhá naladit denní snění na všední realitu. Přináší ostřejší koncentraci a odhání duševní apatii. V citové oblasti je kámen mocným ochráncem před závistí, vztekem a zlobou - ať už vaší vlastní, nebo ze strany jiných lidí. Utišuje zlost a brání vzniku negativních citů, jež nahrazuje láskou k životu.

Léčebné využití: Karneol je plný životní síly a vitality. Povzbuzuje metabolizmus. Aktivuje základní čakru ovlivňuje ženské reprodukční orgány a zvyšuje plodnost. Jedná se o kámen, který dokáže překonat frigiditu a impotenci, léčí revmatizmus, artritidu, neuralgii a deprese - zejména ty, jež se vyskytují v pozdějším věku. Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Karneol přispívá k lepšímu vstřebávání vitaminů a minerálů. Zajišťuje dobré prokrvování jednotlivých orgánů a tkání.

Umístění: Používá se jako přívěsek, lze jej umístit i přímo na tělo. Karneol položený blízko vstupních dveří zajišťuje ochranu a zve do domu hojnost.

Zvláštní barvy:
Kromě společných druhových vlastností dodávají další barvy kameni ještě následující rysy:
Růžový karneol zlepšuje vztahy mezi rodiči a dětmi. Pomáhá obnovovat vzájemnou lásku a důvěru narušenou předchozími urážkami či hrubým zacházením.
Červený karneol přináší teplo a dodává energii. Je mimořádně důležitý při boji se stagnací a pro povzbuzení ducha i těla.


Čištění a nabíjení:
Oplachuje se ve vlažné vodě, je třeba ho dlouze nabíjet na přímém slunci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 7. srpna 2015 v 18:41 | Reagovat

Ježiš ten je krásnej!:-)

2 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 7. srpna 2015 v 20:30 | Reagovat

O tomhle jsem nikdy neslyšela, ale vypadá krásně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."