Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jantar

10. září 2015 v 11:55 | Adri
Léčebné užití: preventivně je účinným ochráncem zdraví na všech úrovních. Léčí krk, štítnou žlázu, žaludek, žlučník, ledviny, slezinu, klouby. Pomáhá při impotenci a frigiditě. Posiluje oči. Pomáhá při samoléčbě a oživuje vnitřní orgány - dodává jim energii. Posiluje močový měchýř, játra, srdce a vůli, rovnováhu (při psychické nevyrovnanosti). Nosí se k ochraně nebo úlevě před křečemi, hluchotou, šílenstvím, bolestí v krku, bolení v uších, bolestí hlavy, zubů, astmatem, revmatismem, zažívacími potížemi a téměř všemi vnitřními onemocněními. Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku.
Užití: léčení, peníze, obchodní úspěch, síla, krása
Vlastnosti: náleží projektivní energii, elementu ohně a planetě Slunce. Velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje destrkuci a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.
Barva: zlatavě hnědá, žlutá
Země původu: Rusko, Polsko, Velká Británie, Itálie

Technický popis: je to zkamenělá pryskyřice stromů s kousky hmyzu a rostlin, tvrdost 2 - 2,5
Energie: projektivní
Planeta: Slunce
Element: oheň, Akaša
Božstvo: Velká Matka
Rituální tradice: Protože je jantar zkamenělinou, spojuje se s časem, koloběhem života a dlouhověkostí. Je spojován s Akašou, která je "pátým elementem", který ovládá a spoutává zemi, vzduch, oheň, vodu a v určitém slova smyslu je jejich nejvyšším zdrojem. Akaša je také symbolem života a živých věcí.

Na některých sabatech nosily ženy - obvykle velekněžky - náhrdelníky tvořené střídajícími se korálky jantaru a gagátu. I když se používání těchto kamenů liší, říká se, že tyto dva kameny představují Bohyni a Boha, ženský a mužský princip, projektivní a receptivní síly přírody.

Zajímavost: Jantar třený o vlnu či hedvábí se elektricky nabíjí a jeho starořecký název byl elektron.

Magické užití: Jantarové náhrdelníky chrání svého nositele. Je to mocný amulet proti negativní magii a je obzvláště účinný při ochraně dětí.
Pokud máte pocit, že jste vystaveni silné destruktivní energii, zapalte bílou svíci, položte ji na zem a posaďte
se před ni s hrstí malých jantarových korálků, vytvořte z nich kolem sebe kruh. Seďte uvnitř kruhu, obnovujte
svou energii a uzavírejte se jakýmkoli vnějším vlivům.
Čarodějky, vědmy a šamani nosí jantarové korálky k posílení kouzel.
Je vysoce senzitivní a magnetický. Nosí se k přivábení lásky a k zvýšení prožitku člověka z příjemných aktivit, včetně sexu.
Špetka jantarového prášku přidaná do jakéhokoliv kadidla zvyšuje jeho účinnost.

Symbol: světlo a Slunce.

Je vhodný pro lidii: kterým se nelíbí ve fyzickém těle rozpouští příčiny poruch, pocházejících z nerovnováhy mezi elementy pohlcuje negativní energii, a proto je potřeba ho vždy vyčistit


Nabíjí se: sluneční energií.

Nehmotné síly: Má silné spojení se zemí a je vodičem vyšších energií. Pohlcuje destrukci a proměňuje ji v konstruktivní síly, které podněcují tělo, aby se samo uzdravovalo. Coby mocný ochránce zajišťuje ustavičný kontakt pozemského těla s vyšší duchovní realitou.

V duševní rovině podporuje rozum, uvolňuje deprese a zlepšuje pozitivní duševní stav a tvůrčí sebevyjádření. Přináší trpělivost a vyrovnanost, pomáhá při rozhodování. Současně podporuje paměť.
V citové rovině pomáhá nastolovat klid a mír a rozvíjí důvěru.

Duchovně jantar zvyšuje altruizmus a přináší moudrost.

Umístění: Nosí se delší dobu, zejména na zápěstí nebo na krku. Podle potřeby jej lze přikládat i na jiná místa. Pokud jde o novorozence nebo malé děti, je vhodné, aby jantar nosila nejprve matka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sugr Sugr | E-mail | Web | 10. září 2015 v 19:24 | Reagovat

Jantar je nááádherný!

2 Kirja Kirja | Web | 12. září 2015 v 13:34 | Reagovat

Můj děda má hrozně rád jantary. Vždycky na výročí dá babičce jantarovej náhrdelník:)

3 Fellien Fellien | Web | 15. září 2015 v 18:45 | Reagovat

Mně se jantar líbí, ale nějak s ním nesouzním, a tak žádný nemám. Taky mi to připadá jako nějaký kámen důchodců :D protože když jsem chodila na základku, měly jantarové náhrdelníky skoro všechny staré učitelky, a i dnes vídám jantar především u starších žen. Ale je to krásný a pozoruhodný kámen :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."