Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jadeit

18. listopadu 2015 v 11:55 | Adri
Planeta: Venuše
Elemnt: voda


Barva: Zelený, oranžový, hnědý, modrý, modrozelený, krémový, levandulový, červený, bílý
Vzhled: Průsvitný (jadeit) nebo krémový (nefrit), na omak mýdlový

Jadeit (též Nefrit) byl vždy ctěn, ceněn a vážen zejména v Číně. Je zasvěcen lásce a štěstí ve všech podobách. Přináší mír a harmonii, podporuje vyrovnanost a zbavuje svého nositele předsudků.

Jeho jemné vibrace působí pozitivně povzbuzují nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevní oběh. Položen na pupek léčí zažívací potíže a koliky, na čele mírní migrény a nespavost. Také pomáhá při početí tím, že odstraňuje citové blokády a mírní porodní bolesti.Vlastnosti: Jadeit je symbolem čistoty a vyrovnanosti. V orientálních zemích je vnímán jako zosobnění moudrosti získané během rozjímání. Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii.
Jadeit přitahuje štěstí a přátelství.

V duševním životě stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost. Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Podněcuje zrod nových myšlenek a dokáže předestírat jednotlivé úkoly jako jednodušší.

Do duševního života vstupuje jadeit také jako kámen snů. Pokud jej položíme na čelo, přináší sny nabízející zevrubný pohled do nitra věcí. Napomáhá uvolnění emocí, zejména podrážděnosti.
Duchovně dodává jadeit odvahu projevit, kým ve skutečnosti jsme. Pomáhá při poznávání sebe sama jakožto duchovní bytosti naplňující lidský úděl a současně probouzí dosud skryté poznání.

Na nejnižší tělesné úrovni účinkuje jako čisticí kámen napomáhající činnosti orgánů, jež mají na starost filtraci a vylučování.

Léčebné využití: Jadeit působí léčivě na ledviny a nadledvinky. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje buněčný a kosterní systém a pomáhá hojit stehy. Zvyšuje plodnost, příznivě působí při porodu, vliv má na kyčle a slezinu, udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí.

Umístění: Lze umístit nebo nosit podle potřeby. Číňané věřili, že nošením jadeitu se do těla přenášejí jeho kladné vlastnosti.

Kromě společných druhových vlastností dodávají další barvy jadeitu následující rysy:
Modrý (nebo modrozelený) jadeit symbolizuje klid a přemítání. Přináší vnitřní vyrovnanost a trpělivost Jedná se o kámen zajišťující sice pomalý, ale zato trvalý pokrok. Pomáhá lidem, kteří se cítí udoláni situací, která se jim vymkla z rukou.

Hnědý jadeit má silnou uzemňovací schopnost. Spojuje svého nositele se zemí a vnáší do jeho života pocit pohodlí a stability. Pomáhá při navykání na nové prostředí.

Zelený jadeit je nejběžnějším jadeitem. Uklidňuje nervový systém a převádí touhy a vášně do konstruktivnějších podob. Zelený jadeit lze používat k harmonizaci nefungujících vztahů.

Levandulový jadeit nabízí úlevu od citové bolesti či traumat a současně zvyšuje vnitřní klid. Učí bystrým reakcím, zdrženlivosti v citových záležitostech a současně i schopnosti stanovit si v nich jasné hranice.

Oranžový jadeit dodává energii a dokáže jemně podněcovat k další činnosti. Přináší radost a učí nás vnímat vzájemné propojení všech bytostí.

Červený jadeit přináší největší dávku vášní a povzbuzení. Je spojen s láskou a "vypouštěním páry". Dokáže pocity zlosti a napětí přesměrovat tak, aby se jich dalo konstruktivně využít.

Bílý jadeit směřuje energii k optimálnímu možnému využití. Mírní zmatek, zvýrazňuje nejlepší dostupná řešení a pomáhá při rozhodování, k němuž nabízí odpovídající informace.

Žlutý jadeit přináší společně s radostí a štěstím energii a povzbuzení. Učí vnímat vzájemnou propojenost všech bytostí. Pomáhá funkci trávicího a vylučovacího systému. Ve fyzické rovině pomáhá od křečových žil.

Velmi vzácný je fialový jadeit, který je ovšem výborným pomocníkem při meditacích a pomáhá tam, kde ostatní jadeity selhávají. Léčí úporné migrény, neplodnost, a pomáhá při léčbě tumoru v pokročilém stádiu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 18. listopadu 2015 v 18:15 | Reagovat

Studuji šutrologii a Jadeit jsme se vůbec nikdy neučili. Vypadá docela zajímavě a sám o sobě je zajímavý. Asi si zapíšu někam ty jeho fyzikální vlastnosti.

2 Evča Evča | Web | 18. listopadu 2015 v 22:59 | Reagovat

Zni to zajimave. Doufam,ze az budu nekdy tehotna,vzpomenu si na tenhle clanek :-D treba se to hodi :-) ja dost verim bylinkam,ze dokazou lecit,ale zase neodmitam lekare a leky,proste se to snazim spojit :-) libi se mi treba cinska medicina.

3 kvetinkanes kvetinkanes | Web | 19. listopadu 2015 v 22:19 | Reagovat

Krásný kámen a zajímavý. Díky za článek.

4 blogbyklaris blogbyklaris | 20. listopadu 2015 v 15:00 | Reagovat

velmi zajímavé :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."