Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Londýn, London, Londres

21. dubna 2017 v 21:23 | Adri
Mamka tetě darovala k padesátinám zájezd do Londýna a mě vlastně taky. Já plnila roli organizátora, informátora - zkrátka takového průvodce. Ovšem moje plány byly omezeny a i tak jsme stihly asi polovinu, co jsem chtěla, protože moje teta kulhá a stav jejích nohou se jenom horší. Ale i tak jsme si výlet užily. Prostě dámská jízda!Vyrazily jsme brzo ve dvě ráno (nebo v noci?) z domu, abychom byly v pět na letišti v Katovicích. Daly jsme si kávu na vzpružení a probuzení a nechaly se v klidu odbavit - všechny jenom lehká kabelka do letadla a menší kufr. Však kolik toho nutně potřebujeme na tři dny?

Nutno podotknout, že v londýně jsem už byla, takže jsem všechny klasiky už viděla a dokonce se i projela na London Eye. Viděla jsem výměnu stráží, Hyde Park, prohlídla si Tower, Trafalgar… Však víte. Mamka byla v Londýně snad po čtvrté, takže jsme vše řídily podle tety. První den jsme měly rozdělený program: mamka s tetou měly oběd na Temži, kde krásně viděly všechny památky u vody a já jela do studia, kde se natáčel Harry Potter.
Jako malá jsem ty filmy a knihy nesnášela, ale v mých třinácti přišel jakýsi zlom a já měla najednou přelouskané všechny knihy a zhlédnuté filmy. Byla jsem jako v ráji: kouzelná jídelna, autentické kostýmy, rekvizity, maskérny, technologie, vysvětlení procesu natáčení, z čeho a jak se to dělá… Dveře tajemné komnaty, kámen mudrců, ohnivý pohár, Brumbálovo schodiště a pracovna, učebna hodiny lektvarů, záchranný autobus, modely obřích šachových figurek, Malfoyova maska smrtijeda (ta šla dokonce i koupit) zmenšený model Bradavic, vlak do Bradavic, ve kterém jste se mohli projet, Famfrpálové vybavení - tam jste si i mohli nahrát vlastní video na zeleném plátně, vyzkoušet si ze sebe udělat Hagrida a Dobyho, Hagrdiova chýše, Olivanderův obchod a v neposlední řadě taky obchod Kratochvilné kouzelnické kejkle … nově tam byl i zakázaný les s pavouky a hipogryfem! Mohli jste i ochutnat máslový ležák a jiné dobroty jako čokoládové žabky, ale já byla tak unešená a fotila jsem tohle a tamto, četla tohle a tamto, debatovala s těmi a tamtěmi… až jsem měla strach, že mi ujede autobus zpátky do Londýna :D


Ale naštěstí jsem to stihla a dokonce jsem i v dárkovém obchodě uzmula tašku s motivy Fantastická zvířata a kde je najít. Cesta ubíhala rychle, protože se pouštěl Harry Potter - sice první díl, ale i tak to je příjemné si ho připomenout. A když jsme byli přímo v Londýně, sledovala jsem dění kolem.

Sešly jsme se všechny tři na vrcholu obchodního centra One change u katedrály svatého Pavla, od něhož jsme to měly tak sto metrů na hotel. Původně jsme měly jít na vegan pizzu, ale mamka mě přemluvila na sushi, že teta ještě nezažila to pravé autentické sushi, kde se před vámi vozí malé sushi na talířku a vy si vybíráte z jezdícího pásu, co chcete.


Na další den jsme si naplánovali nakupování na Oxford street. Šly jsme pěšky, pomalu kvůli tetě, ale chtěly jsme, ať si prohlédne okolí. Nádherné budovy soudu, africký a australský dům, kostely…

Nakupování pro mě znamenalo utratit celé jmění v Lush :D Uznám, že jsem se nechala unést a přehnala to, ale co už… Budu mít obličej jako ze škatulky, nohy taky, pokožku celého těla taky, vlasy taky… Prostě celá budu vymazlená, voňavá s pomocí přírodních látek a vědomí, že část peněz šla na boj proti testování na zvířatech a taky chudým lidem. Ten obchod je boží, vyzkoušela jsem si snad všechno…. Možná o tom napíšu samostatný článek, protože to byla pro mě atrakce srovnatelná s Harry Pottrem. Vlastně nechala jsem tam stejně peněz až na to, že teď mám zásobu úžasné kosmetiky na dva roky :D


Navíc hned blízko Lush na Wardour street je ta nejlepší veganská zmrzlina a zmražený jogurt na světě: Yorica. Určitě musíte vyzkoušet Salted caramel a matcha! Ty příchutě mě uchvátily nejvíce. Ale i když jsem si dala za celý svůj londýnský pobyt tři zmrzliny a dva jogurty - obojí s dvojí příchutí - se mi nepodařilo vyzkoušet vše, co jsem chtěla. Ale pořídila jsem si zákaznickou kartu, a když si koupím ještě tři věci, dostanu jednu objednávku zadarmo. Takže mám skvělou výmluvu, proč se tam vrátit. Mimo to, že jsem nestihla navštívit vrchní patro Lush, Naesdenský chrám a Tate modern. A taky ochutnat vegan burger v Happy Hippo.


Poté jsme se odebraly na kulturu do divadla Her Majesty na Fantoma opery. Knihu jsem četla ve francouzštině a dokonce jsem i viděla film. Bylo to opravdu nádhera. Pěvecké a herecké výkony… I kaskadérské kousky! Všechno bylo velice autentické, protože děj se přeci jen odehrává v divadle, takže to vypadalo velice realisticky. Zbytek dne jsme si všechny pobrukovaly melodie :D


Poté jsme se prošli parkem svatého Jakuba, prohlédly si stráže, zastavily se u Buckinghamského paláce, prošly si Trafalgar… poté zakotvily na večeři v jedné maličké vegan restauraci, kde nabízeli i raw dobroty a taky kombuchu a všelijaké superfoods. Narazily jsme na ní úplně náhodou a jídlo bylo vynikající, atmosféra a interiér úžasný a ceny nebyly vůbec hrozné, jak jsme se obávaly. Protože v Londýně je opravdu, opravdu draho. Večer jsem na sebe na pokoji plácla masku na tvář ve tvaru zajíčka z Lushe a relaxovala.


Poslední den v Londýně jsem si zašla s mamkou brzo ráno do katedrály. Propašovaly jsme se na ranní bohoslužbu, takže jsme si užily nádherného interiéru zadarmo. Poté jsme opustily hotel, kde jsme se odhlásily a jen si odložily kufr. Plán zněl jít do muzea Madame Tussaud. Jako malá jsem tam byla a jako jo, bylo to super, ale znovu bych tam nešla. Teta tam ale chtěla jít, takže jsme se obětovaly. Ale to jsme asi neměly dělat a měly jsme to tetě rozmluvit - čekaly jsme TŘI HODINY. Ale já jsem byla na vše připravená a pilně studovala chemii. Výroba semtexu, kyselina pikrová… Chodila jsem sem a tam a předčítala lidem ve frontě :D Mezitím jsme si prohlídly každá Baker street, Sherlocka a obchod u jeho muzea (další můj ráj)

Tak jsem se rozhodla, že si to užiju :D Vyfotila jsem se s Benedictem Cumberbatchem alias Sherlockem, Katniss z Hunger Games, Shreckem, Jimi Henrixem, královnou Alžbětou, Churchillem, Beatles, Miley Cyrus, Boltem, Beyoncé, Alfredem Hitchcockem, Oscarem Wildem, Iron Manem… prostě s každým :D Když už v tom bylo tolik peněz a času :D Ae musím říct, že mi připadá, že dneska už jsou ty figuríny všude stejné. Třeba Lady Gaga byla skoro identická jako ta z Prahy.


Strávily jsme tam neplánovaně až moc času, takže jsme musely zrušit prohlídku vnitřku Tower bridge. Ale jako cenu útěchy jsme viděly, jak se zvedá. Potom jsme rychle spěchaly na hotel a z hotelu na autobus a na letiště. V letadle jsem se místo učení (tři hodiny chemie dopoledne už stačilo) začetla do magazínu, který jsem uzmula z hotelu.

Domů jsme dorazily ve dvě ráno. A víte, co mě čekalo pak? V sedm hodin pomlázka, pocákání studenou vodou a smradlavou voňavku do vlasů. Proč já jsem jen nezůstala v těch západních zemích, kde bych se prostě jen hnala za čokoládovými vajíčky?
Jinak když už jsme u těch sladkostí a dobrot: v londýně seženete super veganské jídlo na každém rohu, v každém obchodě a restauraci. Konečně jsem vyzkoušela věhlasné naked tyčinky a jsou opravdu výtečné. Bohužel jsem ale nesehnala lískooříškový dezert Alpro, který prů chutná jako jogurt monte. Jako malá jsem se po tom jogurtu mohla utlouct, tak jsem se na něj těšila, ale smůla no… ale i tak to byl úspěšný gurmánský zážitek!


Jinak zbytek fotek najdete TADY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."