Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

AKUPUNKTURNÍ BODY – PRSTY

19. května 2017 v 11:06 | Adri |  Zdraví
Tradiční východní medicína věří, že každý prst na ruce je spojen s určitým orgánem ve vašem těle a může pomoci uvolnit zablokovanou energii, která způsobuje disharmonii v organismu, bolesti a nemoci, a to jak v rovině fyzické, tak psychické.

Životní energii si můžete sami povzbudit na počátečních a koncových bodech světelných drah, takzvaných bodech ťing. Najdete je mimo jiné na konečcích prstů, po stranách nehtového lůžka. Stimulujte tyto body ukazováčkem a palcem jemným dotykem asi dvě minuty. Pokuste se o jemný, krouživý pohyb, pohyb nechte postupně přejít v klidné proudění. Celý energetický systém se díky této stimulaci naplní novou silou.Jestliže vás trápí konkrétní orgán, zaměřte se na prst, který je s ním propojen. Můžete ale promačkat všechny prsty a pracovat tak s celým tělem.

Palec
Meridián plic končí na palci a vede přes meridián tlustého střeva k ukazováčku. Ten souvisí s dýchacími orgány, pracuje ale rovněž s bloky v horní části hrudníku a na pažích. Palec mačkejte, pokud vás trápí problémy s dechem, kašlem, rýmou či bronchitidou.

Ukazovák
Zde končí meridián tlustého střeva, stimulujte ho, pokud vás trápí střevní obtíže, žaludek, pomalé trávení, průjem či zácpa. Dokáže ale uvolnit také bloky v ramenou a pažích.

Prostředníček
Na prostředníčku končí meridián krevního oběhu. Stimulací tohoto prstu harmonizujete oběhový systém a distribuujete životní energii od hlavy až k pánvi. Pomáhá i při menstruačních bolestech.

Prsteníček
Na prsteníčku se nachází počáteční bod meridiánu trojohřívače - tří zářičů. Stimulace prsteníku pomáhá proti bolestem kloubů, depresím, trávicím obtížím, uvolňuje blokády nadloktí, ramen, krku a čelisti.

Malíček
Na vnitřní straně nehtového lůžka malíčku končí meridián srdce a předává energii dále meridiánu tenkého střeva na vnější straně lůžka. Na stimulaci malíčku nereagují velmi dobře ale jen srdce a trávení, energetické blokády se zbavují také paže, ramena a krk. Stimulace malíčku může být dokonce nápomocna při akutních poruchách srdeční činnosti nebo krevního oběhu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 20. května 2017 v 14:01 | Reagovat

Moc děkuji, tohle jsem věděla, ale ne až tak dopodrobna...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."