Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Očista organismu

28. března 2018 v 11:10 | Adri |  Zdraví
Blížíme se pomalu ale jistě do teplejšího období roku, kdy nastává ten nejlepší čas pro očístu organismu. Sestavila jsem proto krátké tipy na očisty různých částí těla. Nemusíte samozřejmě podposoupit všechny, vyberte si tu, u které cítíte, že se ji potřebujete.Očista krve lidovým způsobem
Květnová kopřiva - půl sklenice, půl sklenice celých kvetoucích rostlin pampelišky, 1 pl pelyňku, 1 pl kořene puškvorce. Kopřivu a pampelišku pomeleme na masovém mlýnku, přidáme 1 pl kořene puškvorce, 1 pl pelyňku, zalijeme půl litrem vodky, v temnu necháme stát 10 dní. Bereme 1 čl do 50 ml vody a pijeme nalačno ráno a večer.

Pro očistu organismu je třeba začít s očistou vědomí
Je třeba ráno vstát a již se naladit na příznivě na den. Sestavte si svou ranní mantru, kterou budete každý den při vstávání pronášet. Například:: "Vše bude plynout hladce, mé děti jsou zdrávy a já také. Cítím se výborně."
Pokud jde o stravu, je třeba omezit živočišné potraviny - nejlépe se jich vzdát úplně, jíst hodně ovoce a zeleniny, pít šťávy z mrkve, zelí, červené řepy.

Očista žlučníku je možná za pomoci třezalky.
Vše žluté napomáhá tvorbě žluči. Je třeba ji pít dlouhodobě - po dobu 2 měsíců. 10 g (2 - 3 pl) sušené byliny do termosky, zalijeme ji večer vařící vodou a ráno scedíme a pijeme po jedné třetině sklenice 30 minut před jídlem v průběhu dne. Po dvou měsících uděláme přestávku a opět zopakujeme dvouměsíční kúru.

Celková očista organizmu podle Malachova
Paní Petrová vážila 90 kg. Nemohla se ani ohnout, aby si obula boty, zvedl se jí krevní tlak, objevil se cukr v krvi, bolely ji klouby, takže s bolestmi chodila se schodů. Zpočátku brala velké množství léků, ale dále tloustla. Rozhodla se, že odstoupí od léků a najede na přírodní léčbu dr. Malachova.

Začala nejprve čistit tlusté střevo klystýry se slanou vodu - na jeden litr vody dávala 1 pl soli a trochu citrónové šťávy. Začínala jednolitrovým klystýrem a potom následoval dvoulitrový. Za 10 dní měla výsledek - zhubla o 8 kg. Již se byla schopna ohnout a sama se obouvat.

Potom pokračovala s čištěním jater. Je to velmi podstatná klíčová procedura, protože veškerá výměna látková včetně krevního oběhu je silně závislá na játrech. Tibeťané mluví o játrech jako o královně. Jakmile se vyčistí játra, organismus se uvede do pořádku. Játra čistila sklenicí olivového oleje a sklenicí citrónové šťávy. Pila po 15 g oleje a 15 g šťávy po 18. hod. každých 15 minut. Potom si lehla pravým bokem na teplý termofor a nastala očista.

Klouby si čistila bobkovým listem. 33 bobkové listy vařila na vodní lázni v 1 litru vody 33 minuty. Procedí se to a doplní opět do litru. Pije se to po půl sklenici 3x denně před jídlem.


Očistný čaj
Listí jahodníku, jitrocele, nať třezalky, nať vrbovky, heřmánek, několik listů černého rybízu. Všechny ingredience použijeme čerstvé. Zalijeme vše vařící vodou - asi půl litrem a necháme odstát 20 minut. Pijeme po půl sklenici dvakrát denně. Obnovíme tak funkci trávicího traktu a imunitního systému.


Očista lněným olejem
50 g lněného oleje, tj. asi čtvrtinu sklenice, přidáme do něj špetku zázvoru a špetku černého pepře. Dobře promícháme a pijeme ráno nalačno po dobu tří dní. Olej organismus čistí a pepř se zázvorem odvádějí toxiny z těla. Potom po těchto třech dnech děláme s tímto olejem již bez přísad masáž celého těla, aby ty usazeniny, které se v těle uvolnily, odešly za pomoci lymfy k vyměšovacím orgánům. K tomu také může pomoci parní lázeň a výživa bez živočišných produktů.

Očista plic od hlenů
Křen nastrouháme najemno - asi 150 g. Křen rozpouští hleny a napomáhá jejich lepšímu odcházení z plic. Do křenu přidáme šťávu ze dvou až tří citrónů. Tuto směs držíme v ledničce a bereme po půl čl před jídlem. Bereme to dva týdny při ubývajícím měsíci od úplňku do novoluní. Kontraindikace je zvýšená kyselost žaludečních šťáv.
Prof. MUDr. Ivan Něumyvakin komentuje:
Tvrdí, že všechny choroby pocházejí od usazenin. Za den se v těle utvoří asi 1 kg látek, které by měly z těla odejít. Uvedené recepty s nízkotučným kefírem a česnekem, případně s okurkou, jsou vynikající. Česnek je velmi silný antioxidant s protirakovinovými účinky. Avšak je nutno jej po rozdrcení nechat ještě asi 15 minut odstát, protože je třeba nechat tento čas pro aktivitu fermentu alicinu.Dýně jako očistný prostředek
Specialistka na přirozené ozdravění organismu Margarita Rempel uvádí o dýni, že čistí ledviny. Paní Rempel kdysi dostala radu od venkovské babičky, aby ráno místo snídaně a večer místo večeře jedla dýni. Během dne měla jíst, co uzná za vhodné, jen měla vynechat živočišné bílkoviny. To měla dělat jeden až dva týdny. Po této kúře paní Rempel zmizely otoky a váčky pod očima a usazeniné a oslabené ledviny již byly minulostí.

Dechová gymnastika
Je nutno aktivně dýchat, abychom organismu pomohli očistit se od usazenin.
Prudce krátce se nadechneme nosem. Při nadváze se musíme naučit aktivně nadechovat a poslat vzduch hluboko do plic.

Tuk uložený na bocích likvidujeme podle dechové gymnastiky Strelnikové tak, že se ukláníme do stran a přitom opět krátce prudce a nahlas nosem nadechujeme. Výdechy vycházejí spontánně. Osmkrát na jednu stranu, osmkrát na druhou.

Při pasivním životním stylu mají dnešní lidé stažená ramena, staženou šíji. Kroužíme střídavě oběma rameny, aniž bychom si hlídali dýchání. Potom oběma rameny dozadu, pak oběma rameny kroužíme dopředu. Pak s prudkým nádechem zakroužíme jedním ramenem dozadu, pak druhým atd. To uděláme opět osmkrát. Oběma rameny dozadu. Při pohybu dolů prudký nádech. Přenášíme váhu z jedné nohy na druhou s jejím mírným pokrčením a při každém pokrčení nohy prudce krátce nadechneme nosem. Tato dechová gymnastika pomáhá při očistných technikách rychleji vyvádět z těla usazeniny. Všechny cviky děláme osmkrát.

Domácí úklid pomáhá našemu zdraví
Psycholožka Natálie Pravdina tvrdí, že zdravý může být jen ten, kdo žije v čistém domově. Naši předkové zpozorovali, že náš domov jako by byl projekcí našeho těla. Říkali, že když chcete, aby vám zářily oči, umyjte si okna. Je to také dobré fyzické cvičení. Jestliže se špatně otvírají dveře, něco za nimi stojí, např. vysavač, vznikají problémy s hybností kloubů. Dveře by také neměly vrzat! Čištění bytu je zbavení se krámů. 4x ročně bychom si měli vyčistit svou skříň. Rozlučte se s věcmi, které jste dlouho nenosili. Uleví se vám.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 donlabuznik donlabuznik | 20. června 2018 v 19:50 | Reagovat

Mně se na detox organismu docela osvědčil hřebíček, který je díky svým učinkům naprosto skělím bojovníkem proti ifekcním, víc o něm je kdyžtak na https://medicore.cz/hrebicek/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."