Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Červená pilulka / The Red Pill

5. dubna 2018 v 11:24 | Adri |  Filmy
Už dlouho jsem nepřidala žádný tip na zajímavý film či dokument. Ať už z nedostatku času nebo možná i tím, že více preferuji knihy. Ačkoliv si stěžuji na nedostatek času, přečtené knihy se na mém listu jen hromadí (naneštěstí se hromadí i knihy, které si chci přečíst a to raketovým tempem - raději nebudu ani počítat :D). Ale zpátky k tématu.

Toto není ten druh dokumentu, který by mě nějak hned na první pohled zaujal a musela jsem ho vidět. Narazila jsem na něj "náhodou", když jsem se dívala na jeden dokument o islámu (nesdělil mi však nic nového, velké zklamání) na servu dokumenty.tv
Ačkoliv je název zavádějící, tento film není o farmaceutickém lobby. Ale o feminismu, sexismu a utlačování mužů. Film je pěkně zpracovaný, necelé dvě hodiny uplynuly jako voda a já nasávala jako houba. Všechno pěkně padalo do skládačky, vše jako diváci jsme měli možnost prozkoumat z více úhlů pohledu - feministek, obhájců práva mužů, radikálů z obou stran a poté i ze strany dokumentaristky, ve níž se to, jako dřívější feministce, všechno bije.Rozhodně vám doporučuji tento film zhlédnout, především v této šílené době, kdy se z pohlaví dělá něco velkého... Různé přeměny, diskriminace, pozitivní diskriminace, deviace, změny zákonů...

Na CSFD to má hodnocení 85%, což je podle mne velice přesné.

Oficiální text:
Dokument, v ktorom sa režisérka Cassie Jaye, ktorá sama seba označuje za feministku, vydá za cestou hľadania "pravdy" a to ako pravdy prezentovanej feministickým hnutím, tak i hnutím za práva mužov v USA. Po rade vypočutých názorov a reakcií sa začala viac zaujímať práve o hnutie za práva mužov (MRA) a sama počas tejto cesty prehodnocovať svoj postoj k feminizmu. Divák sleduje postoje oboch strán a zistí, že podobne ťažká téma, logicky, nemá len jednu stranu mince.

Přeji hezkou podívanou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 5. dubna 2018 v 11:33 | Reagovat

To vypadá dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."