Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Jak vyrobit lékárničku z přírodních ingrediencí

30. dubna 2018 v 11:56 | Adri |  Pomůcky a různé produkty
Blíží se doba dovolených a na každou cestu se vyplatí mít pár drobností z lékárničky, které nám mohou prokázat velkou službu. Jestliže nechcete sahat po běžných chemicky vyrobených lécích, můžete se nechat inspirovat přírodou a jejími uzdravujícími účinky na naše tělo.
Samozřejmě náplast z lékárny je nenahraditelná.

Ze všeho nejdříve si řekněme, co všechno do takové lékárničky patří. Některé lékárničky jsou kapesních rozměrů, jiné zase dosahují velikosti kufříku. Abychom nic neopomenuli, konzultovali jsme vše s odborníky z Červeného kříže. Spolu s nimi jsme vypracovali recept na sestavení přírodní domácí lékárničky, kterou můžete použít při běžných drobných úrazech.

Větší zranění přenechme profesionálům.


Říznutí, odřeniny a krvácení... či pořezaný prst patří k běžným poraněním, kterým se nikdo z nás zřejmě nevyhnul. Uveďme si několik přírodních pomocníků:

Řebříček: Podporuje srážlivost krve a krvácení. Naneste usušené květy či listy na říznutí a zavažte obvazem.

Měsíček: Pomáhá při hojení a působí jako prevence proti infekcím. Je to antibakteriální rostlina, kterou si můžete pěstovat na zahrádce a zařadit do své lékárničky. Rovněž léčí zánět spojivek. Používá se například ve formě tinktury nebo masti.

Arnika: Rostlina účinná při vymknutí či namožení a šoku, k němuž může dojít při silnějším krvácení. Používají se čerstvé nebo sušené květy. Drobné popáleniny (i od slunce) Pokud rádi vaříte, není problém pořídit si tu a tam nějakou popáleninu. Pro tyto případy, ale i tehdy, spálíte-li si pokožku od slunce, je dobré mít něco v zásobě.

Aloe vera: Tuto rostlinu snad ani nemusíme představovat. Tiší popáleniny. Je k mání ve formě gelu. Nejlepší je, když ji máte k dispozici jako živou rostlinu.

Éterický olej z levandule: Má uklidňující aroma a zároveň tiší aktuální bolest při popáleninách. Používá se také k léčbě akné či jako repelent.

Bodnutí hmyzem, včelí žihadlo
Ať už se jedná o škorpiona na vzdálených dovolených nebo včelu u Sázavy, pomoc je snadná.

Kadidlo: Pomáhá proti svědění a otokům. Tiší bolest při bodnutí.


Jitrocel: Příjemně chladí místa postižená bodnutím. Bolesti žaludku, hlavy a svalů


Máta peprná: Je skvělá pro žaludek, pomáhá proti křečím, syndromu dráždivého tračníku, pálení žáhy a nadýmání. Navíc krásně voní. Připravte si mátový čaj.


Kopretina řimbaba: Účinná proti migréně i bolestem žaludku.


Zázvor: Bez něj se neobejde žádná přírodní lékárnička. Jeho protizánětlivé účinný jsou výborné pro klouby a svaly.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."