Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (1. část)

24. dubna 2018 v 11:35 | Adri |  Zdraví
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty.Nachlazená záda, bolesti
3 l sklenice, 3 pl mořských řas sušených, zalít 3 l vařící vody, 30 minut stát, procedit. Na bolestivé místo na gázu vyložíme teplé scezené řasy ve vrstvě 2 cm. Zabalit igelitem a teplou šálou. Hřát se 20 minut. Po třech dnech bolesti přestaly.
Odvar z řas možno pít, protože to dodává mnoho minerálních látek pro kosti.
Po zranění nejprve v klidu, potom postupně se rozcvičovat a masírovat.
Rozdrtit listy eukalyptu a dát do sklenky vodky, potom natírat bolestivá místa po odstátí.

Protizánětlivý účinek
1 čl sody, 3pl rostlinného oleje, mýdlo (asi 1 čtvrtinu kostky nastrouhat), 1 pl petroleje. Smíchat, na 3 dny do temna. Mazat 2 týdny klouby. Výborně pomáhá.
Komentář lékaře: Mořské řasy mají osmotický a protizánětlivý účinek, petrolej protizánětlivý účinek. Vytahuje to přebytečnou vodu a otoky z kloubu. Při onemocnění páteře a kloubů nejprve klid, potom cvičit.

Zranění nohy
Jemně hladit zraněné místo. Po dlouhém ležení se tloustne, srdce je zatíženo, bolí v zádech. Pro hubnutí hodně salátů, hodně odvarů z kostí, aby se kosti dobře vyléčily.
10 g zábělníku (bahenní bylina s hnědě nachovými květy, rod Comarum) zalít půl litrem vařící vody, odstát 15 minut, scedit, pít.

Klouby
Pelyněk pomlet na kávomlýnku, zalít sklenicí kefíru, smíchat, poměr 1:1. Pelyněk rozpouští vše tvrdé. Na hadýrku naneseme a přikládáme k bolavému kloubu. Unavené nohy to spraví. Obalit igelitem a teplou šálou.
Zázvor v lihu snižuje váhu. Spaluje tuky při natírání kůže.
Uvolňovat ruce a prsty - loutkáři trpí na klouby rukou.

Mast na klouby
Kořen omanu (Inula L.) umlet na kávomlýnku, 1 sklenice medu, v temné sklenici 10 dní stát, natírat klouby. Možno brát vnitřně 1 pl s vodou.

Křupou a pobolívají klouby - jsou v nich usazeniny solí
Klouby můžeme vyčistit rdesnem ptačím. Je v něm obsaženo 3x více vitamínu C než v citrónu. 1 čl byliny zalijeme na 20 minut vařící vodou a pijeme 3x denně po sklenici před jídlem. Také je dobré chodit do parní lázně. Soli se snadněji z kloubů uvolňují.

Odstranění solí z kloubů
1 kg petrželových kořenů nastrouhat, zalít 3 l vařící vody a na vodní lázni 45 minut vařit, odvar brát 3x denně - 1 pl 1 hodinu před jídlem. Působí na soli, které jsou v kloubech usazeny. Nesmí se toho brát mnoho, protože by to mohlo zatížit ledviny, přes které soli vycházejí z těla.
50 ml jódu, 50 ml čpavku, do temna na dva dny. Natírat, neovazovat.

Revmatismus
Nejprve lékař, k tomu podpůrný recept
200 g soli, 100 g suché hořčice, 100 g vodky, vše důkladně promíchat. Tuto masu na noc vetřeme do kloubu, zabalíme vlněnou šálou. Rozehřívá klouby, odstraňuje bolesti, zlepšuje hybnost kloubu.

Pro urychlení srůstání a hojení zlomeniny
100 g nati vyseté pšenice, vysoké asi 15 cm. Nakrájet nadrobno, nakrájené čerstvé zelí, 1 čl květového pylu (prodává se ve včelařských prodejnách), 1 pl medu, trochu citrónové šťávy. Jíst tento salát.


Obraženiny
Zábělník (Comarum), bršlice kozí noha (Aegopodium). Bršlice obsahuje velké množství křemíku a výborně léčí kosti. Pomáhá také preventivně při osteoporóze, aby se nezlomily kosti. Nálev zábělníku a bršlice v poměru 1:1. Profylakticky i proti vzniku osteoporózy. Bršlici sbíráme brzy na jaře ještě před květem. Sušíme ji. 1 čl zábělníku a 1 čl bršlice zalít půl litrem vařící vody do termosky na noc a ráno scedit a pít čaj.

Umyjeme listy jitrocele, rozemneme je a přikládáme na bolavé místo. Můžeme na to ještě přidat list z čerstvého zelí nebo list lopuchu a ovázat. Nebo nastrouháme cibuli, přidáme k ní pokrájené listy jitrocele a přidáme čajovou lžičku medu. Vše pečlivě promícháme, dáme na gázu a přikládáme k obraženině. Zavážeme. Lopuch odstraňuje různé revmatické bolesti. Doporučuje se v létě používat lopuch a v zimě zelí. Jitrocel má baktericidní vlastnosti, také působí velmi silně protizánětlivě.


Na obraženiny nastrouhat červenou řepu, přiložit a ovázat gázou, která je složena na čtyřikrát. Potom teplou šálu na to, nechat hodinu a půl působit.

Jak se lidovými prostředky zbavit obraženin
1 pl pelyňku zalít vařící vodou, nechat odstát 1 hod. Hořké látky pelyňku rozpouštějí hematomy po obražení tkání. Procedíme a děláme na obraženinu studený obklad.

Natlučené, obražené koleno
Nastrouhat cibuli a obkládat koleno.


Jak odstranit ostruhy na patách
Znamená to, že se ukládají soli a je třeba změnit výživu. Recept na odstranění: sklenice klikvy, tu pomačkáme, přidáme 100 g medu, zamícháme, 3 pl olivového oleje, 15 g bílého petroleje. Uděláme z toho klikvové galoše. Igelitový pytlík, do něho dáme směs, na to ponožku, chodit v tom, léčí to také haluxy, praskliny.

Bolestivé klouby
Umlet na masovém strojku listy podbělu a na půl hodiny tuto kaši přikládat k bolestivým kloubům.
Při bolestech kloubů je masírovat kruhovými pohyby dlaní. Předtím třít dlaně o sebe. To dělat předtím, než vstaneme z postele.

Sednout na vyšší stůl a volně komíháme nohama. Pohyb je život a klouby potřebují pohyb.

Vrba jíva - suchá kůra z větviček - umlet na prášek v kávomlýnku, půl čl zalít sklenicí vařící vody. 15 minut stát, scedit. Pijeme po půl sklenici dvakrát denně. Pomáhá to kloubům.

Preventivně jíst maliny a višně - působí protizánětlivě a odstraňuje bolesti.

1 pl suché hořčice a 1 pl medu. Smícháme, ohřejeme na vodní lázni a teplé nanášíme na bolestivý kloub. Tím jej zahřejeme.

1 pl proskurníku lékařského (ibišku), 1 pl rodioly růžové, 1 pl květů heřmánku, 1 pl komonice lékařské (Melilotus). Zalít půl litrem vodky, necháme v temnu odstát po dobu 4 - 5 dní. Potom procedíme a používáme na léčení kloubů. Obklad děláme tak, že namočíme pláténko do této tinktury, přiložíme ke kloubu, zabalíme celofánem a vlněnou šálou a necháme působit 1 - 2 hod. Kúra trvá nejméně dva týdny.


Na rozehřátí kloubů
Postrouháme trošku křenu, který zlepšuje mikrocirkulaci, rozšiřuje cévy, působí éterické oleje. 1 pl vodky, smícháme. Kloub namažeme olejem nebo kyselou smetanou. Potom kloub namažeme křenem s vodkou a zabalíme papírem. Až to začne pálit, chvíli vydržíme. Až je to příliš nepříjemné, zábal sundáme a kloub omyjeme.

Bolestivé klouby chodidel, bolavé kotníky
Lopuch, kopřiva, teplé vlněné ponožky. Nastříháme listy lopuchu a kopřivy a naplníme jimi ponožky. Medem natřeme chodidla, aby to neštípalo, a obujeme ponožky na noc. Kopřiva trochu štípe a trochu zahřívá. Podobně lopuch. Poklepeme na obutou ponožku a jdeme spát.

Kořen kopřivy usušíme.1 kg sušeného kořene zalijeme 2 litry vařící vody a 40 minut až hodinu necháme odstát. Můžeme nechat stát i dvě až tři hodiny, aby kořeny daly do vody léčivé látky. Do kbelíku hodně teplé vody dáme 2 sklenice tohoto čaje z kořene kopřivy. 30 minut máme nohy ve vodě a potom obujeme ponožky s listy kopřivy a lopuchu dle výše uvedeného receptu.
Tento čaj pijeme třikrát denně po 2 čl do 50 ml vody.
Komentář specialisty na rehabilitaci
Recept s kopřivou je vynikající, protože nejen rozehřívá, ale kopřiva navíc působí na reflexní zóny nohou. Kopřiva nejen stimuluje tyto zóny, ale dochází také ke zlepšení zásobování krví v bolestivém kloubu. To je pro klouby velmi důležité.
Křenový recept je také výborný. Kdo nesnáší křen, může místo něho použít suchou práškovou hořčici.
Věkem se klouby opotřebovávají. Největší zátěž jde na kotníky, kolena. Když se sníží množství synovie (mezikloubní tekutiny), vznikají bolesti. Také je velká zátěž na bederní část páteře. Nejdůležitější pro klouby je pohyb. Velmi dobré je komíhání nohama vsedě na vyšším stole. Mazání kloubů, obklady, vše je užitečné, stejně jako masáž. Ta je důležitá především ráno, aby se klouby rozhýbaly.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 24. dubna 2018 v 11:48 | Reagovat

Vždy budu více věřit přírodním lékům :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."