Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Recepty na bolesti, zlomeniny, obraženiny, záda a klouby (2. část)

25. dubna 2018 v 11:45 | Adri |  Zdraví
Narazila jsem na zajímavé lidové recepty. Samozřejmě neříkám, že máte zanevřít na lékařškou léčbu, pouze chci poukázat na to, že existují i jiné cesty. První část najdete ZDE.Bolesti kotníků
Neloupaná semínka slunečnice - dělat z nich koupele nohou. Semena dát na pánev a nahřívat je do příjemné teploty a přesypat semena do lavóru, ponořit do semen nohy a držet je tam, dokud to hřeje, každý den. Navíc nezapomeňte na správnou výživu. Klouby nemají rády ostré, slané a příliš tučné jídlo. Za dva týdny bolesti přestanou.

Soli uložené v kloubech
Kořen omanu (Inula L.) pomlet na prášek, zalít vodkou, nechat odstát, potom natírat klouby. Zmizí bolesti i otoky.

Dále pomohl plevel ptačinec (rusky mokrica, lat. Stellaria media L.). Jíst ráno jako salát. Pokrájet nať, přidat trochu česneku. Také nakládat tuto rostlinu do vodky a mazat tím klouby. Pomáhá při artritidě, podagře, při katarálních zánětech dýchacích a močových cest. Obsahuje saponiny, vit. C a E, karoten.
Komentář specialisty
Oman léčí velmi dobře i polyartritidu. Ptačinec lze také kvasit jako zelí. Pomáhá celý rok. Také je možno ptačinec zavařovat s jeřabinami na zimu. Noření nohou do nahřátých slunečnicových semen zajišťuje silnější zásobení krví v nemocných kloubech, proto je velmi účinné. Při prohřívání nohou semeny je dobré ještě nohy s rendlíkem semen zakrýt dekou. Kůže se také více prohřeje a bude větší efekt.

Deformační artróza drobných kloubů rukou
2 pl březových listů (sušených), 2 pl rdesna ptačího - truskavce (Polygonum aviculare), 2 pl šípků. Je to směs, která likviduje infekci působící na klouby. Používá se zevně. Zalijeme do termosky vařící vodou. Ráno procedit a přidat 2 pl soli. Namočit do toho vlněné rukavice nebo šátek, neždímat a nechat na slunci, na vzduchu uschnout. Potom přikládáme k nemocnému místu.


Otoky rukou - Je třeba jít k lékaři a nechat se odborně vyšetřit.
Prostý recept proti otokům jako lidová podpůrná léčba: 1 pl nakrájeného kořene petržele, zalít sklenicí vařící vody, nechat do rána odstát a pít dvakrát až třikrát za den asi po jedné třetině sklenice.

Vnější použití na furunkuly, nežity, abscesy, též při radikulitidě
Zalijeme semena lnu vařící vodou, potom procedíme a horká semena lnu přikládáme na bolestivá místa při radikulitidě, vředech atd.

Rok trvající bolest po naražení kolena
Tinktura ze zábělníku (Comarum). Odstraňuje to staré bolesti a zlepšuje stav poraněného kloubu.
Vezmeme litrovou skleněnou nádobu a zaplníme ji do 1/3 rozmělněnými kořeny zábělníku, zalijeme ½ l vodky a necháme stát 21 dní v temném místě. Potom procedíme a tinkturou masírujeme nebo ji vtíráme do bolestivých míst.

Uklidňující čaj po zranění
Šípky, heřmánek, měsíček, jitrocel, třezalka - všeho stejný díl, zalít vařící vodou a pít.

Recept na posílení organismu
Kořen lékořice o velikosti fazole, 1 čl mořských řas, pomlet 5 g smoly z jehličnanu, zalít 2 pl šťávy aloe, smícháme a denně nalačno po dobu 1 měsíce bereme. Posílíme tím organismus a budeme snášet různou zátěž stále lépe.

Bolesti po zlomenině
Bolesti odstraňuje obklad z většího množství březových listů. Zabalíme zlomeninu do ručníku, na němž je velké množství listů. Zabalíme ještě do potravinové fólie a necháme 2 hodiny denně působit. Listy břízy jsou vynikajícím prostředkem při jakýchkoli bolestech, např. po práci na zahradě. Za starých časů si lidé šili něco jako nohavice, které se zavazovaly v pasu, ty naplnili březovým listím a s tím šli spát. Odstraňuje to na dlouhou dobu revmatické bolesti, bolesti při artritidě apod.

Kostival na zlomeniny
Kořen kostivalu umýt a usušit, je možno použít i čerstvý. 50 g kořene na půl litru vodky. Necháme stát dva týdny v temnu, občas s lahví zatřepat. Potom mazat dvakrát denně a suchou teplou hadýrkou zabalíme. Kostival je jedovatý, proto se může používat pouze zevně. Látky, které kostival obsahuje, náleží k látkám podobným jedu kurare. Tlumí nervové impulsy a tím uvolňují kostní tkáň, bolesti se tlumí a kost se hojí.

Radikulitis
Jíl rozmícháme s vodou, tinkturou z kostivalu (viz výše) a trochou medu. Konzistence je asi jako kysaná smetana. Natřeme v silnější vrstvě bolestivé místo na zádech, zakryjeme gázou, vatou a vlněnou šálou. Necháme působit dvě hodiny denně.

Natažené šlachy v kotníku
Nasypeme mletý černý pepř na ubrousek namočený v jablečném octě. Obložíme tím kotník na 10 - 15 min. To opakujeme během dne 4x - 5x.

Jalovec na bolesti kloubů
1 pl jalovčinek na půl litru vodky. 10 dní necháme stát v temnu. Potom používáme pro obklady při bolestech kloubů. Když máme studené nohy, namažeme chodidla, oblečeme teplé ponožky.Finský recept na bolavé klouby
100 g mořské soli nasypeme do vany s vodou teplou asi 40 st. C. Je možno kápnout do lázně pár kapek jódu. Na 30 min. lehneme do vany. Potom jdeme hned do postele, zabalíme se do teplé deky a spíme.

Při bolestech v zádech a kloubech od nachlazení
Kytičku vratiče zalijeme půl litrem olivového oleje, přidáme 2 pl mletého černého pepře, nechat odstát alespoň týden. Natíráme klouby a páteř pro rozehřátí.


Mazání po zranění kostí
Kalisie voňavá (Callisia fragrans - lidově zlatý vlas) je jihoamerická rostlina. Odlomíme několik kolínek a listy, ručně nalámeme na kousky, dáme do sklenice, přidáme 1 čl máty, která rozšiřuje póry kůže, 1 čl kořene kozlíku lékařského, dále několik čerstvých květů měsíčku lékařského, který snižuje bolesti a hojí rány. Zalijeme vše půl litrem vodky. Necháme v temném místě celý týden a potom můžeme tinkturu používat jako mazání.

Bolesti kloubů a páteře
Půl čl brusinkového listí a půl čl listí z břízy zalijeme 200 ml vařící vody, vaříme ještě 5 minut, zabalíme nádobu do teplé látky a necháme odstát 2 hodiny. Po troškách pijeme po několik dní.Bolestivé klouby se léčí zázvorem
Umýt čerstvý kořen zázvoru, neořezávat kůži, pomixovat, uzavřít do sklenice a dát do ledničky. Ráno nalačno trochu sníst.

Bolestivé klouby
Hřebíček umlet na prášek, brát s sebou na cesty, vzít trochu ráno nalačno. Pomáhá proti bolestivým kloubům. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."