Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Lidové recepty na zlepšení zraku

2. května 2018 v 11:13 | Adri |  Zdraví
Glaukom
Vynechat maso a silné bujóny, silný čaj, pečivo. A polévat se studenou vodou. Glaukom po čtyřech letech zmizel. Otužování upravuje tlak uvnitř oka i uvnitř hlavy.

Užívat: Půl čajové lžičky měsíčku, půl čl heřmánku, půl čl květů chrpy modré (Centaurea cyanus), zalijeme 250 ml vařící vody, 10 min. necháme stát zakryté. Pít dvakrát za den. Vše modré - borůvky, angrešt i červená řepa, která má po upečení namodralou barvu, muchovník. V muchovníku je látka, která zlepšuje zrak. Také vit. C zlepšuje sítnici očí. Dobré je získávat jej pojídáním pomerančů. Uklidňuje také nervový systém.

Komonice, bukvice (Betonica), heřmánek, mateřídouška, semena celeru, fenykl. Největší díl komonice - asi 100 g, ostatního po hrubší špetce. Čistí to cévy, zlepšuje složení krve, vyvádí usazeniny. Tím se snižuje nitrooční tlak a zlepšuje se zrak. 2 pl na půl litru vařící vody, 2 hod. stát, 3x denně po 100 ml před jídlem 5 - 6 měsíců, možno tento čaj pít i rok a periodicky kúru opakovat. Nitrooční tlak se bude zlepšovat.

Glaukom vyvolává likvidaci zrakového nervu, což je nevratný proces. Nutno kapat do očí kapky, které předepsal lékař a správně jíst, tj. jíst hodně ovoce a zeleniny, pít ovocné a zeleninové šťávy, jíst málo tuku, málo masa. Dodržovat zdravý životní styl. Předchozí recepty jsou podpůrné, ozdravují celý organismus a v důsledku toho i zrak.Katarakta
Vzít dva malé sáčky a do každého dát po 1 čl semen kopru. Zalijeme vařící vodou a necháme vystydnout na teplotu těla nebo na snesitelnou teplotu. Sáčky přikládáme na oči. Paralelně s tím děláme také obklady z křenu a jablečného octa. 1 pl postrouhaného křenu a 1 pl jablečného octa. Pořádně promícháme, natřeme buď na látku nebo na pergamenový papír a přikládáme k zátylku. Zlepšuje to krevní oběh v této oblasti a pomáhá zlepšení zraku a snížení nitroočního tlaku. Místo křenu lze použít pálivou papriku nebo suchou hořčici. Kontraindikací je alergie na některou z uvedených látek.
Profesor oftalmologie upozorňuje, že při kataraktě je třeba se zdravě stravovat. Katarakta může zcela zmizet, stává se to někdy.


Semena okurky - čaj pro zlepšení zraku
1 čl zalít 1 sklenicí vařící vody, 30 min. stát, scedit, pít třikrát denně. Kúra trvá měsíc. Tento čaj čistí cévy a zlepšuje stav sítnice.

Unavené oči
Oči jsou otevřenou částí mozku. Oči se unaví spolu s námi. Když se unavíme, máme odpočívat. Léčit oči jako cévy mozku: tedy čaj z máty nebo meduňky, nebo extraktu z borůvek. Na dvacet minut necháme odstát tento čaj, potom v tom máčíme tampony a klademe na víčka. Únava pomalu odchází.


Pro zlepšení zraku zároveň
Denně sníst 10 plodů jeřabiny, která přešla mrazem a byla potom usušena. Držet v ústech a žvýkat.
Ráno vzít jednu misku se studenou vodou a jednu s teplou. Nejprve ponořit obličej s otevřenýma očima do studené vody a potom do teplé. Několikrát dělat kontrastní koupel očí.
Často bychom měli jíst mrkev, přidat sušené meruňky. Můžeme přidat trochu pomeranče.
Zrak musí být pěstován cvičením i kvalitní výživou.

Čaj ze světlíku lékařského
1 čl zalít sklenicí vařící vody, 30 minut odstát, ochladit na teplotu vhodnou k pití, přidat několik krystalků soli. Tímto slaným čajem po procezení promývat oči. Tím, že je to slané, blíží se to kvalitě našich slz. Je to starobylý recept.


Cvičení
Na zlepšení zraku cvičit s prstem, na který se díváme, aniž bychom pohnuli hlavou, zatímco prstem pohybujeme ze strany na stranu v pomalém tempu.
Namalujme tečku na skle, zaměřme se na ni po dobu asi 7 sekund a potom zaostřeme do dálky. Střídejme chvilku. Dobré cvičení pro lidi, kteří pracují na počítači či jinak namáhají zrak. Střídat asi 15x. Je to cvičení na pružnost čočky oka.

1.Snažme se jakoby podívat na své čelo na 5 - 6 sekund.
2.Zavřete oči. Odpočíváte tak asi 5 - 6 sekund.
3.Snažte se jakoby uvidět svou bradu - asi 5 - 6 sekund.
4.Opět 5 - 6 sekund se zavřenýma očima odpočívat.
5.Snažte se uvidět své pravé ucho.
6.Odpočívejte se zavřenýma očima.
7.Levé ucho.
Toto cvičení několikrát denně zopakovat.
Aby se oči zvětšily, kroužit vyvalenýma očima doprava a doleva.


Ječné zrno
Popíjet šungitovou vodu a dělat touto vodou obklady na oko s ječným zrnem. Do rána ječné zrno zmizelo, když se v noci 3x vyměnil obklad ze šungitové vody.
Je třeba, aby šungitová voda stála se šungitem 24 hodin.

Čaj: Půl čl zeleného čaje, lžičku heřmánku, 1 čl třezalky. Stát 15 minut, procedit. Dělat obklady na oči.

Jak se zbavit vrásek kolem očí
Maska z brambory: Ze syrové okrájené brambory uřízneme dva velmi tenounké plátky. Na 5 minut přiložit na oči a uvolnit se. Je to velmi příjemné.

Vrásky u vnějších koutků očí: Mandlový olej nebo olej z pšeničných klíčků. 15 minut tam vklepávat některý z těchto olejů. Po 15 minutách setřít ubrouskem. Dělat to denně na noc. Po 4 měsících se to místo krásně vyrovná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."