Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Zásadité koupele pro těhotné

8. května 2018 v 11:11 | Adri |  Pro těhotné/kojící
Mnoho problémů v těhotenství vzniká díky překyselení organismu - otoky, nadváha, problémy s pletí a tlakem. Pojďte se tohoto v tomto nádherném období vyvarovat.

V době těhotenství se nacházíte ve zcela jiné situaci (co se týče látkové výměny) než před těhotenstvím. Tato zvláštní situace trvá do doby, než se znovu objeví pravidelná měsíční krvácení na konci těhotenství resp. doby kojení.

Mnoho jedů a škodlivin ze zrnkové kávy a koly, cigaret a sladkostí, černého čaje, z masa a soli, léků či z přehnaného sportování zůstává v těle po dobu, kdy je žena těhotná a kdy až do konce doby kojení nemá menstruaci. Pokud je žena zodpovědná a myslí na budoucí zdraví dítěte, své zdraví a krásu, měla by tyto faktory zredukovat, resp. se jim úplně vyhnout.


Během doby, kdy nemenstruuje, by se měla těhotná žena co možná nejdůsledněji chránit před jedy, škodlivinami a kyselinami. To platí dokonce pro chlorovanou vodu, fluoridované zubní krémy, deodoranty, atd.

Musíme vědět, že tyto kyseliny a jedy útočí na naše cévy, tkáně, orgány a svaly, chrupavky a kosti, na naši pokožku, sliznice a také žlázy, v nejhorším případě je ničí a narušují jejich funkce, případně tyto funkce ochromí.

Naštěstí reaguje náš organismus chytře a transportuje tyto kyseliny, jedy a škodliviny "ven" do naší pokožky a našich sliznic. Proto se u žen během těhotenství někdy objevují pupínky, ačkoliv je dříve neměly. Proto mají někdy ženy v těhotenství celulitidu, ačkoliv ji dříve neznaly, nebo se vyskytnou hemoroidy, které před tím dříve neměly, a až se znovu objeví menses, mít je nebudou.

Rozdíly látkové výměny mezi mužem a ženou. Co by měly ženy vědět:
Velmi podstatný rozdíl mezi mužským a ženským pohlavím je ten, že ženy mohou jednou měsíčně během pravidelného krvácení pročistit celý organismus, zatímco muži tuto možnost očištění nemají.

Ačkoliv mnohá žena vnímá menses jako přítěž, je to už po desetiletí zdroj její krásy, zdraví a života, který pak zpravidla trvá o deset až patnáct let déle než život mužů.

U muže musí projít veškeré kyseliny a jedy z potravy, životního prostředí nebo z mnoha poživatin a potravin procesem látkové výměny.

Ženský organismus ukládá tyto kyseliny a jedy v krvi, děložní sliznici, lymfě a buněčné tekutině do doby, než se určité hormony (např. estrogeny a gestageny) postarají o to, že se všechny tyto škodlivé látky jednou za měsíc vyloučí přes děložní sliznici.

Má-li žena mezi dvěma menstruacemi příliš mnoho škodlivin v organismu, není tělo schopno je ukládat ve svých tekutinách. Důsledkem toho se pak tvoří v nebo na jejím těle celulitida.

Žena by se měla během těhotenství chránit před následujícími kyselinami:
Kyselina močová z nadměrného požívání živočišných bílkovin.
Kyselina dusičná, která je obsažena v některých druzích sýra a v nakládaném mase.
Kyselina šťavelová v rebarboře, špenátu a kakau, tedy i v čokoládě.
Kyselina octová, která je důsledkem nadměrné konzumace sladkého.
Kyselina tříslová z černého čaje nebo zrnkové kávy
Kyselina acetylsalicylová z přípravků na bolest
Kyselina mléčná z přehnané tělesné námahy.

Všechny tyto kyseliny jsou v těle neutralizovány minerálními látkami. Tento proces vytváří tzv. odpadky, které pak žena nachází na stehnech, hýždích, bocích či břiše jako celulitidu.

Rady pro těhotné: Jak se odkyselovat v době těhotenství:
Díky tomu, že během těhotenství nemáte menstruaci, tak tělo ztratí jednu z přirozených cest, jak se zbavit kyselin. Proto tolik těhotných trpí různými obtížemi z překyselení jako jsou otoky, potíže s pletí, potíže s tlakem, zbytečný nárůst tukových zásob atd.

Těhotná maminka nemůže použít detoxikační běžné techniky, protože v těhotenství je mnoho takových procedur tabu. Řešením jsou tedy celotělové koupele v zásadité soli, koupele chodidel, zábaly nohou a zásadité masky na obličej.
Jedna z věcí je tedy ta, že byste měla mít plnohodnotnou a co nejkvalitnější stravu plnou minerálů a vitamínů, aby si vaše tělo nebralo minerály z kostí, vlasů a nehtů a nedošlo k jejich zvýšené kazivosti, což se během těhotenství stává většině žen. Takže rozhodně zapojte s láskou vypěstované lokální ovoce a zeleninu, obilniny, luštěniny a ořechy a semínka.

Během těhotenství je spotřeba minerálních látek ženy třikrát vyšší než před ním.Těhotná žena má normální, tedy jednoduchou spotřebu minerálních látek, aby si udržela vlastní zdraví a krásu.Těhotná žena má dvojnásobnou spotřebu minerálních látek, protože se jí budou během devíti až dvanácti měsíců i déle (v důsledku vynechané menstruace) zadržovat v těle kyseliny a jedy, které ke své látkové přeměně potřebují minerální látky. A má trojnásobnou spotřebu minerálních látek, aby uspokojila růst svého dítěte.

Tělo tedy potřebuje minerály, takže doporučuji zapojit koloidní čistě přírodní minerály, které seženete pod názvem: VITAMIN MINERAL RUSH u VitalVibe - to používala moje mamka a doporučuje všemi dvaceti (i za bráchu).

Existuje ale ještě jeden zvláštní důvod, proč by se měla budoucí matka chránit před kyselinami, jedy a škodlivinami během těhotenství, podle možností už roky předem. Je to zodpovědnost za zdraví miminka. To by na svět nemělo přijít s neurodermitidou, lupénkou, alergiemi, astmatem či znetvořením. Tyto nemoci mohou být u novorozenců zapříčiněny překyselením a intoxikací matky. Tělo matky by mělo být při početí zbaveno všech škodlivých látek a pročištěno nejlépe ještě před těhotenstvím.

Zásaditá tělová péče:
Zásaditá tělová péče s koupelovými solemi mají skvělé účinky. Jejím prostřednictvím se odkyseluje nejen naše pokožka, ale i celkový organismus. Kromě toho odkyselením odstraňujeme podklad pro možné plísně.

Zásadité koupele jsou doporučovány během těhotenství, pokud se často objevuje svědění břicha, otékání nohou, edémy. A osvědčily se ženám i u hemoroidů.

V zásadité koupeli se pokožka sama mastí, jak se to naučila během našeho devítiměsíčního pobytu v plodové vodě.
Během těhotenství se doporučují co možná nejdelší a nejčastější zásadité celkové koupele. Myslím tím celkové koupele v trvání jedné hodiny či déle.

Další možností je zásaditá koupel pro nohy, která trvá půl hodiny či dokonce hodinu. Těhotná žena může koupel absolvovat u televize nebo pod stolem. Přitom je třeba se kartáčovat každých deset minut po směru vyloučení škodlivin.

Mnoho žen, které během těhotenství často provádí zásadité celkové koupele, tvrdí, že při porodu zůstaly ušetřeny bolestivých nástřihů či natržení hráze. Pokud během porodu k této nepříjemnosti přeci jen dojde, pak jsou maximálně nápomocné zásadité koupele po dobu jednoho až dvou týdnů, kdy zásaditá koupel pomůže k rychlejšímu uzdravení.
Mnoho miminek už přišlo na svět v zásadité koupeli a těší se nejlepšímu zdraví.

Zásaditá péče pro miminka a děti:
Také miminka a děti by se měly v budoucnosti koupat v této zásadité soli. Například 20 litrů vody potřebujete jen jednu čajovou lžičku zásadité koupelové soli MeineBase - a už se Vaše děťátko koupe jako v maminčině bříšku. Vyvarujete se tak naprostého odmaštění dětské pokožky, ke kterému dochází v pěnových koupelích.

Večer slouží zásaditá koupel také jako výborné uspávadlo. To platí stejně pro matku i dítě.

Také denní obličejová a zábalová péče by měla být zásaditá. Stačí rozpustit jednu špetku zásadité soli MeineBase do šálku vody. S tímto roztokem můžete výborně pečovat o Vaše miminka. Dodatečně se tak předchází tvorbě pupínků a ranek.
Nakrémování dětské pokožky po zásaditých aplikacích není nutné.

Zde jsou obecné zásady, které je potřeba dodržovat pro maximální efekt zásadité celotělové koupele:
Koupejte se minimálně 90 minut, nejlépe však déle jak 90 minut, kratší koupel nemá z hlediska detoxikace žádný smyl.
Zhruba každých 20 minut proveďte kartáčování celého těla směrem k močovému měchýři. Čím vícekrát to zvládnete tím lépe.

Koupejte se vodě, která má teplotu těla, ne více (ideálně 26 - 37 stupňů Celsia), jelikož tělo při této teplotě nejlépe vylučuje kyseliny a jedy.

Koupejte se pravidelně a co nejčastěji nebo jak vám to bude příjemné, na začátku budete po koupelích tak unavení, že zvládnete udělat jen pár kroků do postele a budete spát déle než obvykle.

Nejprve napusťte vanu a poté nasypte sůl nebo zásaditou směs a rozpusťte ji.
Po koupeli se neoplachujte vodou, nepoužívejte žádný sprchový gel ani tělové mléko.
Nejlepší je, abyste si změřili pH vody před nasypáním soli, pak po jejím rozpuštění a pak po vašem koupání. Nejlepší a nejpřesnější je digitální pH metr nebo si kupte jen obyčejné lakmusové papírky na měření pH.

Vždy respektujte svoje a tělo, když ze začátku nevydržíte delší čas, tak prostě buďte ve vaně dobu, která je vám příjemná a postupně si koupele prodlužujte. Na začátku na vás budou působit velmi únavně i kratší koupele, pokud jste hodně zakyselení, takže tohle vše berte jako informace, motivaci a inspiraci. Vy jste jedineční a vaše tělo bude přesně vědět, kdy má dost. Jen ho prosím poslechněte a nejděte skrze nepříjemné pocity. Nikdo vám neřekne, co je pro vás nejlepší, ani já a ani nikdo jiný. jste to vy:)

Důležité je, aby měla voda ve vaně pH 8,5, aby mohlo dojít po delší koupeli k osmóze a mohly se začít uvolňovat kyseliny z vašeho těla. Mnoho směsí má na obalu napsáno, že stačí do koupele přidat 3 polévkové lžíce a je to, ale není tomu tak. Schválně si to proměřte, protože mnoho návodů uvádí, že stačí třeba 3 polévkové lžíce na celou vanu, abyste dosáhli zásadité koupele, ale není tomu tak. Takže pokud řešíte zdravotní problémy nebo se chcete vážně detoxikovat, tak si tohle pohlídejte.

Kyseliny z těla se začnou obecně uvolňovat po těch 90 minutách, ale každé tělo je jiné a věřím, že i pro 60 minutách se vám část kyselin uvolní. Můžete si to pak po koupeli změřit.

TIP:
Ve dnech, kdy si nebudete dávat celotělovou koupel, tak ji dopřejte svým chodidlům. Přes chodidla jste schopni vypustit také hodně kyselin a výhodou je to, že tuto koupel můžete provádět i v práci za pracovním stolem, u počítače, u televize, při čtení své oblíbené knihy, na zahrádce. Ve vodě teplé 38 - 40 stupňů Celsia rozpusťte zásaditou sůl (zkuste třeba 1 - 2 - 4 polévkové lžíce a proměřte si pH - záleží na tom, jakou sůl a značku si vyberete).

Doba koupele by rozhodně neměla být kratší než 40 minut.
Lidská chodidla a nohy mají obecně obrovské množství pórů, nervových zakončení a reflexních bodů, skrze které můžeme energeticky stimulovat naše detoxikační orgány.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."