Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Cesta není přímá

26. června 2018 v 11:05 | Adri |  Můj deník
Tak, jsem tady zas :) Mám po příjimačkách, po maturitě... Konečně volno. Užívám si volna, zaslouženě. Přiznejme si, bylo to náročné. Učení, do toho ještě stíhát sociální život, starat se o zdraví - jak psychické tak fyzické...

Maturitu jsem úspěšně složila s jedničkami, náležitě oslavila, odměnila se a vrhla se intenzivně na učení na příjimačky na medicínu.
Asi až moc intenzivně. No dobrá, ne asi ale URČITĚ.

Začala jsem mít problémy se spaním, byla jsem náladová, podrážděná, unavená a ve stresu, že nestíhám. Taky jsem si špatně rozložila učení, takže jsem doopravdy nestíhala, strávila jsem hodně času nad tím, kde jsem nemusela, takže důležité věci jsem nějak přeletěla...

Takže se ani nedivím, že jsem neuspěla.V Praze jsem se dostala do 2. kola. Konala se velká oslava, jelikož mi bylo řečeno, že když postoupím do 2. kola na pohovor, je to skoro jako bych už tam byla.

Jenomže to jsem se nemohla přeřeknout u rozebírání článku... Konkrétně mi uteklo slovíčko "psychosomatika".
To jste měli vidět. Tu smršť otázek a pohledů.

"Jak byste definovala alternativní medicínu?"
"Jak funguje homeopatie?"
"Řekněte důvody pro a proti homeopatii."

Takže ačkoliv jsem věděla všechno, na co se mě ptali, byla jsem ohodnocena málo body, tudíž pod čarou.

Samozřejmě že podám odvolání, ale mám malou šanci. Největší mám v Brně....

Ale hlavní je to, co mi tím chtěl Vesmír sdělit. Že možná tohle není cesta pro mě. Že takhle si svůj sen nenaplním, že musím jinudy.

Ovšem i když jsem tohle podvědomě věděla, strávila jsem dva dny v černých myšlenkách, pouštěla si smutné písničky a četla. Pomohla mi z toho asi nejvíce kniha Svítání od Alue, ale kupodivu i "mainstream" Rupi Kaur - Mléko a Med, kterou jsem zběžně proletěla, jelikož ležela u sestry na stole a já se po té zprávě, kterou jsem vyčetla z internetu, potřebovala hned upnout na něco jiného. Jasně, není to převratné umělecké dílo, pár myšlenek má hodnotu, jindy se zase opakují, ale konkrétně tahle jedna se mi zaryla do paměti:

především miluj tak
jako by to bylo to jediné co umíš
nic není tak důležité
tahle stránka
to kde se právě nacházíš
kam jsi to dotáhla
co děláš
kolik máš peněz
nic z toho není tak důležité
jako láska a lidské souznění
jako to koho miluješ
a jak hluboce ho miluješ
jak ovlivňuješ lidi kolem sebe
a co pro ně děláš

Bouchla jsem do stolu a řekla, že tohle chce změnu. Oddalovaná návštěva léčitele - nikdy jsem u žádného nebyla - byla najednou naplánovaná na další den ("náhodou" vypadla klientka). Oba jsme se smáli, kolik "náhod" nás dalo dohromady.
Neřekl mi v podstatě nic nového, jen mi pomohl vidět obraz z lepší perspektivy, utvrdit mě v tom, co už vím.
Taky mi prováděl různá měření, doporučil, co mám dělat (kdy jsem za něj dopovídala věty :D), řešili jsme i naší rodinu, protože hlavně tam je jádro problému, proč já - s takovou velkou odolností proti stresu - jsem měla problémy se spánkem a zažíváním.

Ještě sice není úplně rozhodnunto, kam příští akademický rok nastoupím, ale jsem klidná a smířená, ať to bude kdekoliv. Protože vím, že Vesmír mě vždy postrčí tam, kde je pro mne nejlépe. A já to vím a cítím.
Nesmím se nechat unést systémem, který mě chce zničit a odehnat od následování snů a svého srdce.

Uvažovala jsem o tom, že bych trošku spravila blog, možná se přesunula na jinou adresu s novým hostingem, nabrala nový dech... V tomto ještě nemám jasno.
Uvažovala jsem taktéž se přesunout na instagram a na youtube, protože "tam to žije" a moje zprávy by se dotkly více lidí.

Mimochodem dneska mám svátek :) Plánuju kreslit, zajít do second hand obchodu odevzdat oblečení (udělala jsem úklid - vždy mi pomáhá se zbavit věcí a odlehčit) + možná tam najdu černou džínovou bundu, kterou si přeji a taky musím i do zdravé výživy, jelikož mi dochází kokosový olej, sušené ovoce a pohanka.
A taky číst. Mám velký deficit ve čtení. A možná se i trochu vrhnu na puzzle s motivy Muchy... Takový terapeutický den.

Potřebuju ještě vstřebat ty energie, které jsem načerpala u léčitele, jelikož jsem tam tak trochu experimentovala s různými kameny a křišťály a tachionizovanými krystaly, vůněmi a esencemi, frekvencemi, čakrami, tibetskými mísami...

Navíc plánuji tento pátek odjet k Baltu. I když má být chladněji a na koupání to opravdu nevypadá, moc už se těším. Na přírodu, na památky, na kulturu, na pohodu s rodinou...

Jinak takto jsem si užívala Prahu. Ráj veganů :D Mám pocit, že jsem tam přibrala asi 5 kg (každý den asi půl kila zmrzliny :D) a utratila spoustu peněz (no jo, ceny pro Pražáky a turisty :D)
- zde moje oblíbené combo hořká čokoláda + mojito

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K K | Web | 6. července 2018 v 12:08 | Reagovat

Někdy se holt věci vyvrbí jinak než si člověk přestavuje. Ale to neznamená konec, já to před rokem brala jako zajímavý začátek. Uvědomila jsem si, že jsem to podvědomě (svým způsobem :D) tak chtěla. A teď se s tím jen popasovat :D
Hodně štěstí, ať se ti daří a hlavně - ať se tě drží zdraví jak klíště ;)

2 vivienne vivienne | Web | 7. července 2018 v 15:43 | Reagovat

K maturitě gratuluji. A uvidíš, kam tě nakonec osud zavede, do kterých akademických vod se ponoříš.
A užívej plnými doušky těch nejdelších prázdnin :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."