Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Recepty na léčení cévního systému (srdce, žíly, tlak)

26. července 2018 v 11:42 | Adri |  Zdraví
Čaj na cévy
Máta, hloh, kozinec (Astragalus), komonice (Melilotus), všeho po 1 pl, zalijeme 1 litrem vařící vody, půl hodiny nechat stát, procedit, pít dva měsíce dvakrát denně po půl sklenici. Tento čaj ochraňuje cévy. Nejsou-li cévy v pořádku, může dojít k infarktu, mozkové mrtvici, k trombóze. Celý život o cévy nutno pečovat.

Kozinec má sedativní a hypotenzivní efekt. Má také mírný močopudný účinek. Komonice má uklidňující efekt a navíc je to mírný antikoagulant. Zlepšuje mikrocirkulaci v cévách a ředí krev. Hloh je prostředek ke zlepšení stavu cévní stěny, rozšiřuje cévy v mozku a srdci. Je vhodný při ischemické chorobě srdeční, je to dobrá profylaxe při všech chorobách cévních.
Očista cév
1 sklenice (2 dcl) semene kopru, které umeleme v kávomlýnku. Semena kopru obsahují velké množství éterických olejů, které napomáhají rozpouštění cholesterolových usazenin. 1 pl kořene kozlíku lélařského, který též umeleme. Vezmeme třílitrovou láhev, dáme vše do ní, přidáme dvě sklenice medu a zalijeme třemi litry vařící vody. 24 hodiny necháme stát v temnu. Bereme dvě pl 30 minut před jídlem třikrát denně. Bereme tak dlouho, dokud obsah nespotřebujeme. Další kúru děláme za 2 - 3 roky.

Lidový prostředek pro posílení cév
1 litr rozpuštěné dříve zmrzlé vody a vymačkejte do ní 1 stroužek česneku, šťávu ze dvou citrónů, přidejte 4 pl medu. Během dne popíjejte. Čistí to a posiluje cévy. Česnek čistí cévy od cholesterolových usazenin, šťáva z citrónu činí cévní stěnu elastickou a med je nositelem řady bilogicky aktivních látek, které jsou potřebné pro náš cévní systém.

Vegetativně cévní dystonie
Při náhlých změnách počasí a teploty ovzduší reaguje člověk změnami krevního tlaku. Hodně soli a koření může ovlivňovat negativně cévní stěnu.

Zmírnění reakcí na změny atmosférického tlaku
Recept č. 1: Najemno postrouhat 2 pl křenu, šťáva z jednoho citrónu a šťáva z mrkve - 1 sklenice. Vše smíchat. Možno také přidat trochu medu. Možno nechat stát v ledničce přes noc. Potom brát před jídlem 1 pl. Mrkev pomáhá očistit organismus, odvádí usazeniny a to také pomáhá cévám.

Recept č. 2: Nastrouháme mrkev, stejné množství nastrouhané červené řepy, trocha postrouhaného křenu, šťáva z citronu. Zalijeme převařenou vodou tak, abychom vrstvu zeleniny zakryli vodou. Pečlivě zamícháme, zakryjeme sklenici víčkem a postavíme na 24 hodin na okno. Scedíme a bereme ráno nalačno 1 pl. Je možno udělat si z těchto ingrediencí šťávu na odšťavňovači.

Skákavý krevní tlak
Je třeba komplexně měnit životní styl, stravu, pohybový režim. Jako doplněk čaj: 1 pl kukuřičná mouka, zalijeme sklenicí vařící vody, necháme odstát, rozmícháme a po 100 g pijeme ráno a večer. Pomáhá to při hypertenzi.

Prostředek na udržování normálního krevního tlaku
1pl březových pupenů zalít 250 ml vařící vody. 1 hod. nechat odstát. Ráno pít místo čaje. Zároveň to léčí ledviny. Příčin vzniku vysokého tlaku je mnoho. U žen asi 45% těchto problémů zapříčiňují ledviny. Pupeny obecně mají vysokou dávku léčivých látek.

Jak snížit tlak krve se snídaní
Pořezat 2 jablka, 2 mandarinky i s kůží, petrželovou nať, přidat 1 čl medu, citrónovou šťávu. - Toto jíst na snídani.

Mozková mrtvice
•Obnovení pohybové funkce napomohou borovicové zelené šišky i se semeny, zalijí se 250 g silného lihu. Odstát asi 10 dní za pokojové teploty. Potom se přidá 1 pl jablečného octa. 1čl do čaje a vypít.
Zelené šišky obsahují velmi mnoho vitamínu C. Další látky z nich pozitivně ovlivňují periferní nervový systém.
•Prevence a léčení: Jehličí ze smrku nebo borovice - hrst - zalijeme litrem horké vody. Vitamin C pomáhá též čistit cévy. Odstát 10 - 12 hodin, scedit, pít jako čaj. Dělá to cévy elastické.

Problémy se srdcem
Čekanka - vezmeme výhonky cikorky (100 g), mírně je opražíme, potom nakrájíme petrželovou nať (50 g), přidáme ji k opražené cikorce, smícháme a jíme.


Tachykardie
je dobré dělat čaj z kořene kozlíku lékařského. Zaléváme jej večer pouze teplou, nikoli vařící vodou a druhý den čaj pijeme 3x - 4x za den.

Šípky pro srdce
400 ml vařící vody a 6 - 8 plodů šípku. Zbavíme šípky semínek, hodíme je do vody a vaříme je 10 - 15 minut. Přes husté sítko to propasírujeme, slijeme do sklenice a přidáme 2 - 3 čl medu. 30 minut před každým jídle pijeme.

Arytmie
•Cibule a jablko. Jablko postrouhat najemno, 1 cibuli také, promíchat, brát mezi jídly po 1 pl. Brát měsíc.
•60 g vršků čerstvých větviček borovice, dáme je do nádoby, zalijeme 300 g vodky, zavřeme, necháme stát 10 dní v teple, potom bereme 15 kapek 20 min. před jídlem 3x denně po dobu dvou týdnů.

Přetížený člověk s pobolíváním srdce. Posílení organismu:
5 pl kořenů kozlíku lékařského, 5 pl srdečníku (Leonurus cardiaca), 5 pl umletých vlašských ořechů (umeleme je i se skořápkou). Smícháme, vezmeme 1 pl směsi, zalijeme půl litrem vařící vody, necháme přes noc stát. Ráno uvedeme do varu, 15 min. vaříme na slabém ohni, scedíme, pijeme 1 měsíc po jedné třetině sklenice jednou denně.


Jak zředit krev
•Koňský kaštan, kůra lísky (Corylus), mladé výhonky a listí lísky, lípa - mladé výhonky a květy, komonice a máta. Všeho po 1 pl. Kaštan má eskulin, který zlepšuje mikrocirkulaci a snižuje srážlivost krve. Je tam hodně vitamínu P, C. Zlepšuje krevní oběh v žilách. Tuto směs důkladně promícháme, 1 pl dáme do čajníku, zalijeme půl litrem vařící vody, 40 - 50 minut odstát, pít po půl sklenici na noc. Aby byl efekt od bylinných čajů, je nutno je brát delší dobu. Je třeba mít na paměti, že někdo nebude všechny složky dobře snášet. Proto je třeba případně volit jinou sestavu bylin.
•Méně soli, tuků a masa, více šťáv zeleninových a ovocných.
•1 pl šalvěje, 1 pl pelyňku, 2 sklenice vařící vody. Necháme odstát 20 min., procedíme, pít 3x denně po 1 třetině sklenice.
•Velmi důležité pro správnou hustotu krve je pitný režim!

Bolesti žil v nohou, tromboflebitida a křečové žíly
•3 středně velká jablka, dát do emailové nádoby, zalít 1 l vařící vody, zakryjeme pokličkou, zabalíme do deky a necháme 4 hodiny stát. Potom jablka ve vodě rozmělníme a toto pyré procedíme a pijeme s medem. 1 pl medu zapijeme 50 g pyré. Pijeme ráno nalačno a večer před spaním.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."