Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Domácí prostředek proti ušnímu mazu a infekcím ucha

24. srpna 2018 v 11:43 | Adri |  Pomůcky a různé produkty
Je známým faktem, že tyčinky na čištění uší, tzv. uchošťoury, pro naše citlivé zevní zvukovody nejsou vůbec vhodné. Do ucha bychom si určitě ničím šťourat neměli. Mnohem vhodnější je řešit nánosy ušního mazu pomocí ušních kapek, klidně i těch vyrobených doma.
Jedna z nejdůležitějších a nejvíce přehlížených součástí každodenní hygieny je čištění uší. Ano, mít čistý zevní zvukovod je extrémně důležité, protože člověk si často nánosu ušního mazu všimne, až když je příliš pozdě. A když už jsme všichni zjistili, že ony známé vatové tyčinky nejsou pro ušní hygienu nic vhodného, musíme najít nějaké přirozené řešení, které nás nánosu mazu zbaví. V lékárně lze koupit různé vodičky na čištění uší, ale žádný z těch přípravků není tak účinný jako tenhle. Přitom se jedná o prostý, levný prostředek, který se skládá jen ze dvou složek: z isopropylalkoholu a z bílého octa (ostatně existují ušní kapky s podobným složením).

O složkách:

Isopropylalkohol je výborný dezinfekční prostředek a je prokázáno, že dokáže zlikvidovat skoro 85% aerobních bakterií, s nimiž přijde do styku.
A bílý ocet je díky svým antibiotickým a antimikrobiálním schopnostem dokonalým bojovníkem proti různým infekcím.

Když se tyto dvě extrémně účinné složky smísí, vznikne výborný přípravek, který ničí infekce, vysušuje ucho, rozkládá ušní maz a po nakapání do ucha nevyvolává žádnou bolest ani jiné nepříjemné pocity.

Poznámka: Tento domácí prostředek byste měli používat jen v případě mírné ušní infekce nebo nahromadění ušního mazu ve vnějším zvukovodu. Při silných bolestech ucha a jiných problémech byste se okamžitě měli obrátit na svého lékaře.


Domácí prostředek proti ušnímu mazu a mírným infekcím ucha - recept

Smíchejte tyto přísady:

bílý ocet
isopropylalkohol
Postup:

Smíchejte obě složky v poměru 1:1. Při aplikaci stačí nabrat směs do lžičky, naklonit hlavu na opačnou stranu a nalít tekutinu do ucha. Nechte působit 2 minuty (hlavu tedy mějte stále nakloněnou), pak nechte směs vytéct z ucha. S druhým uchem proveďte totéž. Při léčbě infekce nebo odstraňování vody / nánosu ušního mazu opakujte dvakrát denně do zlepšení stavu.

zdroj - http://www.healthylifetricks.com/2-ingredient-mixture-to-effectively-eliminate-earwax-and-ear-infections/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."