Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Houby - elixír dlouhověkosti

10. srpna 2018 v 11:51 | Adri |  Léčivé potraviny
Před dvěma tisíci lety byly v Číně houby nazývány potravou bohů. Staré texty uvádějí, že houby navracejí ztracené mládí a mladé lidi činí ještě silnějšími.
Pýchavky jsou jedlé, zvláště ve Francii z nich dělají výborné bujóny a dokonce je smaží či pečou. Splést si je můžeme s podobnou houbou, která je jedovatá. Poznáme ji podle toho, že je po rozříznutí uvnitř černá. Tuto houbu nesbíráme a nepožíváme. Pravá pýchavka je uvnitř jasně bílá a připomíná vatu.

Elixír z pýchavek vrací kůži pružnost a mladistvý vzhled, dobrou barvu obličeje. Vezmeme mladé pýchavky, důkladně je očistíme od hlíny, očistíme vlhkou hadýrkou. Je-li sezóna, můžeme použít pýchavky čerstvé. Můžeme je také použít sušené. Pýchavky sušíme rozkrájené. Je možné je umlet na kávomlýnku. 10 g pomletých pýchavek vysypeme do sklenice, zalijeme je 400 g lihu nebo vodky, případně červeného vína kagoru. Promícháme a dáme do chladničky na 7 dní. Můžeme brát tento elixír v průběhu půl roku. Bereme 20 ml na noc tak dlouho, dokud vše nespotřebujeme. Obvykle tato dávka vydrží na půl roku. Pýchavka napomáhá rychlejšímu odvádění toxinů z těla, též odvádí z těla radionuklidy (Radioaktivní izotop prvku, který se samovolně rozpadá za vyzáření energie v podobě ionizujícího záření. Této energie se využívá k účelům léčebným - radioterapie, aktinoterapie - nebo k účelům diagnostickým - scintigrafie.) Po užívání elixíru se zlepšila barva obličeje, kůže se přestala olupovat, modravé kruhy pod očima zmizely, stejně tak otoky. Kůže se osvěžila.


Maska na vlasy z kloboučku hřibu
Klobouček z hřibu nakrájíme na velmi jemno, nebo jej umixujeme a vtíráme do vlasů. 15 - 20 minut, děláme tak masáž. Smýváme nepříliš teplou vodou. Horká voda být nesmí.

Jak se zbavit revmatismu?
Recept je pomáhající, toto onemocnění však nevyléčí.
1 čl sladkovodní houby Euspongilla fluviatilis, 1 čl rozpuštěného másla, smícháme a před spaním tuto mast vtíráme do bolestivých kloubů. Vtíráme beze spěchu kruhovými pohyby. Potom kloub zabalíme obvazem nebo gázou. Nahoru dáme vrstvu teplé látky. Tento zábal děláme na noc.


Čága
Na živé bříze odřízneme čágu, namočíme ji asi na 5 - 8 hodin, aby změkla. Pak ji postrouháme. 1 díl čágy zalijeme 5 díly vody, ohřejeme směs na 50 stupňů, necháme stát 48 hodin, přecedíme a můžeme pít jako čaj.

Doporučení na závěr
Prášek z bílých hřibů může dobře hojit rány.
Nápoj z čajové houby kombucha používejte pro dobrou funkci trávicího traktu.
Pro dobrou funkci žaludku je výborná mléčná houba

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."