Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčíme se slunečnicí a slunečnicovým olejem

10. září 2018 v 11:26 | Adri |  Léčivé potraviny
Ateroskleróza
Syrová neloupaná semena slunečnice - vezmeme jich hrst. Živé semeno dodává životní energii, čistí cévy. Půl kg semen promýt a usušit. Zalít litrem vařící vody a necháme stát 2 hodiny, potom pijeme po 100 ml před jídlem dvakrát denně - ráno a večer. Tuky v cévách se rozpouštějí slunečnicovým tukem.

Otrháme okvětní plátky ze slunečnice, přelijeme vařící vodou, vyndáme z vody a umeleme na masovém mlýnku celý květ bez plátků. Přidáme do toho med v poměru 1:1. Je zde mnoho vitamínů a biologicky aktivních látek, zvláště magnézium. To vše očišťuje organismus, léčí srdce, zvláště cévy. Magnézia je zde více než v ořechách.
Carská tinktura ze slunečnic
Celou hlavičku kvetoucí slunečnice včetně listů a žlutých okvětních plátků - vše rozdrobíme, nabereme 9 lžic, zalijeme 15 lžícemi vodky, necháme stát 5 dní a bereme po 30 kapkách do sklenice vody dvakrát denně.
Poznámka: Líh rozpouští tuky, vitamín E a nenasycené mastné kyseliny a další prospěšné látky obsažené v slunečnici, které prospívají zdraví. Lze to používat i zevně na rány a spáleniny. Protože je zde obsažen alkohol, je recept účelnější k vnějšímu použití.

Recept s pomletou slunečnicí s medem je velmi dobrý a jednoduchý. Slunečnice také pomáhá za volantem zůstat svěží a neusnout. Slunečnicová semena mírně opražená pojídat při nočním řízení auta pomáhají udržet pozornost a neusnout za volantem.

Salát proti ateroskleróze
Vrbovka - nať, rajče, nastrouhané zelí, zalijeme česnekovým olejem. Česnekový olej připravíme takto: vezmeme 5 hlaviček česneku, podrtíme je, zalijeme nerafinovaným slunečnicovým olejem, pevně uzavřeme a necháme odstát týden. Tento olej čistí a posiluje naše cévy.

Pyelonefritida - zánět ledvinové pánvičky
Pomáhá dva měsíce pít slunečnicový čaj. Bolesti rychle mizí. Kořeny slunečnice promýt, posekat je. Takto připravit 7 sklenic kořenů slunečnice. 3 litry vody uvařit, do toho dát kořeny slunečnice - 1 sklenici. Vařit 5 minut na mírném ohni. Necháme ochladit a procedíme. 1 litr za den vypít. Zbytek dáme do lednice. Kořeny také držíme v ledničce.
Až to po třech dnech dojde, tentýž kořen dát do 3 litrů vařící vody a vařit 10 minut. Za tři dny po 1 litru vypít. Třetí tři litry vařit s tímtéž kořenem 15 minut a během tří dní po litru vypít. Tak to dělat 2 měsíce.
Rozpouští to ledvinové kameny, vyvádí písek.


Jíst sušené meruňky a rozinky, abychom doplnili látky, které močí odcházejí a my je potřebujeme.
Nesmíme jíst ostré, smažené a uzené potraviny a zcela abstinovat od alkoholu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."