Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Pro zdravá játra

7. září 2018 v 11:11 | Adri |  Zdraví
Játra jsou největší orgán v těle - váží přibližně stejně jako mozek - 1,5 kg. Mají mnoho funkcí, působí také na imunitní systém. Játra mají však jedinou trávicí funkci - tvorbu žluči. Žluč je nutná pro trávení tuků.
Játra jsou hlavní detoxikační laboratoř organismu. Potřebují ke své činnosti dostatek bílkovin. Bez jater nelze žít. Játra syntetizují glykogen - hlavní energetickou zásobu organismu pro pohyb a činnost svalů. Syntetizují všechny druhy bílkovin. Játra také odpovídají za kvalitu krve, jsou zásobárnou krve.


Žlučník se stáhne v okamžiku, kdy začneme žvýkat a pocítíme první chuť potravy. Když jíme mastnou stravu a přejíme se jí, je nutno den dát játrům a žlučníku odpočinek - den bez jídla!


Večer je dobré nejíst maso, ale např. pohankovou kaši na vodě, nebo večeřet artyčoky, které velmi prospívají játrům. Možno je přidat do pohankové kaše. Nejsou-li k dostání, lze v lékárně koupit artyčokovou tinkturu a přidat pár kapek do kaše.

Játra nemají ráda velké zatěžování a stresy.


Salát léčí játra i zrak
Císař Augustus si léčil játra salátem. 3x denně jíst zelené listové saláty, pít také denně půl litru šťávy z jablek a červené řepy, v zimě do salátu přidávat dýni. Zlepší se stav jater i zraku. Salát je balzám na játra kvůli množství minerálních látek a vitamínů.

Jaké jsou příznaky toho, že játra potřebují pomoc?
Jsou-li nemocná játra, mohou být zasaženy i klouby. Vzniká například artritida. Nemocná játra přispívají také ke vzniku alergických reakcí.

Kožní choroby často souvisejí s nemocnými játry. Například psoriáza bez onemocnění jater nebývá. Bronchiální astma a bronchitída mají též souvislost s nemocnými játry. Chceme-li tyto choroby léčit, musíme bezpodmínečně léčit játra.

Je-li mnoho tepla v játrech, ovlivňuje to negativně psychiku, člověk se stává agresivní a může vyvolávat skandály. Jsou-li přebytky sucha a chladu v játrech, tvoří-li se v nich kameny a játra nejsou dost aktivní, člověk trpí depresemi a plačtivostí.

Člověk je zaujat svými problémy, příliš o nich přemýšlí a nemůže spát. Bojí-li se chladu, znamená to nedostatečnou funkci jater.

Jsou bolestivé zóny, na které působíme tlakem. Pokud tato místa nebolí, játra jsou v pořádku. Tlačíme na horní úhel pravé lopatky a jestli je to bolestivé, znamená to, že játra nejsou v pořádku a že tam dochází k nějakém zánětlivému procesu.
Bolest na úrovni prsní bradavky zboku vpravo na žebrech informuje o problémech jater. Na sternu mezi 3. a 4. žebrem také.
Také jsou místa na noze, která nám ukáží v případě bolestivosti, že je zánět žlučníku nebo zánět žlučovodů. Pravou nohu vsedě uvolníme a dělíme na polovinu vzdálenost od podkolenní jamky po kotník. Zde mačkáme sval v linii nad kotníkem. Jestli toto místo bolí, platí výše uvedené.
Dále pravou nohu z vnitřní strany rozdělíme na třetiny (opět od podkolenní jamky po vnitřní kotník. V každé třetině mačkáme, a to i na krajních bodech, tj. u podkolenní jamky a u vnitřního kotníku. Pokud to bolí, je zánětlivý proces žlučovodů.

Hnědé skvrny na kůži v oblasti pravého podžebří signalizují nemocná játra a ta souvisejí s očima. Znečištěná játra s přebytkem tepla vyvolávají bolesti očí, potřebu třít si oči, konjunktivitis. Zatlačíme-li na spodní oblast obočí v jeho polovině bližší k nosu a pocítíme bolest, znamená to problém v játrech. Při problémech s viděním masírovat tato místa a budeme tak působit na spojení mezi játry a zrakem a také na oční nervy. Stav se bude zlepšovat

Jak dále odstraňovat zjištěné problémy?
Pak bereme bylinky, které mají žlučopudný efekt, působí protizánětlivě a dobře na játra. Uděláme zápar v silné koncentraci a přidáme hodně soli. Do tohoto silného roztoku máčíme pláténko a na noc děláme obklady nohou v oblasti lýtek dle výše uvedené diagnostiky. Ráno tyto body přestávají bolet. Tím se léčí tento problém.

Dieta po žloutence: udělá-li se dietní chyba, játra o sobě dávají vědět. Pro játra jsou potřeba fermenty, které jsou obsaženy v čerstvých šťávách. Nejíst smažené! Jíst čerstvé potraviny. Nejíst tučné, dortíky atd. Bolesti při žloutence bývají v pravém boku a vystřelují pod pravou lopatku. Hubne se přitom, zvrací se a jsou silné bolesti.

Po čaji z měsíčku lékařského se přestalne zvracet: Na 1 litr 1 pl měsíčku, zalít vařící vodou, nechat odstát 15 minut. Dále se dělají klystýry vodou. Potom se pilje celý měsíc hořký pelyněk.

Žlučopudný čaj
2 rostlinky kvetoucích jahod i s kořeny dobře umýt a nechat proschnout na stinném místě. Dáme je do čajníku a zalijeme půl litrem až litrem vařící vody, necháme odstát a pijeme v průběhu dne. Po měsíci a půl obvykle nastupuje zlepšení stavu jater.

Recept na podporu funkce jater
1 pl měsíčku lékařského, řebříčku 1 pl, suchokvětu (Xeranthemum) 1 a půl pl. Vezmeme dvě jednolitrové láhve. Do první lahve nasypeme měsíček a řebříček, do druhé suchokvět. Zalijeme vařící vodou a 15 minut necháme odstát. Potom tyto dva čaje slijeme dohromady.Teplé pijeme po 50 ml s medem třikrát denně 20 minut před jídlem po dobu jednoho týdne. Potom uděláme týden pauzu a můžeme opět opakovat vždy s týdenní pauzou.


Čaj z kořene pampelišky
Kořen pampelišky - 1 pl - zalijeme sklenicí vařící vody a na velmi mírném ohni vaříme 5 minut. Necháme odstát 10 minut, scedíme a vypijeme natřikrát během dne.

Salát z listů pampelišky
Listy pampelišky namočíme do slané vody, abychom zlikvidovali případné parazity a aby odešla hořkost. Necháme luhovat ve slané vodě a zatím pokrájíme jiné hořké zeleniny. Nejprve ředkvičku, potom pórek, který obsahuje protiparazitární látky, vitamíny, fermenty atd. Také pokrájíme kopr, který pomáhá odvádět plyny, které se v organismu utvořily. Normalizuje procesy ve střevech a působí jako profylaxe dysbakteriózy. Petrželová nať, okurka, jablko, vše pokrájíme. V jablku je železo nutné pro funkci žaludku. Játrům dodá energii také citrónová šťáva. Teď vyjmeme ze slané vody listy pampelišky, pokrájíme je a přidáme je do salátu.

Ozdravení organismu samohláskami
Í, É, Á, Ó, Ú, Ý
I vyslovujeme s úsměvem, a tím se ladíme na kladné emoce. E vytváří vibraci, která jde do jater. A rozvibruje hrudní koš - srdce a plíce. O rozvibruje nosohltan. U zase ledviny, Y rozvibruje kostní systém obličeje a celé hlavy.
Vydáváme zvuk MMMMM průměrnou výškou svého hlasu a prsty pravé ruky jemně rozvibrováváme přitom játra. Vibrace podporuje lymfodrenáž, což vede k očistě organismu. Játra obsahují obrovskou síť kapilár a jejich funkce se vibrací zlepšuje.

Gymnastika pro zlepšení funkce jater
S nádechem upažíme pravou ruku a vedeme ji v upažení co nejdále dozadu doprava. Tím masírujeme játra. Totéž doleva a tím masírujeme slinivku.

Recept na obnovu funkce jater a žlučníku
Kořen jitrocele, lopuchu a čekanky bereme po 8 gramech, zalijeme půl litrem studené vody a vaříme na velmi mírném ohni po dobu 20 minut, potom necháme 5 - 10 minut odstát, přecedíme a obsah rozdělíme na tolik dílů, kolikrát za den jíme. Každý tento dílek vypijeme při jídle. Výsledkem je, že z jater vyjde sliz a žluč, které předtím neodcházely.

Kameny, které vykazují vliv na játra
Na prostřednících obou rukou jsou body, které ovlivňují funkci jater. Proto je na nich dobré nosit prsten se serdalitem nebo jaspisem. Náhrdelník také může být z jaspisu, malachitu nebo selenitu. Náhrdelník musí vždy sahat až na solar plexus. Při chorobách jater je velmi účinný hematit. Hematit čistí játra a pomáhá krvetvorbě. Jsou-li játra v energetickém nedostatku a procesy v nich jsou zpomalené, je v nich přebytek jinové energie. Pak je nutno játra harmonizovat serdalitem, tygřím okem, magnetitem. Používá se lazurit a červený granát.

Ať už jsou játra s přebytkem jangu nebo jinu, pomáhá kámen křemen, z něhož jsou nadělány destičky, které se přikládají na oblast solár plexu nebo tam visí jako ozdoba.

Dále je pro čištění jater dobré pít křemennou vodu. Čistě umyté a zdesinfikované křemeny vložíme do nádoby s vodou a necháme pro léčebné účely stát v temném místě 7 dní. Tuto vodu pijeme na lačný žaludek. Můžeme z ní vařit a večer také před spaním vypít pár hltů.

Očista jater
Ráno nalačno čajovou lžičku olivového oleje, posílí to tvorbu žluči, zvětšená játra se zmenší.

Podpora činnosti jater
1 pl brusinek, 2 pl sušených šípků. Směs zalijeme půl litrem vařící vody a v termosce ji necháme přes noc. Přes den po trochách vypijeme mimo dobu jídla.

Pro obnovu jaterních buněk
Vezmeme semena ostropestřce mariánského (Silybum marianum), rozemeleme 1 pl, zalijeme 1 sklenicí vařící vody. Zakryté necháme 15 minut odstát, scedíme a pijeme denně po dobu tří týdnů. Semena je nutno vždy čerstvě umlet.

Před náročnou hostinou ochráníme játra
Vezmeme 1 čl kmínu. Je to absorbent a obsahuje éterické oleje. Přidáme 1 čl anýzu - obsahuje také éterické oleje. Vše umeleme v kávomlýnku. Můžeme přidat půl čl máty. Zalijeme jednou sklenicí vařící vody, necháme směs půl hod. stát a vypijeme ji před odchodem na hostinu. Totéž vypít po návratu domů. Ochráníme tím játra a celý trávicí systém.

Co dělat při bolestech a tíze v pravém podžebří
Při bolestech a tíze v pravém podžebří pomáhá udělat šťávu z jablek a pomeranče, přidat pokrájené zelené natě - petržel, kopr, případně trochu pomletých semen ostropestřce mariánského. Po 10 minutách bolest ustupuje. Játra odpovídají za množství energie v těle.

Jste unaveni? Nechte si vyšetřit játra

Je-li velká únavnost, znamená to vážný symptom vypovídající o špatném stavu jater. Potom pít pelyněk. 100g pelyňku na 3 litry vody,vařit a odpařit na mírném ohni na půl litru. Potom procedit a znovu odpařit na jednu sklenici. Brát 1 pl 3x denně před jídlem. Možno jíst vše. Mléko při této léčbě bylo ale absolutně zakázáno.

Únava, jejíž příčinou je onemocnění jater, může být následkem nedostatku nějakých látek, které játra ke své činnosti potřebují - např. nedostatek bílkovin, nedostatečná inaktivace toxických látek v tenkém střevě. Otoky na nohou a rukou již jsou projevem poruchy krevního oběhu při cirrhóze jater. Tzv. jaterní dlaně (žluté barvy) jsou projevem zvýšené hladiny bilirubinu v krvi. Jaterní tkáň se někdy začne nahrazovat vazivem, což se stává po hepatitidě a při cirrhóze po dlouhodobém požívání alkoholu nebo po požití nějakých jiných toxických látek.

Rady na závěr:
Nenoste silně stažený opasek. Zhoršuje to funkci jater.
Aby játra dobře pracovala, je třeba přijímat potravu 3x - 4x denně.
Aby vám játra dlouho dobře sloužila, jezte méně smaženého.
Nenervujte se kvůli drobnostem. Nervozita a hněv zhoršují funkci jater.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."