Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Babské rady na nejrůznější kožní problémy (popáleniny, štípnutní, ekzém)

8. října 2018 v 11:34 | Adri |  Zdraví
Při spáleninách I. stupně
Postrouháme mrkev a syrové brambory, navrstvíme na gázu silnou vrstvu a přiložíme na spáleninu. Mrkev obsahuje karoten, který má hojivý účinek na kůži a brambory ochlazují a alkalizují.

Osmiletá dívka měla při požáru 75 % povrchu těla spálenin
Lékaři provedli 10 operací, absolvovala 2x klinickou smrt a její vůle k životu a zázrak ji udržely při životě. Lékaři nedávali žádnou naději, ale snažili se ji zachránit. Rodiče sháněli klikvu a podávali jí čerstvou klikvovou šťávu a klikvový mošt ve velkém množství. Byla tak ztuhlá, že ji nosili za paty a zátylek jako desku, protože nebylo možné se jí nikde jinde dotknout. Doslova jí museli lámat prsty, aby jí rozhýbali ruce. Velká péče lékařů a rodičů ji vrátila zcela do normálního života.

Při štípnutí vosou nebo včelou
Vyndat žihadlo, udělat kaši z jedlé sody a vody a vtírat do místa, kde je štípanec.
Uvařit čaj z borovicového jehličí a pít jej. Vyvádí to toxiny. Během dvou dnů následky zcela zmiznou.
Otok také odstraňuje čaj z mladých borovicových jehliček. Dělají se z něho obklady.
Také pomáhá čaj z měsíčku lékařského.
Při štípnutí včelou nebo jiným hmyzem odstranit žihadlo, vzít lístky jitrocele, rozemnout a přiložit na bolavé místo.
Otok také odstraňuje přiložená cibule a syrová brambora. Odřízneme jeden plátek cibule a jeden plátek brambory. Střídavě přikládat tyto plátky na štípanec a masírovat jej 1-2 minuty. Bolest mizí.

Uvaříme čaj z listů podběle, stejný díl listů pampelišky, stejně jako listů máty, řebříčku a dvojzubce trojdílného (Bidens tripartitus). Tyto čerstvé listy (vrchovatá pl) zalijeme půl litrem vařící vody. Necháme stát 40 minut, procedíme. Pijeme po půl sklenici 3x denně 20 minut před jídlem. Působí protizánětlivě, snižuje horečku, má účinek proti otokům, je hojivý, regeneruje a uklidňuje.

Ekzém na rukou, který svědí
Hrst jehličí, přidat špetku kořenů kozlíku lékařského. Zalijeme vařící vodou. Jehličí hojí kůži a valeriána uklidňuje. V jehličí je mnoho vit. C, obnovuje kůži. Zalijeme 1 l vařící vody. Až voda zchladne na 37 st., děláme v tom koupele. Koupele provádíme denně po dobu 15 dní. Jedna koupel trvá 15 - 20 min.

Jak se ochránit před omrznutím?
Následujícím olejem natírat ruce a obličej:
2 čl jmelí, 2 čl rojovník (Ledum palustre), 2 čl mateřídouška. Umlet na mouku, nasypat do sklenice, zalít půl litrem olivového oleje. Nechat stát 2 týdny. Scedit, mazat se tím.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."