Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Drahokamy a polodrahokamy

Sardonyx

30. července 2018 v 11:25 | Adri
Barva: Černý, červený, hnědý, čirý
Výsledek obrázku pro sardonyx
Vzhled: S proužky, matný. Vyskytují se větší i menší kousky, často ohlazené

Vlastnosti: Sardonyx je kamenem síly a ochranných schopností. Podněcuje k hledání smyslu života, dodává integritu a napomáhá čestnému jednání.

Do manželství a partnerských vztahů přináší trvalé štěstí a stabilitu. Přitahuje přátele a přízeň osudu. Lze jej rozmístit kolem domu a zahrady - chrání před násilným vniknutím.

V duševní rovině posiluje sardonyx vůli i charakter. Zvyšuje životní sílu a schopnost sebekontroly. Mírní deprese a brzdí zbytečný spěch. Na mentální úrovni zlepšuje vnímavost a usnadňuje vstřebávání a zpracovávání informací.

Léčebné využití: Sardonyx léčí plíce a kosti. Obnovuje citlivost smyslových orgánů. Reguluje množství tekutin a buněčný metabolizmus. Posiluje imunitní systém. Napomáhá ukládání živin a vylučování odpadních látek. Podporuje funkce žlučníku a jater. Pomáhá při vředových a nádorových onemocněních, střevních zánětech a průjmech. Mírní revmatické bolesti, kožní problémy, bolesti uší a šelest v uších (tinitus).

Rubín

7. února 2016 v 11:44 | Adri
Význam: z latinského názvu ruber - červený.
Vlastnosti: patří energii projektivní, elementu ohně, planetě Mars a Slumci
Naleziště: Srí Lanka, Indie, Mexiko, Madagaskar, Tanzánie
Barva: červený
Technický popis: oxid hlinitý, červená drahokamová odrůda korundu, průsvitný, průhledný, diamantového až skelného lesku, bez štěpnosti.
Stupeň tvrdosti: 9

Je to drahý kámen nejvyšší třídy. Znám byl už v dávné době, hlavně na východě, ve staré Indii, kde mu říkají RAT NA RADZA - kámen císařských rodů.
Je symbolem bouřlivé a strastiplné lásky, je velmi silný. Člověk musí být při jeho nošení opatrný, povzbuzuje k velkým činům. V rukou vůdců jim dává velké schopnosti.

Měsíční kámen: adulár

20. ledna 2016 v 11:55 | Adri
Barva: průhledná bílá, krémová, broskvová, růžová, šedá a méně běžná modrá, všechny s leskem hrajícím duhovými barvami

Léčivé schopnosti:
Měsíční kámen je nejmocnější ze všech krystalů, které mají něco společného s plodností. Léčí především ženy. Pomáhá při hormonálních problémech a potížích se štítnou žlázou u obou pohlaví. U žen zmírňuje problémy při menstruaci, v těhotenství, při porodu, menopauze a při léčbě plodnosti. Měsíční kámen pomáhá zmírňovat výkyvy nálad, předejít přehnanému chování v různých situacích a vyrovnat se s tlakem okolí. Ulevuje při nespavosti, nočních můrách a bolestech hlavy způsobené hormonálními poruchami nebo stresem.

Psychické schopnosti:
Hraje klíčovou roli při rituálech. Umožňuje příliv konstruktivní energie, hlavně měsíčního kouzla, a nenásilným způsobem pomáhá rozvíjet duševní schopnosti. Při úplňku a ubývání měsíce a věštění v noci působí měsíční kámen jako mocný spouštěcí mechanismus pro věštbu a prorokování.

Jadeit

18. listopadu 2015 v 11:55 | Adri
Planeta: Venuše
Elemnt: voda


Barva: Zelený, oranžový, hnědý, modrý, modrozelený, krémový, levandulový, červený, bílý
Vzhled: Průsvitný (jadeit) nebo krémový (nefrit), na omak mýdlový

Jadeit (též Nefrit) byl vždy ctěn, ceněn a vážen zejména v Číně. Je zasvěcen lásce a štěstí ve všech podobách. Přináší mír a harmonii, podporuje vyrovnanost a zbavuje svého nositele předsudků.

Jeho jemné vibrace působí pozitivně povzbuzují nervový a imunitní systém, funkci srdce, krevní oběh. Položen na pupek léčí zažívací potíže a koliky, na čele mírní migrény a nespavost. Také pomáhá při početí tím, že odstraňuje citové blokády a mírní porodní bolesti.

Jantar

10. září 2015 v 11:55 | Adri
Léčebné užití: preventivně je účinným ochráncem zdraví na všech úrovních. Léčí krk, štítnou žlázu, žaludek, žlučník, ledviny, slezinu, klouby. Pomáhá při impotenci a frigiditě. Posiluje oči. Pomáhá při samoléčbě a oživuje vnitřní orgány - dodává jim energii. Posiluje močový měchýř, játra, srdce a vůli, rovnováhu (při psychické nevyrovnanosti). Nosí se k ochraně nebo úlevě před křečemi, hluchotou, šílenstvím, bolestí v krku, bolení v uších, bolestí hlavy, zubů, astmatem, revmatismem, zažívacími potížemi a téměř všemi vnitřními onemocněními. Jantarová koule držená v rukách snižuje horečku.
Užití: léčení, peníze, obchodní úspěch, síla, krása
Vlastnosti: náleží projektivní energii, elementu ohně a planetě Slunce. Velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Pohlcuje destrkuci a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.
Barva: zlatavě hnědá, žlutá
Země původu: Rusko, Polsko, Velká Británie, Itálie

Technický popis: je to zkamenělá pryskyřice stromů s kousky hmyzu a rostlin, tvrdost 2 - 2,5
Energie: projektivní
Planeta: Slunce
Element: oheň, Akaša
Božstvo: Velká Matka

Červený jaspis

24. srpna 2015 v 11:11 | Adri
Co to v podstatě je: Odrůda chalcedonu, což je obecný název pro vláknitý kryptokrystalický křemen.
Jak vzniká: Chalcedonová hmota vznikala postupnou sedimentací křemičitých roztoků, které byly vyplaveny z mateční horniny. Jaspisy často tvoří celé bloky mezi vrstvami usazených hornin, mnohdy obsahují zkamenělé schránky živočichů nebo bakterií. Podle složení okolních hornin se různí také složení jednotlivých druhů jaspisů. Barvu červeného jaspisu způsobují oxidy železa obsažené v křemičité hmotě.

Naleziště: Jaspisy jsou velmi rozšířené a pocházejí z různých nalezišť na celém světě. Největší naleziště červeného jaspisu jsou v Jižní Africe, Indii, Rusku, Brazílii. V České republice je hojný v Podkrkonoší - nachází se spolu s acháty v Nové Pace, Železnici a Kozákově.

1. čakra - Múladhára
astrologické znamení: Štír, Kozoroh, Býk, Rak, Váhy, Beran

Akvamarín

14. srpna 2015 v 11:22 | Adri
Energie: receptivní
Planeta: Měsíc
Element: voda
Magická/rituální tradice: je kamenem dávných mořských bohyní. Korálky akvamarínu byly nalezeny také v hrobkách starověkých mumií.
Nabíjení: Mořské kmeny kámen očišťují ve vodách oceánu v noci za svitu
úplňku. - Abyste to také mohli učinit daleko od pobřeží, musíte naplnit modrou nádobu vodou, přidat mořskou sůl a nechat kámen v této směsi přes půlměsíčnou noc, aby se nabil.

Akvamarín je považovaný za kámen kli­du, radosti a štěstí ve vztazích. Je bledě modré až tmavomodré barvy, někdy až do zelena, barvou připomíná průzračnou vodu v moři. Akvamarín konstruktivně působí na naši mysl, rozjasňuje je a zahání všechny chmury. Dříve se věřilo, že dokáže zastavit stárnutí a udržet partnerovu věrnost. Dříve se akvamarín využíval k výrobě čoček do brýlí, dnes se průmysl soustředí na výrobu překrásných šperků.

Karneol

7. srpna 2015 v 11:22 | Adri
Barva: Červená, oranžová, růžová, hnědá
Vzhled: Malé průsvitné kamínky, často omleté vodou

Význam: Z latinského názvu carneus - masový.
Vlastnosti: Karneol vás uzemní a ukotví v současné realitě. Jedná se o stabilizující kámen s vysokou energií. Výborně obnovuje vitalitu, motivaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti. Vhodný pro dramatické situace. Dokáže čistit jiné kameny.

Psychologicky propůjčuje karneol schopnost vyrovnat se s průběhem životního cyklu a zahání strach ze smrti. Ve starověku se používal k ochraně mrtvých na jejich cestě do zásvětí. Dodává odvahu, přináší pozitivní pohled na život, rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech. Karneol je užitečný při překonávání závislostí všeho druhu. Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama stejně jako v to, co vnímáte kolem sebe. Pomáhá proniknout až k samým kořenům toho, co vám znepříjemňuje život, a dodává sílu k vytrvalému jednání.

Andělské polodrahokamy

5. června 2015 v 11:22 | Adri
Krystaly zesilují andělskou energii, stejně jako krystaly v hodinkách nebo rádiích zesilují jiné formy energie.
Jsou úžasným nástrojem pro navázání kontaktu s andělskou říší. Fungují jako megafony, neboť navyšují sílu signálu přenášejícího komunikaci a léčivé energie vysílané našimi anděly. Mnohé z krystalů mají vlastnosti, jež přímo souvisí s andělskou říší.
Pokud toužíte po navázání kontaktů s anděly, krystaly vám k tomu mohou pomoci.

Sestavila jsem seznam těchto krystalů:

Křišťál

18. prosince 2014 v 11:44 | Adri
Křišťál, čirá odrůda obecného křemene, výskytem jeden z nejrozšířenějších minerálů, se už od nepaměti těšil široké oblibě. Buddhismus ho řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti náhledu. V křesťanském pojetí křišťálová koule symbolizuje čisté Boží "bílé" světlo, v němž je obsaženo celé spektrum barev, jak to vidíme po dešti za sluneční záře v podobě duhy, která se nad námi klene na obloze. Obecně řečeno, křišťál zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."