Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Filmy

Červená pilulka / The Red Pill

5. dubna 2018 v 11:24 | Adri
Už dlouho jsem nepřidala žádný tip na zajímavý film či dokument. Ať už z nedostatku času nebo možná i tím, že více preferuji knihy. Ačkoliv si stěžuji na nedostatek času, přečtené knihy se na mém listu jen hromadí (naneštěstí se hromadí i knihy, které si chci přečíst a to raketovým tempem - raději nebudu ani počítat :D). Ale zpátky k tématu.

Toto není ten druh dokumentu, který by mě nějak hned na první pohled zaujal a musela jsem ho vidět. Narazila jsem na něj "náhodou", když jsem se dívala na jeden dokument o islámu (nesdělil mi však nic nového, velké zklamání) na servu dokumenty.tv
Ačkoliv je název zavádějící, tento film není o farmaceutickém lobby. Ale o feminismu, sexismu a utlačování mužů. Film je pěkně zpracovaný, necelé dvě hodiny uplynuly jako voda a já nasávala jako houba. Všechno pěkně padalo do skládačky, vše jako diváci jsme měli možnost prozkoumat z více úhlů pohledu - feministek, obhájců práva mužů, radikálů z obou stran a poté i ze strany dokumentaristky, ve níž se to, jako dřívější feministce, všechno bije.

Doctor strange

24. ledna 2017 v 11:22 | Adri
Marvellovky moc nemusím, ale jelikož mi je každý kolem doporučuje, občas si nějakou pustím. A po téhle zkušenosti musím přiznat, že mám chuť je zhlédnout všechny.

Kymatica

22. května 2016 v 11:44 | Adri
Nedávno jsem se rozhodla, že opět zkouknu nějaký zajímavý dokument, abych se něčemu novému přiučila. Zapnula jsem si tedy Kymatiku, na kterou upozorňoval někdo v diskuzi o symbolech. Vždycky si takové doporučení na filmy a dokumenty ukládám - no vždycky ne, ale když z toho kouká zajímavá podívaná, označím si to pěkně do poznámek.
Tady u tohoto filmu nebo spíše videa jsem opravdu nelitovala. K pochopení jsem nepotřebovala české titulky (ano, už zvládám rozumět všemu i v angličtině - to už dávno - a francouzštině - to celkem nedávno - bez titulků, i když se jedná o těžší věci se specializovanější slovní zásobou). Opět se mi potvrdily moje jisté domněnky, ale narazila jsem také na plno zajímavých skutetečností.
Film je laděný do psychologických a ezoterických témat, takže pokud vás tyto vědy lákají, rozhodně jděte do toho. Anebo pokud jste zvědaví a rádi narážíte na nové a zajímavé skutečnosti.
Film nabízí celké spektrum zajímavých témat, podle mě si v něm každý najde to své. Každý si najde to, o čem už trochu slyšel a o čem nezaslechl vůbec. Podle mě tvůrci tímto vytvořili zajíamvý koncept, takže se ani zběhlejší divák nebude nudit.

Beetlejuice

20. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Už to byla pořádně dlouho, co jsem napsala recenzi a film. Bylo to před rokem. Ne že bych žádný film neviděla, ale žádný film na mě neměl takový vliv. Já jsem spíše hudební a knižní typ, ale občas narazím na film, který mě trkne do čela. Jako obhajobu taky doložím fakt, že se spíše koukám na youtube videa, většinou z anglicky a francouzsky mluvících zemí. Je pro mě zajímavé slyšet, jak lidé žijí na různých koutech světa, jak myslí, co je baví, co dělají, jaký mají vztah k ostatním, jaké mají sny, co jedí...

Indiáni Kogi a jejich vědění

1. února 2015 v 11:44 | Adri
Hluboko v kolumbijských horách Sierra Nevada de Santa Marta žije obklopeno džunglí a drogovými dealery něco přes dvacet tisíc příslušníků etnika zvaného Kogiové. Jejich společnost žije bez kontaktu s ostatní civilizací již od dobytí Jižní Ameriky Španěly. O to intenzivněji je ale spjata s přírodou. S přírodou, kterou podle nich my ve "vyspělém" světě ničíme.

Kogiové se poprvé dostali do povědomí světové veřejnosti na konci 80. let, když u sebe nechali natáčet dokumentaristu Alaina Ereiru. Ve filmu The Heart of the World: Elder Brothers' Warning (Srdce světa: varování starších bratrů) vysílaném stanicí BBC varovali svět před katastrofickými důsledky životního stylu jeho obyvatel. Kogiové zažívají povodně, sesuvy půdy, vysychání řek a jezer, vymírání lesů. Pohoří, ve kterém žijí, kvůli svým jedinečným vlastnostem odráží problémy celého světa.

Hobit: Bitva pěti armád a rozesmáté Adri

26. prosince 2014 v 11:11 | Adri
Jelikož patřím mezi Tolkienovy fanoušky už od svých čtyř let a přečetla jsem všechny jeho díla (kromě Beowulfa a nepřeložené Historii Středozemě na kterou se chystám), tenhle film pro mě byl naprosto směšný a nudný. Taky mě zklamala i vizuální stránka filmu... Přišlo mi smutné, že většinu scenerie obstaralo zelené plátno a neposkytli nám moc krásy Nového Zélandu. Nemluvě o několika opravdu nevychytaných scénách... A taky si tam toho dost navymýšleli.
Ale jsem spokojená se zvukovou stránkou, soundtracky z Hobita a Pána prstenů patří k těm nejlepším. Dále bojové scény (který tam je opravdu požehnaně) mě potešily.

Film je nejepší na začátku, ke konci jsem se už modlila, ať už nesedím na tom křesle a vstanu, protože mě pobolívaly zadní partie.

Co se týče tak nějak obecného hodnocení, film už vidět nechci. To si raději přečtu knihu.

VAROVÁNÍ: Zbytek obsahuje spoilery

Pozemšťané (Earthlings)

1. června 2014 v 11:22 | Adri
Tenhle film nemůže uniknout žádnému milovníkovi zvířat a neměl by uniknout obzVláště těm, kterým schází respekt ke všem živým tvorům. Citlivým lidem a dětem bych jej raději nedoporučovala, protože je plný "brutálních záběrů", které se dennodenně páchají (a jejich počet se stále navyšuje), abyste si mohli koupit kabát, dát si steak se sýrem, koupit dětem pejska, kterého si vydupali cestou z cirkusu a taky abyste se mohli namalovat či do sebe nacpat prášky.

Angel A

19. května 2014 v 11:22 | Adri
Tenhle film mě hodně nadchnul a děj mě i překvapil. Jak již název napovídá, jedná se o příběh s andělem. André, pařížský "obchodník" (rozuměj gangster, který peníze získává v sázkách, prostituci, kasinech a různých podvodech), se topí v dluzích. Má sehnat pěkný balík peněz, ale nemá ani euro. Jak to vyřeší? Uteče? Ne, dlužníci mají pod palcem celou pařížskou dopravu. Musí se s tím poprat sám... Šáhne si na život? Na to se musíte kouknout sami.
Netřeba přidávat oficiální texty distributora, protože ty už tak prozrazují hodně a já si film bez nich více užila.

Nejděsivější kletby světa

5. prosince 2013 v 11:55 | Adri
Na youtube jsem hledala nějaký krátký naučný dokument, při kterém by se mi dobře uklízelo (strašně ráda totiž při sledování dělám pořádky). A probrouzdala jsem se až k tomuto velice zajímavému kousku, s nímž se chci pochlubit.

Co my jen víme

18. listopadu 2013 v 11:22 | Adri
S velkým zděšením zjišťuji, že jsem již dlouho nezhlédla nějaký plnohodnotný dokument. Povětšinou jsem se koukala na seriály (Pretty little liars, The vampire diaries, Game of thornes a The originals) a když už jsem měla náladu na něco duchovnějšího, poslouchala jsem přednášky Jaroslava Duška, nebo jeho pořad Duše K. Většinu naleznete na youtube, doporučuji na poslech; dobře se při tom navíc uklízí (ale nevysávat, to potom neuslyšíte). A tak jsem jednoho dne našla pochvalný komentář kdesi na blogu na film Co my jen víme?! Hned jsem si přečetla recenzi:
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."