Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

GMO a další jedy

ZABIJÁK TEFLON

1. prosince 2018 v 11:06 | Adri
Přestože se ještě před výrobou produktů z teflonu vědělo o vysoké nebezpečnosti zmíněného materiálu, byl jako bezproblémový schválen po celém světě. Teprve po mnoha výzkumech, které se uskutečnily v posledních letech v několika laboratořích Evropy, začali je pomalu nahrazovat keramickými nástřiky. Směšné co se musí vše odehrát, aby byly nebezpečné produkty staženy.

Teflon, produkt, který má podle reklamy usnadňovat život, je v jiné formě používán i k ochraně textilií před skvrnami. Firma DuPont teflon nazývá "nejlepším přítelem hospodyněk." Výroba teflonu a chemikálií používaných při jeho výrobě představuje průmysl, který ročně vydělává dvě miliardy dolarů.

Vakcíny očima chemika: Co se dostává do lidského organismu při očkování?

26. listopadu 2018 v 11:34 | Adri
"Vakcínu si vy jako laik musíte představovat jako polévku. To znamená, že já nebudu zkoumat, co všechno je v té polévce. Důležité je, že to posoudila medicínská autorita a výstup z toho posouzení byl, že je to pro člověka neškodné," řekl již dříve v TV Markíza v pořadu Reflex, zaměřené na očkování, praktický lékař MUDr. Peter Lipták, který se často vyjadřuje k povinnému očkování u dětí. Pokud byste přece jen byli zvědaví, z čehož "uvařili polévku", kterou nabízejí vašemu dítěti ve formě vakcíny, možná vás zaujme náš rozhovor s environmentálním chemikem doc. Ing. Josefem Prouskom, CSc., z Oddělení environmentálního inženýrství Fakulty chemické a potravinářské technologie Slovenské technické univerzity v Bratislavě, ve kterém se zaměřujeme na některé přídatné látky, nacházející se ve vakcínách. Rozhovor je snad trošku náročnější pro laického čtenáře, ale věříme, že přináší množství důležitých informací, které přivítají nejen rodiče, ale i odborníci. Proto jsme se nesnažili o zjednodušení tohoto tématu. Doc. Prousek se zabývá v rámci předmětu Rizikové vlastnosti látek toxickými účinky cizorodých látek v lidském organismu, což ho opravňuje vyjadřovat se k problematice obsahu chemických látek ve vakcínách.

Internet Of Things je možným zdravotným rizikom pre človeka

10. listopadu 2018 v 11:05 | Adri
Internet Of Things (IOT - internet predmetov) je možným zdravotným rizikom pre človeka: Vedci spochybňujú bezpečnosť netestovanej 5G technológie na medzinárodnej konferencii.

Opakovaný výskum potvrdil že tieto vlny - používané Ministerstvom Obrany ako zbraň davovej kontroly - interaguje s ľudskou pokožkou a očami.

Izraelský výskum prezentovaný na medzináronej konferencii odhalil, že tie isté elektromagnetické frekvencie používané na kontrolu davu budu použité na zformovanie najnovšej siete - označenej ako 5G, ktorá prepojí viac ako 50 miliárd zariadení ako súčasť Internet of Things.

Kombinace chemických látek může vyvolat rakovinu

17. září 2018 v 11:48 | Adri
Od druhé světové války vyrobilo lidstvo kolem 80.000 nových chemických látek. Většinu z nich naleznete kolem sebe a denně se s nimi setkáváte. Jsou to laboratorně vyrobené chemikálie, které nemají původ v přírodě.

Řada z těchto chemikálií je dnes označována pojmem "karcinogen", tedy látka která může vyvolat rakovinu. Stále více důkazů ovšem ukazuje na to, že problém karcinogenních účinků chemických látek je mnohem hlubší, než se dosud myslelo.

Nová analýza organizace EWG (Environmental Working Group, americká organizace zabývající se životním prostředím) ukázala, že chemikálie, které samy o sobě nejsou na seznamu karcinogenů, můžou ve vzájemných kombinacích vyvolat buněčné změny vedoucí ke stejnému výsledku, tedy ke vzniku rakoviny. Studie byla zveřejněna v červnu 2015.

Dr.William Goodson, MD, PhD, spoluautor studie a vědec pracující na California Pacific Medical Center Research Institute v San Franciscu, při prezentaci výsledků analýzy mimo jiné uvedl:
Karcinogeneze je mnohem složitějším procesem, než jen "zapnutí vypínače" na základě působení jedné látky, kterou považujeme za karcinogen. Spíše bychom na celý proces vzniku rakoviny měli pohlížet jako na "sérii vypínačů", na jejímž konci je vznik tohoto onemocnění.

Jedna chemikálie nezpůsobí vznik onemocnění. Může ale způsobit například potlačení procesu odstraňování odumřelých buněk z těla. Jiná chemikálie může stimulovat abnormální růst buněk. Další chemikálie podporuje abnormální růst cév. Další potlačuje správnou funkci imunitního systému, a tak dále.

Náš výzkum prokazuje, že testování chemických látek musí být revidováno a nahlíženo z mnohem širší perspektivy. Dnes se v převážné většině případů testuje maximálně jedna látka, nebo několik málo podobných spolu.

To je ale nedostatečné. Zatím se nikdo nepokoušel ověřit karcinogenní potenciál kombinací různých chemikálií. Jsme v bodě nula a musíme začít znovu od základů.

NE-bezpečný Fluor/Fluorid

12. září 2018 v 11:36 | Adri
Péče o tělo představuje mnohdy spíše otravu organismu, než skutečnou péči o něj, ať už se jedná o chemicky kyselá tělová mléka, která by měla být zásaditá, nebo o fluoridované zubní pasty a krémy. Těm bývá navíc mnohdy dodávána malinová či jakákoli jiná příchuť, takže mají malé děti tendenci tento jedovatý lektvar z fluoridů a látek podporujících tvorbu pěny polykat. Častými následky jsou pak jejich tělesné chátrání, agresivita a nízká inteligence.

Kyselé prostředky péče o tělo se svou hodnotou pod 6 pH nepatří na pokožku, stejně tak jako by se zubní pasty s malinovou příchutí a fluoridy neměly dostat do dětských úst. Měli bychom se chránit před záludnou otravou způsobenou fluoridem sodným. S tímto jedem našeho mozku se setkáváme jak v pitné vodě, do níž je přidáván fluor, tak i při fluorizaci našich zubů stomatologem nebo pediatrem.

Chemikália objavená v zubnej paste Colgate spôsobuje rakovinu

1. srpna 2018 v 11:35 | Adri
Zubné pasty Colgate sú jedny z najobľúbenejších na svete. Možno preto aj vy patríte medzi ľudí, ktorí ich denne používajú.

Jedna štúdia však zistila, že látka, ktorú tieto zubné pasty obsahujú, môže byť príčinou vzniku rakoviny a ďalších zdravotných problémov.

Ide o chemikáliu pod názvom triclosan.

Ten býva často súčasťou práškov na pranie, deodorantov, tekutých mydiel a antiseptických prípravkov, kde pôsobí antibakteriálne.

Čo je triclosan a aké môže mať následky
Triclosan je vysoko toxická látka, považovaná za brata jednej z najtoxickejších látok na svete - dioxínu.

V tělech pstruhů jsou antidepresiva z čističek

28. května 2018 v 11:10 | Adri
Vyčištěné komunální odpadní vody jsou zdrojem biologicky účinných látek - i těch, které ovlivňují nervovou soustavu organismů. Na jejich vliv na pstruha obecného se zaměřil tým vědců z Laboratoře environmentální chemie a biochemie vodňanské Fakulty rybářství a ochrany vod. Jedenáct analyzovaných psychoaktivních látek včetně antidepresiv se nalezlo minimálně v jedné tkáni ryb.

Vědecká zjištění, kterými se zdravotnictví neřídí

11. května 2018 v 11:03 | Adri
Zhruba před dvěma lety na nás "vymyslely" farmaceutické firmy v úzké "koprodukci" s ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami další očkovací pantomimu. Tragikomedie s názvem "očkování proti rakovině děložního hrdla" se rozjela na plné obrátky: vidět jsme mohli billboardy, nabádající ženy k tomu, aby své - náctileté dcerky nechaly očkovat, než budou mít zhruba ve dvanácti až čtrnácti letech možnost setkat se se "zhoubným virem" při pohlavním styku (!), a dbaly tak na jejich zdraví.

Preventivní manželství
Billboardy, vysvětlující, že nejlepší prevencí proti HPV viru je sexuální zdrženlivost, respektive celoživotní vztah dvou partnerů, kteří jsou si věrni (čemuž se za dávných dob říkávalo manželství), kupodivu vidět nebyly. Stejně tak jsme se nemohli či neměli dozvědět, že si organismus průměrné ženy s normální imunitou většinou s infekcí HPV poradí během doby sám. Nebo že očkování chrání jen proti několika ze zhruba stovky typů HPV virů. Či o potenciálně smrtících "vedlejších" účincích očkování.

Proč se tolik propaguje sladidlo stévie?

11. dubna 2018 v 11:51 | Adri
... a proč jsou tolik zdůrazňovány její výborné účinky (zdravá alternativa cukru, žádné kalorie, dobré účinky na trávení, pleť, zuby, odnaučování kouření - cigareta po stévii prý vyvolá nevolnost), zatímco jsou zamlčovány její vedlejší nepříznivé účinky (neprojeví se vždy a u každého: snížení tlaku, závratě, strnulost, nevolnost, plynatost, mírné svalové bolesti, otoky, neplodnost, rakovina)? - I když, jako u všeho, v případě umírněného požívání samozřejmě nikomu nic nehrozí ...

Spousta hubnoucích žen, biovyznavačů a zastánců přírodní léčby si stévii kvůli této reklamě pořídí. (I když se domnívám, že většina lidí ji kupuje spíše někomu jako "zdravý dárek", protože neznám nikoho, komu by chutnala a chtěl s ní sladit místo čehokoliv, protože chuť má hnusnější než umělá sladidla a cukr vůbec nepřipomíná...) Reklama na zdraví je mocná. Dokonce i Kofola se chtěla podbízet zdravíchtivým zákazníkům tím, že své pití sladí zdravou stévii ... ovšem současně s aspartamem.

Kolové nápoje a jejich účinky na lidský organismus

25. března 2018 v 11:42 | Adri
Přemýšleli jste někdy nad tím, co se ve vašem těle děje, když vypijete svou oblíbenou plechovku černého kolového nápoje? Britský blogger zmapoval účinky těchto nápojů, a to po dobu jedné hodiny. Zjistil také, že v některých případech stačí pouze tři decilitry k tomu, aby se člověk cítil stejně jako narkoman závislý na heroinu. Jenomže není to jen výmysl, který má za cíl co nejvíce poškodit jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě?
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."