Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

GMO a další jedy

Miniaturní hrozba ze zubních past

5. prosince 2017 v 11:41 | Adri
Abraziva ze zubních past a kosmetických přípravků tráví ryby. Vlády a firmy jednají o jejich zákazu.
Planetární černá skládce amerického odpadu vyplaveného od břehů USA pokrývá severní část Tichého oceánu. Jedná se o oblast o velikosti několika milionů kilometrů čtverečních, která je tvořena vrstvou ze směsi plastů a chemického i dalšího odpadu. Tato vrstva je v některých oblastech až sedmkrát silnější než vrstva planktonu. Takových skládek je v oceánech nejméně pět.

Existuje však jiná, podle všeho mnohem zákeřnější hrozba pro vodní ekosystémy, kterou náhodně objevila členka vědeckého týmu Anthony Ricciardiho z montrealské McGill University, studentka Ancica Avlijasová. Při výzkumu invazivní asijské škeble se jí při zkoumání sedimentu odebraného ze dna řeky Sv. Vavřince pod mikroskopem objevily stovky různobarevných plastových mikrokuliček. V některých vzorcích jich bylo až tisíc na litr sedimentu. "Byl jsem překvapen, protože jsou duté a malé, takže se o nich vždy tvrdilo, že ve vodě plavou," řekl k tomu profesor Anthony Ricciardi.

Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

30. listopadu 2017 v 11:36 | Adri
Přináším vám jeden zajímavý článek ze slovenského internetu, který bude zajímat především ženy. Ale měli by si ho prostudovat i muži a doporučili ho ženám ve svém okolí - protože správný muž se přece stará o zdraví své ženy, dcery, maminky, kamarádky...


Mobilní telefony jsou spojeny s rakovinou

10. listopadu 2017 v 11:26 | Adri
Záření z bezdrátových přístrojů jako jsou telefony a tablety mohou znamenat zdravotní riziko, tvrdí nově přezkoumané studie. Vědci tvrdí, že radiace způsobuje oxidační stres v těle - škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními. Autoři studií píší, že používaní mobilů by se mělo preventivně minimalizovat. Oficiální instrukce prohlašují, že zařízení "by mohla" způsobovat rakovinu

Plastové lahve nás tráví: Co znamenají symboly na jejich spodku?

30. října 2017 v 11:17 | Adri
Určitě i vy stále narážíte na ulici pobíhat lidi, držíc v ruce plastové láhve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií. Ty mohou snadno převážit přínosy správné hydratace.
Měli byste proto věnovat náležitou pozornost trojúhelníkům na spodku plastových lahví, které používáte. Zvláště se zaměřte na číslo uprostřed trojúhelníků. Každé takové číslo totiž představuje jiný druh chemické látky, ze které je daná láhev vyrobena.
ciselne symboly na plastech

Určitě jste ho už nejednou i zaregistrovali, ale nekladli mu žádný speciální význam. Nicméně měli byste!

Pravda o tamponech

17. října 2017 v 11:07 | Adri
Dřív dle církve něco špinavého a společensky nepřijatelného, dnes něco samozřejmého a v "duchu moderní doby" - vždyť nám hygienické prostředky umožňují obrovské pohodlí, které naše babičky neznaly. Dnes je to tak snadné, vzít si tampon a jít do práce, běhat, plavat, skákat na trampolíně - v bílých obepínacích kalhotách, protože jsme "v bezpečí a chráněné".

Bohužel nárůst příběhů dívek s HPV, rakovinou děložního čípku, dělohy a vaječníků a jiných s tím souvisejících onemocnění, skýtá půdu k zamyšlení - jakto, že ženy a dívky po celém světě nevědomky vkládají potenciálně rakovinotvorný materiál přímo do svého těla, a nejsou o zdravotních rizikách nijak poučeny?

Jakto, že si vybíráme tampony nebo vložky podle savosti a barvy obalu, nikoliv podle toho, z čeho jsou doopravdy vyrobené?

Bisfenol A (BPA) - skryté, všudypřítomné nebezpečí

12. října 2017 v 11:51 | Adri

Nebezpečné chemické látky jsou všudypřítomné. Unikají přímo při výrobě nebo se uvolňují z výrobků a končí tam, kde by rozhodně končit neměly - v lidském těle. Ohrožují životní prostředí, lidské zdraví a obzvláště nebezpečné jsou pro ty nejcitlivější organismy - kojence a malé děti. Takovou látkou je i bisfenol A, toxická látka se schopností narušovat funkci hormonů, která se vyrábí ve velkém objemu a používá se při výrobě epoxidových pryskyřic a polykarbonátových plastů, z nichž se mimo jiné dělají i kojenecké lahve.

Greenpeace a další organizace vedou za podporou řady vědců a lékařů kampaň proti používání bisfenolu A v produktech pro děti a výrobcích přicházejících do styku s potravinami s cílem nahradit v budoucnosti tuto látku všude tam, kde k ní existují dostupné alternativy. Milníkem naší kampaně byl konec listopadu 2010, kdy Evropská komise uznala rizika, která představuje BPA pro dětský organismus, a nařídila zákaz výroby (od 1. března 2011) a prodeje (od 1. června 2011) kojeneckých lahví s BPA.

VLIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU LIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU NA LIDSKÝ MOZEK

3. srpna 2017 v 10:35 | Adri
Podělím se s vámi o jeden skvělý článek z pera znamané doktory Anny Strunecké, kterou jako doktorku velmi obdivuji a je mi velkým vzorem.

Mezi širokou veřejnosti existuje názor o užitečnosti a nezbytnosti fluoridů v prevenci zubního kazu. Článek přináší přehled o potenciálních neurotoxických účincích nadměrného příjmu fluoridů a upozornění na to, že takový stav může způsobit dlouhodobá konzumace minerálních vod.

Nové poznatky o toxicitě hliníku a fluoru

26. června 2017 v 15:18 | Adri
prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.
Univerzita Karlova v Praze, přírodovědecká fakulta, katedra fyziologie a vývojové biologie, Praha,
Vojenská lékařská akademie JEP, katedra toxikologie, Hradec Králové

Ještě před dvaceti léty byl obsah fluoru v ekosystémech a v dietě velmi nízký. V poslední době se však trvale zvyšuje v důsledku používání solí fluoru v průmyslu, v zemědělství i v medicíně. Hliník, jako významný prvek zemské litosféry, se ještě v nedávné době vyskytoval ve formách těžko dostupných živým organizmům a byl proto považován za netoxický. S výskytem kyselých dešťů a širokým používáním solí hliníku nastalo výrazné zvýšení výskytu reaktivních forem těchto iontů ve vodě i v potravinových řetězcích.

Laboratorní výzkumy ukazují, že ionty fluoru a hliníku vytvářejí ve vodném prostředí fluorohlinitanové komplexy, které fungují jako analogy fosfátových skupin a aktivátory G proteinů. Vzhledem k důležitosti fosfátů v buněčném metabolizmu může představovat přítomnost fluorohlinitanových komplexů v lidském těle vážné nebezpečí pro lidské zdraví. Na základě výsledků mnoha rozsáhlých laboratorních i epidemiologických studií uvádíme v našem článku nový pohled na toxicitu iontů fluoru a hliníku a upozorňujeme na možné patofyziologické důsledky jejich dlouhodobého působení. Klíčová slova: fluorid, hliník, fluorohlinatové komplexy, ekosystémy, patofyziologické důsledky.

Látka v opalovacích krémech může poškozovat DNA

20. června 2017 v 16:10 | Adri
Vědci z Centra pro výzkum toxických látek v prostředí (Recetox) Masarykovy univerzity v Brně přišli se zásadním zjištěním. Látka zvaná ethylhexyl metoxycinamát (EHMC), obsažená například v opalovacích krémech, ale i denních pleťových krémech, lacích na vlasy a parfémech, je pod vlivem ultrafialového záření nestabilní a může způsobovat poškození lidské DNA.

Aspartam

17. července 2015 v 11:44 | Adri
Více než miliarda lidí po celém světě konzumuje aspartam v jídle a nápojích a myslí si, že se jedná o bezpečnou látku. Tito lidé ale neví, že aspartam dnes zodpovídá za více než 75% všech problémů, které byly nahlášeny do ARMS - monitorovacího systému pro nežádoucí účinky, vedeného americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Aspartam je nejvíce známý pod obchodním názvem NutraSweet, Equal, Sweet One a Spoonful. Aspartam je syntetická chemická sloučenina, kterou tvoří zhruba 50% fenylalaninu, 40% kyseliny asparagové a 10% metanolu.

Nachází se v tisících druhů potravin, nápojů, sladkostí, žvýkaček, vitamínů, zdravotních doplňků a dokonce i léčiv.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."