Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

GMO a další jedy

Bisfenol A (BPA) - skryté, všudypřítomné nebezpečí

Čtvrtek v 11:51 | Adri

Nebezpečné chemické látky jsou všudypřítomné. Unikají přímo při výrobě nebo se uvolňují z výrobků a končí tam, kde by rozhodně končit neměly - v lidském těle. Ohrožují životní prostředí, lidské zdraví a obzvláště nebezpečné jsou pro ty nejcitlivější organismy - kojence a malé děti. Takovou látkou je i bisfenol A, toxická látka se schopností narušovat funkci hormonů, která se vyrábí ve velkém objemu a používá se při výrobě epoxidových pryskyřic a polykarbonátových plastů, z nichž se mimo jiné dělají i kojenecké lahve.

Greenpeace a další organizace vedou za podporou řady vědců a lékařů kampaň proti používání bisfenolu A v produktech pro děti a výrobcích přicházejících do styku s potravinami s cílem nahradit v budoucnosti tuto látku všude tam, kde k ní existují dostupné alternativy. Milníkem naší kampaně byl konec listopadu 2010, kdy Evropská komise uznala rizika, která představuje BPA pro dětský organismus, a nařídila zákaz výroby (od 1. března 2011) a prodeje (od 1. června 2011) kojeneckých lahví s BPA.

VLIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU LIV NADMĚRNÉHO PŘÍJMU FLUORIDU NA LIDSKÝ MOZEK

3. srpna 2017 v 10:35 | Adri
Podělím se s vámi o jeden skvělý článek z pera znamané doktory Anny Strunecké, kterou jako doktorku velmi obdivuji a je mi velkým vzorem.

Mezi širokou veřejnosti existuje názor o užitečnosti a nezbytnosti fluoridů v prevenci zubního kazu. Článek přináší přehled o potenciálních neurotoxických účincích nadměrného příjmu fluoridů a upozornění na to, že takový stav může způsobit dlouhodobá konzumace minerálních vod.

Nové poznatky o toxicitě hliníku a fluoru

26. června 2017 v 15:18 | Adri
prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.
Univerzita Karlova v Praze, přírodovědecká fakulta, katedra fyziologie a vývojové biologie, Praha,
Vojenská lékařská akademie JEP, katedra toxikologie, Hradec Králové

Ještě před dvaceti léty byl obsah fluoru v ekosystémech a v dietě velmi nízký. V poslední době se však trvale zvyšuje v důsledku používání solí fluoru v průmyslu, v zemědělství i v medicíně. Hliník, jako významný prvek zemské litosféry, se ještě v nedávné době vyskytoval ve formách těžko dostupných živým organizmům a byl proto považován za netoxický. S výskytem kyselých dešťů a širokým používáním solí hliníku nastalo výrazné zvýšení výskytu reaktivních forem těchto iontů ve vodě i v potravinových řetězcích.

Laboratorní výzkumy ukazují, že ionty fluoru a hliníku vytvářejí ve vodném prostředí fluorohlinitanové komplexy, které fungují jako analogy fosfátových skupin a aktivátory G proteinů. Vzhledem k důležitosti fosfátů v buněčném metabolizmu může představovat přítomnost fluorohlinitanových komplexů v lidském těle vážné nebezpečí pro lidské zdraví. Na základě výsledků mnoha rozsáhlých laboratorních i epidemiologických studií uvádíme v našem článku nový pohled na toxicitu iontů fluoru a hliníku a upozorňujeme na možné patofyziologické důsledky jejich dlouhodobého působení. Klíčová slova: fluorid, hliník, fluorohlinatové komplexy, ekosystémy, patofyziologické důsledky.

Látka v opalovacích krémech může poškozovat DNA

20. června 2017 v 16:10 | Adri
Vědci z Centra pro výzkum toxických látek v prostředí (Recetox) Masarykovy univerzity v Brně přišli se zásadním zjištěním. Látka zvaná ethylhexyl metoxycinamát (EHMC), obsažená například v opalovacích krémech, ale i denních pleťových krémech, lacích na vlasy a parfémech, je pod vlivem ultrafialového záření nestabilní a může způsobovat poškození lidské DNA.

Aspartam

17. července 2015 v 11:44 | Adri
Více než miliarda lidí po celém světě konzumuje aspartam v jídle a nápojích a myslí si, že se jedná o bezpečnou látku. Tito lidé ale neví, že aspartam dnes zodpovídá za více než 75% všech problémů, které byly nahlášeny do ARMS - monitorovacího systému pro nežádoucí účinky, vedeného americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Aspartam je nejvíce známý pod obchodním názvem NutraSweet, Equal, Sweet One a Spoonful. Aspartam je syntetická chemická sloučenina, kterou tvoří zhruba 50% fenylalaninu, 40% kyseliny asparagové a 10% metanolu.

Nachází se v tisících druhů potravin, nápojů, sladkostí, žvýkaček, vitamínů, zdravotních doplňků a dokonce i léčiv.

Nebezpečné chemikálie v domácnostech

21. června 2015 v 11:55 | Adri
Seznam chemikálií

V různých detergentech a v ústních vodách je obsažená karbolka ze skupiny fenolů. Fenol je toxický a zejména lidé, kteří jsou vůči němu citliví, mohou reagovat již na velmi nízké koncentrace fenolu podrážděním dýchacích cest, poruchami srdeční činnosti, poškozením jater, ledvin a podrážděním očí.

Další z nebezpeč­ných chemikálií z domácích dezinfekčních prostředků je formaldehyd, podezřelý karcinogen. Ten je zejména v různých deodorantech pro WC.

Mobily štěpící lidskou DNA?

14. dubna 2015 v 11:33 | Adri
Podle dr. Bojana Alexandrova ze Střediska nelineárních studií v Národní laboratoři Los Alamos v Novém Mexiku ničí terahertzové vlny lidskou DNA. Tyto vlny doslova rozpojují šroubovicová vlákna. Nyní tým vědců z UT Dallas plánuje, že vezme čipy vysílající THz vlny a implantuje je do všech mobilních telefonů... Proč? Prý aby chránily preventivně naše zdraví a informovaly o našem možném špatném zdravotním stavu (například při nehodě/nečekaného infarktu) nejbližší pomoc. A taky zároveň sleduje, jestli neděláme něco nekalého.

Kontroverzní THz skenovací technologie je používaná na mnoha letištích a je již adaptována pro použití v mobilních telefonech. Studie terahertzového záření však také vedly k tomu, že experti začali bít na poplach kvůli výrazným zdravotním rizikům pro lidi.

Debakl očkování

12. února 2015 v 11:44 | Adri
Již v několika článcích jsem se zmiňovala o tom, že očkování není pro organismus dobré. Popátrejte v rubrice GMO a další jedy.

Jak si farmaceutické firmy kupují lékaře

22. ledna 2015 v 11:44 | Adri
Zdravotní péče se v USA stala miliardovým byznysem. Tvoří až 16% hrubého národního produktu. Státní příjem ze zdravotního průmyslu v současnosti přesáhl 420 miliard dolarů za rok a je na druhém místě, hned za zbrojním průmyslem. - Což je v podstatě taktéž smutné.

Hrozí nám otrava od zubařů?

10. ledna 2015 v 11:33 | Adri
Člověk je jediný druh, který je tak hloupý, aby se dobrovolně otrávil. Jako součást moderního života vyrábíme různé druhy chemických jedů, které se dostávají do ekosystému, řek a potoku, vzduchu, země atd. Nejen to, dokonce slučujeme toxické látky a plníme jimi naše potraviny - přitom víme, že jsou jedovaté a zásadně přispívají k epidemickým číslům chronických nemocí, které nás dnes sužují. O kterých látkách mluvíme? Čeká vás rychlá exkurze do světa toxických látek lidstva.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."