Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

GMO a další jedy

V tělech pstruhů jsou antidepresiva z čističek

28. května 2018 v 11:10 | Adri
Vyčištěné komunální odpadní vody jsou zdrojem biologicky účinných látek - i těch, které ovlivňují nervovou soustavu organismů. Na jejich vliv na pstruha obecného se zaměřil tým vědců z Laboratoře environmentální chemie a biochemie vodňanské Fakulty rybářství a ochrany vod. Jedenáct analyzovaných psychoaktivních látek včetně antidepresiv se nalezlo minimálně v jedné tkáni ryb.

Vědecká zjištění, kterými se zdravotnictví neřídí

11. května 2018 v 11:03 | Adri
Zhruba před dvěma lety na nás "vymyslely" farmaceutické firmy v úzké "koprodukci" s ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami další očkovací pantomimu. Tragikomedie s názvem "očkování proti rakovině děložního hrdla" se rozjela na plné obrátky: vidět jsme mohli billboardy, nabádající ženy k tomu, aby své - náctileté dcerky nechaly očkovat, než budou mít zhruba ve dvanácti až čtrnácti letech možnost setkat se se "zhoubným virem" při pohlavním styku (!), a dbaly tak na jejich zdraví.

Preventivní manželství
Billboardy, vysvětlující, že nejlepší prevencí proti HPV viru je sexuální zdrženlivost, respektive celoživotní vztah dvou partnerů, kteří jsou si věrni (čemuž se za dávných dob říkávalo manželství), kupodivu vidět nebyly. Stejně tak jsme se nemohli či neměli dozvědět, že si organismus průměrné ženy s normální imunitou většinou s infekcí HPV poradí během doby sám. Nebo že očkování chrání jen proti několika ze zhruba stovky typů HPV virů. Či o potenciálně smrtících "vedlejších" účincích očkování.

Proč se tolik propaguje sladidlo stévie?

11. dubna 2018 v 11:51 | Adri
... a proč jsou tolik zdůrazňovány její výborné účinky (zdravá alternativa cukru, žádné kalorie, dobré účinky na trávení, pleť, zuby, odnaučování kouření - cigareta po stévii prý vyvolá nevolnost), zatímco jsou zamlčovány její vedlejší nepříznivé účinky (neprojeví se vždy a u každého: snížení tlaku, závratě, strnulost, nevolnost, plynatost, mírné svalové bolesti, otoky, neplodnost, rakovina)? - I když, jako u všeho, v případě umírněného požívání samozřejmě nikomu nic nehrozí ...

Spousta hubnoucích žen, biovyznavačů a zastánců přírodní léčby si stévii kvůli této reklamě pořídí. (I když se domnívám, že většina lidí ji kupuje spíše někomu jako "zdravý dárek", protože neznám nikoho, komu by chutnala a chtěl s ní sladit místo čehokoliv, protože chuť má hnusnější než umělá sladidla a cukr vůbec nepřipomíná...) Reklama na zdraví je mocná. Dokonce i Kofola se chtěla podbízet zdravíchtivým zákazníkům tím, že své pití sladí zdravou stévii ... ovšem současně s aspartamem.

Kolové nápoje a jejich účinky na lidský organismus

25. března 2018 v 11:42 | Adri
Přemýšleli jste někdy nad tím, co se ve vašem těle děje, když vypijete svou oblíbenou plechovku černého kolového nápoje? Britský blogger zmapoval účinky těchto nápojů, a to po dobu jedné hodiny. Zjistil také, že v některých případech stačí pouze tři decilitry k tomu, aby se člověk cítil stejně jako narkoman závislý na heroinu. Jenomže není to jen výmysl, který má za cíl co nejvíce poškodit jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě?

Miniaturní hrozba ze zubních past

5. prosince 2017 v 11:41 | Adri
Abraziva ze zubních past a kosmetických přípravků tráví ryby. Vlády a firmy jednají o jejich zákazu.
Planetární černá skládce amerického odpadu vyplaveného od břehů USA pokrývá severní část Tichého oceánu. Jedná se o oblast o velikosti několika milionů kilometrů čtverečních, která je tvořena vrstvou ze směsi plastů a chemického i dalšího odpadu. Tato vrstva je v některých oblastech až sedmkrát silnější než vrstva planktonu. Takových skládek je v oceánech nejméně pět.

Existuje však jiná, podle všeho mnohem zákeřnější hrozba pro vodní ekosystémy, kterou náhodně objevila členka vědeckého týmu Anthony Ricciardiho z montrealské McGill University, studentka Ancica Avlijasová. Při výzkumu invazivní asijské škeble se jí při zkoumání sedimentu odebraného ze dna řeky Sv. Vavřince pod mikroskopem objevily stovky různobarevných plastových mikrokuliček. V některých vzorcích jich bylo až tisíc na litr sedimentu. "Byl jsem překvapen, protože jsou duté a malé, takže se o nich vždy tvrdilo, že ve vodě plavou," řekl k tomu profesor Anthony Ricciardi.

Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

30. listopadu 2017 v 11:36 | Adri
Přináším vám jeden zajímavý článek ze slovenského internetu, který bude zajímat především ženy. Ale měli by si ho prostudovat i muži a doporučili ho ženám ve svém okolí - protože správný muž se přece stará o zdraví své ženy, dcery, maminky, kamarádky...


Mobilní telefony jsou spojeny s rakovinou

10. listopadu 2017 v 11:26 | Adri
Záření z bezdrátových přístrojů jako jsou telefony a tablety mohou znamenat zdravotní riziko, tvrdí nově přezkoumané studie. Vědci tvrdí, že radiace způsobuje oxidační stres v těle - škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními. Autoři studií píší, že používaní mobilů by se mělo preventivně minimalizovat. Oficiální instrukce prohlašují, že zařízení "by mohla" způsobovat rakovinu

Plastové lahve nás tráví: Co znamenají symboly na jejich spodku?

30. října 2017 v 11:17 | Adri
Určitě i vy stále narážíte na ulici pobíhat lidi, držíc v ruce plastové láhve s vodou. Tyto lahve však nejednou obsahují velké množství škodlivých chemikálií. Ty mohou snadno převážit přínosy správné hydratace.
Měli byste proto věnovat náležitou pozornost trojúhelníkům na spodku plastových lahví, které používáte. Zvláště se zaměřte na číslo uprostřed trojúhelníků. Každé takové číslo totiž představuje jiný druh chemické látky, ze které je daná láhev vyrobena.
ciselne symboly na plastech

Určitě jste ho už nejednou i zaregistrovali, ale nekladli mu žádný speciální význam. Nicméně měli byste!

Pravda o tamponech

17. října 2017 v 11:07 | Adri
Dřív dle církve něco špinavého a společensky nepřijatelného, dnes něco samozřejmého a v "duchu moderní doby" - vždyť nám hygienické prostředky umožňují obrovské pohodlí, které naše babičky neznaly. Dnes je to tak snadné, vzít si tampon a jít do práce, běhat, plavat, skákat na trampolíně - v bílých obepínacích kalhotách, protože jsme "v bezpečí a chráněné".

Bohužel nárůst příběhů dívek s HPV, rakovinou děložního čípku, dělohy a vaječníků a jiných s tím souvisejících onemocnění, skýtá půdu k zamyšlení - jakto, že ženy a dívky po celém světě nevědomky vkládají potenciálně rakovinotvorný materiál přímo do svého těla, a nejsou o zdravotních rizikách nijak poučeny?

Jakto, že si vybíráme tampony nebo vložky podle savosti a barvy obalu, nikoliv podle toho, z čeho jsou doopravdy vyrobené?

Bisfenol A (BPA) - skryté, všudypřítomné nebezpečí

12. října 2017 v 11:51 | Adri

Nebezpečné chemické látky jsou všudypřítomné. Unikají přímo při výrobě nebo se uvolňují z výrobků a končí tam, kde by rozhodně končit neměly - v lidském těle. Ohrožují životní prostředí, lidské zdraví a obzvláště nebezpečné jsou pro ty nejcitlivější organismy - kojence a malé děti. Takovou látkou je i bisfenol A, toxická látka se schopností narušovat funkci hormonů, která se vyrábí ve velkém objemu a používá se při výrobě epoxidových pryskyřic a polykarbonátových plastů, z nichž se mimo jiné dělají i kojenecké lahve.

Greenpeace a další organizace vedou za podporou řady vědců a lékařů kampaň proti používání bisfenolu A v produktech pro děti a výrobcích přicházejících do styku s potravinami s cílem nahradit v budoucnosti tuto látku všude tam, kde k ní existují dostupné alternativy. Milníkem naší kampaně byl konec listopadu 2010, kdy Evropská komise uznala rizika, která představuje BPA pro dětský organismus, a nařídila zákaz výroby (od 1. března 2011) a prodeje (od 1. června 2011) kojeneckých lahví s BPA.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."