Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

GMO a další jedy

Kombinace chemických látek může vyvolat rakovinu

17. září 2018 v 11:48 | Adri
Od druhé světové války vyrobilo lidstvo kolem 80.000 nových chemických látek. Většinu z nich naleznete kolem sebe a denně se s nimi setkáváte. Jsou to laboratorně vyrobené chemikálie, které nemají původ v přírodě.

Řada z těchto chemikálií je dnes označována pojmem "karcinogen", tedy látka která může vyvolat rakovinu. Stále více důkazů ovšem ukazuje na to, že problém karcinogenních účinků chemických látek je mnohem hlubší, než se dosud myslelo.

Nová analýza organizace EWG (Environmental Working Group, americká organizace zabývající se životním prostředím) ukázala, že chemikálie, které samy o sobě nejsou na seznamu karcinogenů, můžou ve vzájemných kombinacích vyvolat buněčné změny vedoucí ke stejnému výsledku, tedy ke vzniku rakoviny. Studie byla zveřejněna v červnu 2015.

Dr.William Goodson, MD, PhD, spoluautor studie a vědec pracující na California Pacific Medical Center Research Institute v San Franciscu, při prezentaci výsledků analýzy mimo jiné uvedl:
Karcinogeneze je mnohem složitějším procesem, než jen "zapnutí vypínače" na základě působení jedné látky, kterou považujeme za karcinogen. Spíše bychom na celý proces vzniku rakoviny měli pohlížet jako na "sérii vypínačů", na jejímž konci je vznik tohoto onemocnění.

Jedna chemikálie nezpůsobí vznik onemocnění. Může ale způsobit například potlačení procesu odstraňování odumřelých buněk z těla. Jiná chemikálie může stimulovat abnormální růst buněk. Další chemikálie podporuje abnormální růst cév. Další potlačuje správnou funkci imunitního systému, a tak dále.

Náš výzkum prokazuje, že testování chemických látek musí být revidováno a nahlíženo z mnohem širší perspektivy. Dnes se v převážné většině případů testuje maximálně jedna látka, nebo několik málo podobných spolu.

To je ale nedostatečné. Zatím se nikdo nepokoušel ověřit karcinogenní potenciál kombinací různých chemikálií. Jsme v bodě nula a musíme začít znovu od základů.

NE-bezpečný Fluor/Fluorid

12. září 2018 v 11:36 | Adri
Péče o tělo představuje mnohdy spíše otravu organismu, než skutečnou péči o něj, ať už se jedná o chemicky kyselá tělová mléka, která by měla být zásaditá, nebo o fluoridované zubní pasty a krémy. Těm bývá navíc mnohdy dodávána malinová či jakákoli jiná příchuť, takže mají malé děti tendenci tento jedovatý lektvar z fluoridů a látek podporujících tvorbu pěny polykat. Častými následky jsou pak jejich tělesné chátrání, agresivita a nízká inteligence.

Kyselé prostředky péče o tělo se svou hodnotou pod 6 pH nepatří na pokožku, stejně tak jako by se zubní pasty s malinovou příchutí a fluoridy neměly dostat do dětských úst. Měli bychom se chránit před záludnou otravou způsobenou fluoridem sodným. S tímto jedem našeho mozku se setkáváme jak v pitné vodě, do níž je přidáván fluor, tak i při fluorizaci našich zubů stomatologem nebo pediatrem.

Chemikália objavená v zubnej paste Colgate spôsobuje rakovinu

1. srpna 2018 v 11:35 | Adri
Zubné pasty Colgate sú jedny z najobľúbenejších na svete. Možno preto aj vy patríte medzi ľudí, ktorí ich denne používajú.

Jedna štúdia však zistila, že látka, ktorú tieto zubné pasty obsahujú, môže byť príčinou vzniku rakoviny a ďalších zdravotných problémov.

Ide o chemikáliu pod názvom triclosan.

Ten býva často súčasťou práškov na pranie, deodorantov, tekutých mydiel a antiseptických prípravkov, kde pôsobí antibakteriálne.

Čo je triclosan a aké môže mať následky
Triclosan je vysoko toxická látka, považovaná za brata jednej z najtoxickejších látok na svete - dioxínu.

V tělech pstruhů jsou antidepresiva z čističek

28. května 2018 v 11:10 | Adri
Vyčištěné komunální odpadní vody jsou zdrojem biologicky účinných látek - i těch, které ovlivňují nervovou soustavu organismů. Na jejich vliv na pstruha obecného se zaměřil tým vědců z Laboratoře environmentální chemie a biochemie vodňanské Fakulty rybářství a ochrany vod. Jedenáct analyzovaných psychoaktivních látek včetně antidepresiv se nalezlo minimálně v jedné tkáni ryb.

Vědecká zjištění, kterými se zdravotnictví neřídí

11. května 2018 v 11:03 | Adri
Zhruba před dvěma lety na nás "vymyslely" farmaceutické firmy v úzké "koprodukci" s ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami další očkovací pantomimu. Tragikomedie s názvem "očkování proti rakovině děložního hrdla" se rozjela na plné obrátky: vidět jsme mohli billboardy, nabádající ženy k tomu, aby své - náctileté dcerky nechaly očkovat, než budou mít zhruba ve dvanácti až čtrnácti letech možnost setkat se se "zhoubným virem" při pohlavním styku (!), a dbaly tak na jejich zdraví.

Preventivní manželství
Billboardy, vysvětlující, že nejlepší prevencí proti HPV viru je sexuální zdrženlivost, respektive celoživotní vztah dvou partnerů, kteří jsou si věrni (čemuž se za dávných dob říkávalo manželství), kupodivu vidět nebyly. Stejně tak jsme se nemohli či neměli dozvědět, že si organismus průměrné ženy s normální imunitou většinou s infekcí HPV poradí během doby sám. Nebo že očkování chrání jen proti několika ze zhruba stovky typů HPV virů. Či o potenciálně smrtících "vedlejších" účincích očkování.

Proč se tolik propaguje sladidlo stévie?

11. dubna 2018 v 11:51 | Adri
... a proč jsou tolik zdůrazňovány její výborné účinky (zdravá alternativa cukru, žádné kalorie, dobré účinky na trávení, pleť, zuby, odnaučování kouření - cigareta po stévii prý vyvolá nevolnost), zatímco jsou zamlčovány její vedlejší nepříznivé účinky (neprojeví se vždy a u každého: snížení tlaku, závratě, strnulost, nevolnost, plynatost, mírné svalové bolesti, otoky, neplodnost, rakovina)? - I když, jako u všeho, v případě umírněného požívání samozřejmě nikomu nic nehrozí ...

Spousta hubnoucích žen, biovyznavačů a zastánců přírodní léčby si stévii kvůli této reklamě pořídí. (I když se domnívám, že většina lidí ji kupuje spíše někomu jako "zdravý dárek", protože neznám nikoho, komu by chutnala a chtěl s ní sladit místo čehokoliv, protože chuť má hnusnější než umělá sladidla a cukr vůbec nepřipomíná...) Reklama na zdraví je mocná. Dokonce i Kofola se chtěla podbízet zdravíchtivým zákazníkům tím, že své pití sladí zdravou stévii ... ovšem současně s aspartamem.

Kolové nápoje a jejich účinky na lidský organismus

25. března 2018 v 11:42 | Adri
Přemýšleli jste někdy nad tím, co se ve vašem těle děje, když vypijete svou oblíbenou plechovku černého kolového nápoje? Britský blogger zmapoval účinky těchto nápojů, a to po dobu jedné hodiny. Zjistil také, že v některých případech stačí pouze tři decilitry k tomu, aby se člověk cítil stejně jako narkoman závislý na heroinu. Jenomže není to jen výmysl, který má za cíl co nejvíce poškodit jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě?

Miniaturní hrozba ze zubních past

5. prosince 2017 v 11:41 | Adri
Abraziva ze zubních past a kosmetických přípravků tráví ryby. Vlády a firmy jednají o jejich zákazu.
Planetární černá skládce amerického odpadu vyplaveného od břehů USA pokrývá severní část Tichého oceánu. Jedná se o oblast o velikosti několika milionů kilometrů čtverečních, která je tvořena vrstvou ze směsi plastů a chemického i dalšího odpadu. Tato vrstva je v některých oblastech až sedmkrát silnější než vrstva planktonu. Takových skládek je v oceánech nejméně pět.

Existuje však jiná, podle všeho mnohem zákeřnější hrozba pro vodní ekosystémy, kterou náhodně objevila členka vědeckého týmu Anthony Ricciardiho z montrealské McGill University, studentka Ancica Avlijasová. Při výzkumu invazivní asijské škeble se jí při zkoumání sedimentu odebraného ze dna řeky Sv. Vavřince pod mikroskopem objevily stovky různobarevných plastových mikrokuliček. V některých vzorcích jich bylo až tisíc na litr sedimentu. "Byl jsem překvapen, protože jsou duté a malé, takže se o nich vždy tvrdilo, že ve vodě plavou," řekl k tomu profesor Anthony Ricciardi.

Tampóny – šokujúca pravda (HPV, rakovina krčku maternice)

30. listopadu 2017 v 11:36 | Adri
Přináším vám jeden zajímavý článek ze slovenského internetu, který bude zajímat především ženy. Ale měli by si ho prostudovat i muži a doporučili ho ženám ve svém okolí - protože správný muž se přece stará o zdraví své ženy, dcery, maminky, kamarádky...


Mobilní telefony jsou spojeny s rakovinou

10. listopadu 2017 v 11:26 | Adri
Záření z bezdrátových přístrojů jako jsou telefony a tablety mohou znamenat zdravotní riziko, tvrdí nově přezkoumané studie. Vědci tvrdí, že radiace způsobuje oxidační stres v těle - škodlivý proces, úzce spojovaný s degenerativními onemocněními. Autoři studií píší, že používaní mobilů by se mělo preventivně minimalizovat. Oficiální instrukce prohlašují, že zařízení "by mohla" způsobovat rakovinu

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."