Otázka na blogery: Taky vám blbne automatické nastavování článků? Mně se nechtějí zveřejňvat...

Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Vrátila jsem se z dovolené z Francie. Projela jsem spoustu měst, čeká vás seriál o Francii, začne vycházet na začátku září.
Snad se mi i podaří nahrát fotky z mého studijního roku ve Francii!

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčivé potraviny

Tygří ořechy, horchata a chufli

9. října 2017 v 11:58 | Adri
Tygří ořech (Cyperus sculentus lativum) neboli "Chufa" (čtěte čufa), jak je znám ve Španělsku nebo Erdmandeln v Německu není ve skutečnosti ořech, nýbrž drobná hlíza. Má hnědou barvu a velmi zvrásněný povrch, připomínající malý seschlý lískový oříšek.

První zmínky o tygřím ořechu se datují do doby cca před 4 tis. lety, kdy byl pěstován ve starém Egyptě v deltě Nilu. V současné době se pěstuje především ve Španělsku, a to zejména v okolí Valencie.

Chufa je především známa pro své zdravotní účinky, neboť obsahuje hodně vlákniny, proteinů a přírodního cukru. Je velmi prospěšná pro lidské zdraví, zejména jako prevence proti infarktu, trombóze a také jako podpora krevního oběhu. Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek slouží jako prevence proti rakovině. Vysoký obsah vlákniny, kombinovaný s lahodnou chutí, z ní vytváří ideální, skutečně zdravou svačinku.

Odežeňte zubatou šálkem kávy!

25. září 2017 v 15:01 | Adri
Někdo ji miluje a nedá na ni dopustit, někdo ji nemusí. Ty z vás, kteří patří do první skupiny, níže uvedenými fakty přesvědčovat nemusím. Pro druhou skupinu budou možná uvedená zjištění důvodem, proč dát kávě šanci. Já osobně kávu piju průměrně 3x za týden, espreso, bez mléka a bez cukru. Nedržím se ale striktně pravidel, když na ni mám chuť, prostě ji dám. Když ne, tak se do ní netlačím.

Himalájská sůl a její přínos pro naše zdraví

30. srpna 2017 v 12:48 | Adri
Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.

Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví.

Potrviny léčí

22. května 2017 v 7:45 | Adri
Dnes vám proto ukážeme 18 druhů zdravotních problémů a k nim přiřazené ovoce a zeleniny, které je dokáží zmírnit a nejednou i zcela vyléčit.

Jezte hořčici

25. ledna 2016 v 11:11 | Adri
Závěry nového výzkumu zveřejněné v FASEB Journalu popisují anabolický efekt, zvýšení apetitu, nárůst svalové hmoty za současného zvýšení množství a velikosti nových svalových vlákem při podávání homobrassinolidu, nacházejícího se v hořčici.

I když byl pokus prováděn na laboratorních krysách (výsledky u lidí se tedy nemusí nutně shodovat), nebude od věci zaskočit si na zahrádku a do ranního smoothie pár listů hořčice přidat. Hlavně pokud holdujete posilování a nechcete utrácet stovky korun za různé chemické prášky.

Citronovo-česnekový zázrak

10. listopadu 2015 v 11:33 | Adri
Jelikož vím, že chřipková, angínová a rýmová sezona dorazila díky zimě do mého okolí, a vůbec sezona snížené imunity, ráda bych se podělila o tento recept, který použili mí rodiče na sobě, aby ho otestovali, jestli je opravdu tak skvělý, jak se říká. Já jsem si ho dávala jen občas preventivně, jelikož jsem tento rok nebyla nemocná, pokud se nepočítají trochu nakřápnuté hlasivky, které ale vždy za chvíli odezněly a bolavá kyčel.
Ačkoliv se především zaměřuje na čištění cév, povzbudí výtečně organismus a dodá mu sílu vzdorovat bacilům :)

Chilli zastaví infarkt

3. července 2015 v 11:22 | Adri
Keith M. Henry, N.D.
Věděli jste, že je možné skutečně zastavit průběh infarktu s pomocí prostého a přitom překvapivě účinného koření chilli (též kayenská paprička neboli capsicum annuum)? Je to skutečně tak. Chilli opravdu dokáže zastavit nástup infarktu už za pouhých 60 vteřin!

Jak použít chilli k rychlému zastavení infarktu
Proslulí léčitelé, jako jsou Dr. John Christopher, N.D. nebo Dr. Richard Schulze, N.D., pějí na chilli samou chválu. První z nich o něm dokonce prohlašoval toto: "Za 35 let mé praxe práce s lidmi a při svém vyučování jsem neztratil ani jediného pacienta s infarktem, který v době mého příchodu ještě dýchal. V tom případě jsem vždy naordinoval šálek "chilli čaje" (lžička chilli zalitá horkou vodou) a během několika minut byli takoví pacienti schopni vstát a pohybovat se."

Přitom je potřeba zdůraznit, že tito lidé a mnoho jim podobných léčitelů popisovali svou osobní zkušenost a nešlo o žádné spekulace, co se týká této účinné rostliny.

Detoxikační koktejl

12. března 2015 v 11:33 | Adri
Jarní období bychom měli věnovat detoxikaci, která nám pomůže načerpat nové síly a zbavit se všech špatností, které jsme za zimu do sebe nacpali. Proto vám představuji tento detoxikační koktejl. Není to nic moc chutného, při čem byste se rozplývali, ale dá se to vypít a pokud patříte mezi milovníky zeleninu, bude vám to chutnat i tak :D

Vychutnáváte si rádi v zimě čaj?

20. prosince 2014 v 11:33 | Adri
Miluju čaje. Jsem čajoholik. Vy taky? Tak v tom případě by vám neměl ujít tento článek.
Denně mívám minimálně jeden hrnek čaje - a to i v létě. Ranní čaj mě zahřeje a nabudí. Na večer si zase vybírám uklidňující druhy.

Hyperaktivita dětí se dá léčit správnou výživou!

15. listopadu 2014 v 11:33 | Adri
Podle výzkumu publikovaného v Pediatrics Journal děti, které jsou hyperaktivní, mají nižští úroveň serotoninu než děti, jež hyperaktivní nejsou. Nižší hladina serotoninu může mít za následek apatii, depresi a nutkavou touhu po jídle. Když badatelé dali hyperaktivním dětem vitamín B6, jejich hladina serotoninu významně stoupla. Jiný výzkum porovnával hladinu serotoninu u dětí, které dostaly vitamín B6, se skupinou dětí, které dostali Ritalin (lék, s nímž se léčí ADHD). Pouze skupina s vitamínem B6 ukazovala zvýšení hladiny serotoninu a tyto příznivé výsledky vydržely dlouho poté, co skupina přestala B6 brát.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."