Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčivé potraviny

Honí vás mlsná?

11. ledna 2018 v 11:50 | Adri
Věděli jste, že průměrný Brit konzumuje 68 kg cukru každý rok? To je zhruba 238 lžiček cukru za týden, což odpovídá zhruba 34 čajovým lžičkám denně. V České Republice je to o dost méně (asi 38 kg), ale i tak může být spotřeba cukru u některých jedinců nadlimitní.

Nealkoholické nápoje, sušenky, koláče a cereálie jsou jasné zdroje potravin s vysokým obsahem cukru. Nicméně existují mezi potravinami i ty, kde je tzv. skrytý cukr. Jde o jogurty, kečupy, šunku od kosti i majonézu. Dokonce i některé tzv. "zdravé" potraviny obsahují obrovské množství cukru.

Cukr je tak populární, že je v anglicky mluvících zemích nazýván až 65 různými názvy. Situace v češtině není o moc lepší. Alternativních názvů cukru v češtině lze nalézt o něco méně - detaily níže v tabulce.

TOP 3 Přírodní antibiotika

11. prosince 2017 v 11:36 | Adri
Přináším TOP 3 Přírodní antibiotika podle MUDr. Josefa Jonáše

Olejový extrakt z levandule
Olejový extrakt z levandule se připraví z usušených květů, kterými se zaplní láhev, zalije se olivovým olejem a uloží na tři týdny za občasného protřepání na teplé místo. Scedí se a nalije do neprůhledné lahve. Je to vynikající prostředek k masážím všeho druhu. Levandule má antibiotické, antiseptické a uklidňující účinky a povzbuzuje slinivku břišní při tvorbě enzymů. Levandulový extrakt, přidaný například do koupele nebo vmasírovaný do kůže, je vynikající při regulaci krevního oběhu, čistí pleť při vyrážkách, ekzémech a akné.

Zelené smoothie v zimě

8. prosince 2017 v 11:47 | Adri
V posledních letech bylo velmi málo dlouhých a opravdu sněhových zim. Při lehkém zasněžení se na slunečných místech dají vždy nasbírat divoké byliny: především ptačinec/žabinec můžete sklízet po celou zimu. Tato bylina má ráda chlad a vydrží i jemný mráz. Ale také krvavec, pampeliška, jitrocel kopinatý a listy jahodníku jsou téměř vždy k nalezení.

Co sbírat: Sbírejte prosím jen to, co můžešte na 1000% rozpoznat.

Zásadité diety 1. část

13. listopadu 2017 v 11:34 | Adri
Tento článek jsem se rozhodl reaguje na záplavu informací převážně dehonestujícího charakteru na téma zásaditých diet. K tématu se jak v tištěných, tak i online médiích vyjadřovali lékaři, biochemici, tak i naprostí laici. Chybělo jen však závěry shrnout do jasných bodů, které potvrdí důležitost zařazení zásadotvorných potravin do naší stravy ve snaze udržet vyrovnané pH v našem těle a především v konkrétních tkáních. Toto téma nelze obsáhnout pětiminutovým pojednáním, a tak jsem jej rozdělila na dvě části. Myslíte, že jsou pro vyvážené zdraví zásadité diety důležité a že mohou bojovat proti osteoporóze?

ANO, strava, která působí zásadotvorně je pro naše vyvážené zdraví velmi důležitá!
NE, příjem zásadotvorné potravy nemůže výrazným způsobem ovlivnit riziko vzniku osteoporózy!

Přínosy jablečného octa

22. října 2017 v 11:02 | Adri
Po celá staletí se používal ocet pro různé účely v domácnosti i na vaření. Také je to starobylý lidový lék, považovaný za pomoc při každém druhu zdravotního problému.
Nejpopulárnějším druhem octa, mezi lidmi myslícími na své zdraví, je ocet jablečný. Přisuzují se mu různé blahodárné účinky, z nichž některé jsou podpořeny vědci. K těmto účinků patří vliv na hubnutí, snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení příznaků cukrovky.

Chcete vědět více o těchto přínosech podložených vědeckými výzkumy? Tak čtěte dále...

Tygří ořechy, horchata a chufli

9. října 2017 v 11:58 | Adri
Tygří ořech (Cyperus sculentus lativum) neboli "Chufa" (čtěte čufa), jak je znám ve Španělsku nebo Erdmandeln v Německu není ve skutečnosti ořech, nýbrž drobná hlíza. Má hnědou barvu a velmi zvrásněný povrch, připomínající malý seschlý lískový oříšek.

První zmínky o tygřím ořechu se datují do doby cca před 4 tis. lety, kdy byl pěstován ve starém Egyptě v deltě Nilu. V současné době se pěstuje především ve Španělsku, a to zejména v okolí Valencie.

Chufa je především známa pro své zdravotní účinky, neboť obsahuje hodně vlákniny, proteinů a přírodního cukru. Je velmi prospěšná pro lidské zdraví, zejména jako prevence proti infarktu, trombóze a také jako podpora krevního oběhu. Vzhledem k vysokému obsahu účinných látek slouží jako prevence proti rakovině. Vysoký obsah vlákniny, kombinovaný s lahodnou chutí, z ní vytváří ideální, skutečně zdravou svačinku.

Odežeňte zubatou šálkem kávy!

25. září 2017 v 15:01 | Adri
Někdo ji miluje a nedá na ni dopustit, někdo ji nemusí. Ty z vás, kteří patří do první skupiny, níže uvedenými fakty přesvědčovat nemusím. Pro druhou skupinu budou možná uvedená zjištění důvodem, proč dát kávě šanci. Já osobně kávu piju průměrně 3x za týden, espreso, bez mléka a bez cukru. Nedržím se ale striktně pravidel, když na ni mám chuť, prostě ji dám. Když ne, tak se do ní netlačím.

Himalájská sůl a její přínos pro naše zdraví

30. srpna 2017 v 12:48 | Adri
Sůl patří mezi ty věci v naší kuchyni, které používáme denně. Ano, v mnoha případech je ze zdravotních důvodů doporučováno její umírněné používání. I tak je však sůl velmi důležitá pro zdraví a neměla by být proto zcela vyřazena z naší stravy. Musíme ji ale používat správně.

Bohužel se ukázalo, že běžná stolní sůl, která se obvykle vyskytuje v našich kuchyních či v restauracích po celém světě, má málo co do činění s přírodní solí. Tato sůl bývá většinou vysoce rafinovaná. Je to téměř čistý chlorid sodný (97% a více), často s přidanými chemikáliemi jako jsou protispékavé látky a sorbenty. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které mají neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví.

Potrviny léčí

22. května 2017 v 7:45 | Adri
Dnes vám proto ukážeme 18 druhů zdravotních problémů a k nim přiřazené ovoce a zeleniny, které je dokáží zmírnit a nejednou i zcela vyléčit.

Jezte hořčici

25. ledna 2016 v 11:11 | Adri
Závěry nového výzkumu zveřejněné v FASEB Journalu popisují anabolický efekt, zvýšení apetitu, nárůst svalové hmoty za současného zvýšení množství a velikosti nových svalových vlákem při podávání homobrassinolidu, nacházejícího se v hořčici.

I když byl pokus prováděn na laboratorních krysách (výsledky u lidí se tedy nemusí nutně shodovat), nebude od věci zaskočit si na zahrádku a do ranního smoothie pár listů hořčice přidat. Hlavně pokud holdujete posilování a nechcete utrácet stovky korun za různé chemické prášky.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."