Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE

Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčivé potraviny

Potrviny léčí

22. května 2017 v 7:45 | Adri
Dnes vám proto ukážeme 18 druhů zdravotních problémů a k nim přiřazené ovoce a zeleniny, které je dokáží zmírnit a nejednou i zcela vyléčit.

Jezte hořčici

25. ledna 2016 v 11:11 | Adri
Závěry nového výzkumu zveřejněné v FASEB Journalu popisují anabolický efekt, zvýšení apetitu, nárůst svalové hmoty za současného zvýšení množství a velikosti nových svalových vlákem při podávání homobrassinolidu, nacházejícího se v hořčici.

I když byl pokus prováděn na laboratorních krysách (výsledky u lidí se tedy nemusí nutně shodovat), nebude od věci zaskočit si na zahrádku a do ranního smoothie pár listů hořčice přidat. Hlavně pokud holdujete posilování a nechcete utrácet stovky korun za různé chemické prášky.

Citronovo-česnekový zázrak

10. listopadu 2015 v 11:33 | Adri
Jelikož vím, že chřipková, angínová a rýmová sezona dorazila díky zimě do mého okolí, a vůbec sezona snížené imunity, ráda bych se podělila o tento recept, který použili mí rodiče na sobě, aby ho otestovali, jestli je opravdu tak skvělý, jak se říká. Já jsem si ho dávala jen občas preventivně, jelikož jsem tento rok nebyla nemocná, pokud se nepočítají trochu nakřápnuté hlasivky, které ale vždy za chvíli odezněly a bolavá kyčel.
Ačkoliv se především zaměřuje na čištění cév, povzbudí výtečně organismus a dodá mu sílu vzdorovat bacilům :)

Chilli zastaví infarkt

3. července 2015 v 11:22 | Adri
Keith M. Henry, N.D.
Věděli jste, že je možné skutečně zastavit průběh infarktu s pomocí prostého a přitom překvapivě účinného koření chilli (též kayenská paprička neboli capsicum annuum)? Je to skutečně tak. Chilli opravdu dokáže zastavit nástup infarktu už za pouhých 60 vteřin!

Jak použít chilli k rychlému zastavení infarktu
Proslulí léčitelé, jako jsou Dr. John Christopher, N.D. nebo Dr. Richard Schulze, N.D., pějí na chilli samou chválu. První z nich o něm dokonce prohlašoval toto: "Za 35 let mé praxe práce s lidmi a při svém vyučování jsem neztratil ani jediného pacienta s infarktem, který v době mého příchodu ještě dýchal. V tom případě jsem vždy naordinoval šálek "chilli čaje" (lžička chilli zalitá horkou vodou) a během několika minut byli takoví pacienti schopni vstát a pohybovat se."

Přitom je potřeba zdůraznit, že tito lidé a mnoho jim podobných léčitelů popisovali svou osobní zkušenost a nešlo o žádné spekulace, co se týká této účinné rostliny.

Detoxikační koktejl

12. března 2015 v 11:33 | Adri
Jarní období bychom měli věnovat detoxikaci, která nám pomůže načerpat nové síly a zbavit se všech špatností, které jsme za zimu do sebe nacpali. Proto vám představuji tento detoxikační koktejl. Není to nic moc chutného, při čem byste se rozplývali, ale dá se to vypít a pokud patříte mezi milovníky zeleninu, bude vám to chutnat i tak :D

Vychutnáváte si rádi v zimě čaj?

20. prosince 2014 v 11:33 | Adri
Miluju čaje. Jsem čajoholik. Vy taky? Tak v tom případě by vám neměl ujít tento článek.
Denně mívám minimálně jeden hrnek čaje - a to i v létě. Ranní čaj mě zahřeje a nabudí. Na večer si zase vybírám uklidňující druhy.

Hyperaktivita dětí se dá léčit správnou výživou!

15. listopadu 2014 v 11:33 | Adri
Podle výzkumu publikovaného v Pediatrics Journal děti, které jsou hyperaktivní, mají nižští úroveň serotoninu než děti, jež hyperaktivní nejsou. Nižší hladina serotoninu může mít za následek apatii, depresi a nutkavou touhu po jídle. Když badatelé dali hyperaktivním dětem vitamín B6, jejich hladina serotoninu významně stoupla. Jiný výzkum porovnával hladinu serotoninu u dětí, které dostaly vitamín B6, se skupinou dětí, které dostali Ritalin (lék, s nímž se léčí ADHD). Pouze skupina s vitamínem B6 ukazovala zvýšení hladiny serotoninu a tyto příznivé výsledky vydržely dlouho poté, co skupina přestala B6 brát.

Klíčené potraviny jako důležitý zdroj živin

10. října 2014 v 11:33 | Adri
Naklíčené/namočené semínkaa ořechy jsou taková rostlinná "psaníčka", v nichž je ukryto tajemství a síla celé malé rostliny nebo celého stromu. Proč tyto písmenka nevstřebat do sebe také a být silný a pevný jako strom?

Jód a jeho přirozené zdroje

30. září 2014 v 11:55 | Adri
Jód je v naší stravě nedostatečným prvkem, přestože je pro náš organismus velmi důležitý. Potřebuje ho hlavně pro správnou funkci štítné žlázy, metabolismus živin, zlepšuje kvalitu kůže, vlasů, nehtů a zubů. Dále zklidňuje nervy a zlepšuje mentální funkce. Zvýšenou potřebu tohoto prvku mají: dospívající mládež, těhotné a kojící ženy. U rostoucího plodu ovlivňuje celkový růst a vývoj jednotlivých orgánů.

Pečivo

16. června 2014 v 11:33 | Adri
Od té doby, co jsem přešla na veganskou stravu (ne striktní, občas přeskakuji věty: může obsahovat stopy mléka, když vím, že tam mléka je tolik, co by se za nehet vešlo), si raději pečivo dělám sama doma nebo jezdím do soukromých pekáren. To, co tak úžasně vypadá (ty semínka na tom - to je určitě zdravé, celozrnné! Anebo když vám to obarví karamelem, aby to vypadalo zdravěji) na pultech supermarketů, jsou většinou polotovary plné sajrajtů.
Člověk by se až divil, kolik se toho ukrývá v obyčejném rohlíku, i když si dříve babičky vystačily s moukou, droždí, solí a vodou. Teď do toho cpou vepřový tuk.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."