Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčivé potraviny

Mrkev na 100 způsobů jako lék

15. září 2018 v 11:18 | Adri
Mrkvová káva na vysoký krevní tlak
Postrouhat mrkev nahrubo, dát na plech a péci při otevřené troubě, spíše sušíme. Až mrkev nabude zlatavé barvy, zavřít asi na 5 minut troubu, aby mrkev mírně zhnědla. Potom pomeleme na kávomlýnku. Potom na čajovou lžičku mrkvové kávy dáme na špičku nože skořice. Toto je dávka na sklenici vařící vody. I při vysokém krevním tlaku tato káva pomáhá. Pacientka pocítila zlepšení stavu asi po šesti týdnech. Tlak se zlepšil.

Mrkvový čaj na vysoký krevní tlak
Dělá se stejně, jen se to zhruba umele. Přidává se do toho pomletý hřebíček. Působí to také na vysoký krevní tlak.

Mrkvová semena
1 čl zalít sklenicí vařící vody a pijeme po jedné čtvrtině sklenice 4x za den. To v průběhu jednoho až dvou týdnů.

Léčíme se slunečnicí a slunečnicovým olejem

10. září 2018 v 11:26 | Adri
Ateroskleróza
Syrová neloupaná semena slunečnice - vezmeme jich hrst. Živé semeno dodává životní energii, čistí cévy. Půl kg semen promýt a usušit. Zalít litrem vařící vody a necháme stát 2 hodiny, potom pijeme po 100 ml před jídlem dvakrát denně - ráno a večer. Tuky v cévách se rozpouštějí slunečnicovým tukem.

Otrháme okvětní plátky ze slunečnice, přelijeme vařící vodou, vyndáme z vody a umeleme na masovém mlýnku celý květ bez plátků. Přidáme do toho med v poměru 1:1. Je zde mnoho vitamínů a biologicky aktivních látek, zvláště magnézium. To vše očišťuje organismus, léčí srdce, zvláště cévy. Magnézia je zde více než v ořechách.

Houby - elixír dlouhověkosti

10. srpna 2018 v 11:51 | Adri
Před dvěma tisíci lety byly v Číně houby nazývány potravou bohů. Staré texty uvádějí, že houby navracejí ztracené mládí a mladé lidi činí ještě silnějšími.
Pýchavky jsou jedlé, zvláště ve Francii z nich dělají výborné bujóny a dokonce je smaží či pečou. Splést si je můžeme s podobnou houbou, která je jedovatá. Poznáme ji podle toho, že je po rozříznutí uvnitř černá. Tuto houbu nesbíráme a nepožíváme. Pravá pýchavka je uvnitř jasně bílá a připomíná vatu.

Elixír z pýchavek vrací kůži pružnost a mladistvý vzhled, dobrou barvu obličeje. Vezmeme mladé pýchavky, důkladně je očistíme od hlíny, očistíme vlhkou hadýrkou. Je-li sezóna, můžeme použít pýchavky čerstvé. Můžeme je také použít sušené. Pýchavky sušíme rozkrájené. Je možné je umlet na kávomlýnku. 10 g pomletých pýchavek vysypeme do sklenice, zalijeme je 400 g lihu nebo vodky, případně červeného vína kagoru. Promícháme a dáme do chladničky na 7 dní. Můžeme brát tento elixír v průběhu půl roku. Bereme 20 ml na noc tak dlouho, dokud vše nespotřebujeme. Obvykle tato dávka vydrží na půl roku. Pýchavka napomáhá rychlejšímu odvádění toxinů z těla, též odvádí z těla radionuklidy (Radioaktivní izotop prvku, který se samovolně rozpadá za vyzáření energie v podobě ionizujícího záření. Této energie se využívá k účelům léčebným - radioterapie, aktinoterapie - nebo k účelům diagnostickým - scintigrafie.) Po užívání elixíru se zlepšila barva obličeje, kůže se přestala olupovat, modravé kruhy pod očima zmizely, stejně tak otoky. Kůže se osvěžila.

Maca: superpotravina, která spravuje hormony

14. května 2018 v 11:07 | Adri
Maca, přezdívaná jako peruánský ženšen nebo peruánská viagra roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až mrazům -20°C, stejně jako žáru slunce.
Vzhledem připomíná ředkev, hlízy mají průměr 2 - 8 cm, dlouhé jsou až 18 cm.
Maca patří mezi nejvýživnější, nejodolnější a nejvýše pěstované rostliny na světě. Pěstuje se v náhorních plošinách Andách Peru a Bolívie. Sušená maca obsahuje přibližně 59 % sacharidů, 8,5 % vlákniny a přes 10 % bílkovin. Protein v mace obsahuje 20 aminokyselin, 7 z 8 esenciálních. Maca je bohatá na vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík a železo, obsahuje stopové prvky zinek, jod, měď, selen, bismut a mangan... Je také bohatá na vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E a karoteny.

Zázračná spirulina

14. dubna 2018 v 11:02 | Adri
Jsem si jistá, že už jste o této "superptravině" slyšeli. Sinice jsou jedněmi z nejstarších forem života na světě. Jsou to bakterie, které se ale pohybují někde na pomezí rostlinné a živočišné říše, protože mají díky vysokému obsahu chlorofylu schopnost fotosyntézy. Sinicím, jednobuněčným řasám a travám se právě kvůli zastoupení tohoto zeleného barviva říká "zelené potraviny" a většina z nich se díky svým vlastnostem řadí také mezi superpotraviny. Jednou z nich je právě i sinice Arthrospira Platensis, známá jako Spirulina. Ta je pro své léčebné a výživné účinky již po staletí využívána jako doplněk stravy ve Východní Asii i v Africe, kde ji loví z vody, suší a potom konzumují ve formě prášku, slisovaných tablet, sušenek, apod.

Řasa chlorella

31. března 2018 v 11:24 | Adri
Chlorella v poslední době "otřásla" komunitou lidí, kteří se zabývají zdravou stravou a životním stylem. S hrůzou jsem zjistila, že mi chybí o ní článek na blogu. Možná je to tím, že jsem ji sama dlouhodobě neužívala, měla jsem vždy pár kousků co mi kdo dal. Doma mám totiž spirulinu a nechci tyto řasy míchat.

Léčivá bramborová šťáva

19. března 2018 v 11:40 | Adri
BRAMBOROVÁ ŠŤÁVA

1. Bramborová šťáva je vynikající protizánětlivý nápoj. Velmi dobře funguje při artritidě a u mnoha dalších forem zánětlivých bolestí, zejména však bolestí kloubů a bolestí zad. Bramborová štáva zvýší krevní oběh ve všech částech Vašeho těla.

2. Bramborová šťáva je zásaditá a zabraňuje nemocem jako jsou kardiovaskulární choroby a dokonce pomáhá předcházet rakovině.

3.Bramborová šťáva je vynikající na ekzémy a akné - pomáhá uklidnit kůži.

4.Bramborová šťáva Vám pomáhá při hubnutí - vypijte jeden šálek bramborové šťávy ráno, ještě před snídaní a potom večer 2-3 hodiny před tím, než půjdete spát. Bramborová štáva sama o sobě nemá skoro žádnou chuť a tak ji můžete namíchat s jinými šťávami, například ideální je mrkvová či řepová.

Léčení vodou (2. díl)

28. února 2018 v 9:34 | Adri
Pokračování výňateku z knihy Dr. F. Batmanghelid Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život). Překlad Martina Regnerová 2014 (Voda zdravá, léčivá, životodárná). Autor je zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně), je autorem knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě) a mnoha dalších knih.

Léčení vodou (1. díl)

25. února 2018 v 11:50 | Adri
Praktický výňatek z knihy Dr. F. Batmanghelid Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život). Překlad Martina Regnerová 2014 (Voda zdravá, léčivá, životodárná). Autor je zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně), je autorem knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě) a mnoha dalších knih.

Léčivé účinky ovoce a zeleniny 2. díl

17. února 2018 v 11:16 | Adri
ŘEDKVIČKA
Účinky: Pomáhá při prevenci rakovinových onemocnění. Éterické oleje podporují tvorbu žluči a urychlují zažívací proces. Používá se při léčení onemocnění žlučníku, žaludku a průdušek. Obsahuje vitamíny C a B.
Množství: Doporučuje se jíst syrová. Doporučená dávka je 1-2 kg ročně.

HLÁVKOVÝ SALÁT
Účinky: Kyselina listová a vitamín B zlepšují činnost mozku, paměť, koncentraci a spánek. Je tradičním prostředkem na povzbuzení trávení a činnost jater. Má uklidňující účinky.
Množství: Denně snězte 150 g s rajčaty a bylinkami. Když chceme získat co nejvíce živin, vybíráme salát který má víc větších, zelených listů. Umyté, zabalené hlávky s roztrhanými listy rychle ztrácejí vitamín C a kyselinu listovou. Salát ráda konzumují i malá domácí zvířata.

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."