Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Léčivé potraviny

Léčivá bramborová šťáva

Pondělí v 11:40 | Adri
BRAMBOROVÁ ŠŤÁVA

1. Bramborová šťáva je vynikající protizánětlivý nápoj. Velmi dobře funguje při artritidě a u mnoha dalších forem zánětlivých bolestí, zejména však bolestí kloubů a bolestí zad. Bramborová štáva zvýší krevní oběh ve všech částech Vašeho těla.

2. Bramborová šťáva je zásaditá a zabraňuje nemocem jako jsou kardiovaskulární choroby a dokonce pomáhá předcházet rakovině.

3.Bramborová šťáva je vynikající na ekzémy a akné - pomáhá uklidnit kůži.

4.Bramborová šťáva Vám pomáhá při hubnutí - vypijte jeden šálek bramborové šťávy ráno, ještě před snídaní a potom večer 2-3 hodiny před tím, než půjdete spát. Bramborová štáva sama o sobě nemá skoro žádnou chuť a tak ji můžete namíchat s jinými šťávami, například ideální je mrkvová či řepová.

Léčení vodou (2. díl)

28. února 2018 v 9:34 | Adri
Pokračování výňateku z knihy Dr. F. Batmanghelid Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život). Překlad Martina Regnerová 2014 (Voda zdravá, léčivá, životodárná). Autor je zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně), je autorem knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě) a mnoha dalších knih.

Léčení vodou (1. díl)

25. února 2018 v 11:50 | Adri
Praktický výňatek z knihy Dr. F. Batmanghelid Water for Health, For Healing, For Life (Voda pro zdraví, léčbu, život). Překlad Martina Regnerová 2014 (Voda zdravá, léčivá, životodárná). Autor je zakladatelem National Association for Honesty in Medicine (Národní asociace pro čestnost v medicíně), je autorem knihy Your Body's Many Cries For Water (Mnohá volání vašeho těla po vodě) a mnoha dalších knih.

Léčivé účinky ovoce a zeleniny 2. díl

17. února 2018 v 11:16 | Adri
ŘEDKVIČKA
Účinky: Pomáhá při prevenci rakovinových onemocnění. Éterické oleje podporují tvorbu žluči a urychlují zažívací proces. Používá se při léčení onemocnění žlučníku, žaludku a průdušek. Obsahuje vitamíny C a B.
Množství: Doporučuje se jíst syrová. Doporučená dávka je 1-2 kg ročně.

HLÁVKOVÝ SALÁT
Účinky: Kyselina listová a vitamín B zlepšují činnost mozku, paměť, koncentraci a spánek. Je tradičním prostředkem na povzbuzení trávení a činnost jater. Má uklidňující účinky.
Množství: Denně snězte 150 g s rajčaty a bylinkami. Když chceme získat co nejvíce živin, vybíráme salát který má víc větších, zelených listů. Umyté, zabalené hlávky s roztrhanými listy rychle ztrácejí vitamín C a kyselinu listovou. Salát ráda konzumují i malá domácí zvířata.

Léčivé účinky zeleniny a ovoce 1. díl

15. února 2018 v 11:14 | Adri
ČESNEK
Účinky: Povzbuzuje imunitní buňky k rychlejšímu dělení a vyšší aktivitě. Má protibakteriální účinky a po staletí se využívá jako lék proti rýmě, při zánětu krku, kašli a dýchacích potížích. Napomáhá vykašlávání. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje volný průtok krve. Snižuje vysoký krevní tlak. Snižuje hladinu cukru v krvi. Má vysoký obsah vitamínu A, B1, B2 a C.
Množství: Alespoň jeden stroužek denně. Účinek 1-2 stroužků česneku denně na zdravotní stav srdce je zjevný po několika týdnech. Používá se v kloktadlech a čajích. Při bolestech kloubů se nanáší přímo na kůži. Vatový tampón napuštěný česnekovým olejem a vložený do ucha je starý lék proti zánětu.

Honí vás mlsná?

11. ledna 2018 v 11:50 | Adri
Věděli jste, že průměrný Brit konzumuje 68 kg cukru každý rok? To je zhruba 238 lžiček cukru za týden, což odpovídá zhruba 34 čajovým lžičkám denně. V České Republice je to o dost méně (asi 38 kg), ale i tak může být spotřeba cukru u některých jedinců nadlimitní.

Nealkoholické nápoje, sušenky, koláče a cereálie jsou jasné zdroje potravin s vysokým obsahem cukru. Nicméně existují mezi potravinami i ty, kde je tzv. skrytý cukr. Jde o jogurty, kečupy, šunku od kosti i majonézu. Dokonce i některé tzv. "zdravé" potraviny obsahují obrovské množství cukru.

Cukr je tak populární, že je v anglicky mluvících zemích nazýván až 65 různými názvy. Situace v češtině není o moc lepší. Alternativních názvů cukru v češtině lze nalézt o něco méně - detaily níže v tabulce.

TOP 3 Přírodní antibiotika

11. prosince 2017 v 11:36 | Adri
Přináším TOP 3 Přírodní antibiotika podle MUDr. Josefa Jonáše

Olejový extrakt z levandule
Olejový extrakt z levandule se připraví z usušených květů, kterými se zaplní láhev, zalije se olivovým olejem a uloží na tři týdny za občasného protřepání na teplé místo. Scedí se a nalije do neprůhledné lahve. Je to vynikající prostředek k masážím všeho druhu. Levandule má antibiotické, antiseptické a uklidňující účinky a povzbuzuje slinivku břišní při tvorbě enzymů. Levandulový extrakt, přidaný například do koupele nebo vmasírovaný do kůže, je vynikající při regulaci krevního oběhu, čistí pleť při vyrážkách, ekzémech a akné.

Zelené smoothie v zimě

8. prosince 2017 v 11:47 | Adri
V posledních letech bylo velmi málo dlouhých a opravdu sněhových zim. Při lehkém zasněžení se na slunečných místech dají vždy nasbírat divoké byliny: především ptačinec/žabinec můžete sklízet po celou zimu. Tato bylina má ráda chlad a vydrží i jemný mráz. Ale také krvavec, pampeliška, jitrocel kopinatý a listy jahodníku jsou téměř vždy k nalezení.

Co sbírat: Sbírejte prosím jen to, co můžešte na 1000% rozpoznat.

Zásadité diety 1. část

13. listopadu 2017 v 11:34 | Adri
Tento článek jsem se rozhodl reaguje na záplavu informací převážně dehonestujícího charakteru na téma zásaditých diet. K tématu se jak v tištěných, tak i online médiích vyjadřovali lékaři, biochemici, tak i naprostí laici. Chybělo jen však závěry shrnout do jasných bodů, které potvrdí důležitost zařazení zásadotvorných potravin do naší stravy ve snaze udržet vyrovnané pH v našem těle a především v konkrétních tkáních. Toto téma nelze obsáhnout pětiminutovým pojednáním, a tak jsem jej rozdělila na dvě části. Myslíte, že jsou pro vyvážené zdraví zásadité diety důležité a že mohou bojovat proti osteoporóze?

ANO, strava, která působí zásadotvorně je pro naše vyvážené zdraví velmi důležitá!
NE, příjem zásadotvorné potravy nemůže výrazným způsobem ovlivnit riziko vzniku osteoporózy!

Přínosy jablečného octa

22. října 2017 v 11:02 | Adri
Po celá staletí se používal ocet pro různé účely v domácnosti i na vaření. Také je to starobylý lidový lék, považovaný za pomoc při každém druhu zdravotního problému.
Nejpopulárnějším druhem octa, mezi lidmi myslícími na své zdraví, je ocet jablečný. Přisuzují se mu různé blahodárné účinky, z nichž některé jsou podpořeny vědci. K těmto účinků patří vliv na hubnutí, snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení příznaků cukrovky.

Chcete vědět více o těchto přínosech podložených vědeckými výzkumy? Tak čtěte dále...
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."