Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Lektvary

Středověké vaření lektvarů

28. července 2014 v 11:55 | Adri
Běžné užívání některých zvířecích orgánů a údů do lektvarů se opírá o starověkou představu, podle níž je možné kvality vlastní určitému zvířeti získat tím, že toto zvíře prostě sníme. O netopýrech se například věřilo, že dokáží vidět ve tmě, a nápoj obsahující svařeného netopýra nebo netopýří oči (nebo potření očí netopýří krví) měl tedy zlepšovat zrak. Analogicky k tomu měly nohy zajíce zvyšovat rychlost, jíž se člověk může pohybovat, a maso či krunýř želvy (která se dožívá vysokého věku) zase prodlužovat život.

Na neplodnost a mužovu touhu

11. května 2014 v 11:22 | Adri
V knize Žitkovské bohyně od Kateřiny Tučkové jsem narazila na zajímavý recept určený pro ty, které touží po dítěti a zároveň chtějí roznítit mužovu touhu. Tuto knihu doporučuji, nabízí zajímavý pohled na staré tradice udržované v Bílých Karpatech, na víru v bohyně, ženy, které oplývaly léčitelskými schopnostmi, uměly věštit, znaly odpověď na každou otázku, dokonce i ovládaly počasí. Ukazuje, že lidové vědění má cosi do sebe a samotný příběh vám nedovolí se od knihy odtrhnout.

Nejspíš tuhle knihu náš soubor zdramatizuje, pročítáme si určité pasáže knihy a přemýšlíme nad nimi. Snad se to jednou podaří a poté srovnáme naše představení s prací profesionálního divadla.

Svěcená voda

30. září 2011 v 16:56 | Adri
POTŘEBY:
Miska se solí
pramenitá voda

 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."