Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Literatura

A proto skáču

2. února 2018 v 11:01 | Adri
Nedávno jsem v knihovně náhodou narazila na knihu, kterou mám na mém listě "chci přečíst" čítající stovky knih. No dobře, tak možná jenom rovných sto knih :D
A jsem tomu velice ráda. Pokud nevíte, o co se jedná, podtitul vám jasně napoví: Vnitřní svět třináctiletého chlapce s autismem.
Navíc předmluvu napsal můj oblíbený spisovatel David Mitchell, autor Alasu mraků.

Přečtené knihy za rok 2017

1. ledna 2018 v 11:16 | Adri
Takže rok se s rokem sešel a je tady daší literární shrnutí. Minulé ročníky najdete zde:
V komentářích se můžete pochlubit, jak jste na tom vy nebo jestli jste něco četli :)

Harry Potter a prokleté dítě

3. října 2017 v 16:22 | Adri
Výsledek obrázku pro harry potter a prokletJak někteří ví, ráda si občas přečtu nějaké to fantasy. Před pár lety jsem se zbláznila do Harryho Pottera: později, než všichni moji kamarádi, asi rok, dva po vydání posledního dílu (jeho druhé části - kdy už byl úplný konec... :D).
A i tak trochu se zpožděním - ale menším - jsem se rozhodla přečíst i "pokračování". Nejedná se úplně o výmysl Rowlingové, takže mi bylo jasné, že od toho tolik nesmím čekat.

Ale přece jen jsem si řekla, že to musí mít nějakou šťávu, když na tom pracovali John Tiffany a Jack Thorne, britští dramaturgové a scénáristé. Pár dramat jsem za život přečetla, navíc jsem pár let chodila do divadelního kroužku... A i když kolem mě slyším samé zklamané hlasy, přece si to jen přečtu a udělám si obrázek sama...

TAG Hra o trůny

28. dubna 2017 v 11:39 | Adri
Na tento zajímavý tag jsem narazila na jednom knižním blogu. No a jelikož jsem velký čtenář a o knihách ráda mluvím a navíc jsem i fanda této knižní série, tak jsem si ho udělala taky.

WE DO NOT SOW - house GREYJOY
Kniha, do které byste určitě neinvestovali.
Tak sem zařadím všechnu červenou knihovnu a erotiku typu Padesát odstínů. A taky všelijaké esoterické slátaniny, se kterými se v poslední roztrhl pytel, jak se všichni máme rádi, všichni se máme jen usmívat, protože nás bůh miluje… A samozřejmě všechny kuchařky, které vaří s živočišnými potravinami. A taky plno levných fantasy a detektivních slátanin… Jak jde vidět, umím si svou četbu vybrat :D Ale i tak je můj list s knihami na pořízení dosti obsáhlý.

A-Z knižní tag

11. dubna 2017 v 19:13 | Adri
Autor, od kterého jsem četla nejvíc knih
Tak to bude určitě L. J. Smith, jelikož s Upířími deníky o dvě stě - tři sta stránkami to se dá zvládnout kniha za den. Potom to bude asi Pretchett a Rowlingová a Vladimír Megre se Zvonícimi cedry - ten stejný případ jako s Upířími deníky.

Bookoholikovo pravidlo číslo 1
Číst když mám chuť, na co mám chuť a na vše okolo kašlat. Prostě se plně ponořit do četby.

Citát z knihy, který bych si zarámovala
Tak to bude asi z Malého prince: "On ne voit bien qu´avec le coeur. L´essentiel est invisible pour les yeux".
A z Pána prstenů:
"Ne každé zlato třpytívá se, ne každý kdo bloudí je ztracený. Stáří, když silné je, neohýbá se. Mráz nespálí hluboké kořeny. Z popela oheň znovu vzplane, ze stínů světlo vzejde náhle, až zkují ostří polámané, nekorunovaný zase bude králem."

Inferno - Dan brown

31. ledna 2017 v 11:44 | Adri
Inferno. Dan Brown. Už jenom tyto tři slova evokují, že se jedná o něco velkého. A opravdu jedná.

Abych byla objektivní: nejdřív jsem si přečetla knihu a poté viděla film. Vždycky to tak dělám. Kromě pár výjimek. Jako vždy soudím, že kniha je lepší. Tam se Dan opravdu vyřádil, ukázal, že své řemeslo opravdu umí. Lehce přecházel z postav do druhých postav. Langdon i přes svou zmatenost pracuje jako vždy v akci a jeho mozek rozplétá neskutečné záhady a spiknutí pomocí svých znalostí o umění, historii a symbolice.

Přečtené knihy za rok 2016

1. ledna 2017 v 13:30 | Adri
Tak a je tady jako vždy moje tradice :) Minulé ročníky najdete tady: 2013, 2014, 2015.

Mimochodem přeji vše nejlepší do nového roku. A čtěme! Nejlépe ve všech jazycích :)
Letos to u mě byla samozřejmě čeština, francouzština a angličtina.

Dívka v pavoučí síti

30. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Dívka v pavoučí sítiTato nedávno vydaná kniha je v podstatě pokračování světoznámé série Milénium, která byla i zfilmovaná (nejdřív Švédy a Dány, kteří stihli zpracovat všechny tři knhy, poté Američany, kteří zatím realizovali pouze první díl - Muži kteří nenávidí ženy s Criegem - ano, to je ten z Jamese Bonda - v hlavní roli).
Ovšem není to tak úplně pokračování, protože spisovatel Stieg Larsson, který napsal původní sérii Milénium zemřel. Měl už cosi rozpracované do čtvrtého dílu, ovšem za záhadných okolností v roce 2004 zemřel. Panují o tom slušné konspirační teorie, protože tento spisovatel byl zároveň novinářem, který se rovněž jako jeho hlavní postava románů Mikael Blomkvist zabýval odhalováním špinavých obchodů a kriminálníků. Jednou o tom napíšu článek, slibuji :)
Ale jinak to byl normální infakrt...

Pokud jste nečetli přechozí díly, určitě se do toho ponořte, stojí to za to. I když se knihy zdají tlusté, četba uplyne opravdu rychle.

TOP 10 knih za rok 2015

3. ledna 2016 v 11:55 | Adri
Takže jsem se dokopala i k napsání žebříčku deseti nejlepších knih, co jsem četla v roce 2015. Pokud by vás zajímal seznam s celou četbou, najdete ho tady.

Přečtené knihy za rok 2015

1. ledna 2016 v 15:23 | Adri
Tento seznam jen už jakousi tradicí :) Začala jsem od roku 2013 - ZDE, pokračovala rokem 2014 - ZDE a tady je aktulání seznam.

Opět jsem nepočítala učebnice.
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."