Mou knihu si můžete pořídit ZDE

Zbavuji se některých věcí: knihy, učebnice, oblečení, šperky... Pokud byste měli zájem: ZDE


Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Literatura

Přečtené knihy za rok 2017

1. ledna 2018 v 11:16 | Adri
Takže rok se s rokem sešel a je tady daší literární shrnutí. Minulé ročníky najdete zde:
V komentářích se můžete pochlubit, jak jste na tom vy nebo jestli jste něco četli :)

Harry Potter a prokleté dítě

3. října 2017 v 16:22 | Adri
Výsledek obrázku pro harry potter a prokletJak někteří ví, ráda si občas přečtu nějaké to fantasy. Před pár lety jsem se zbláznila do Harryho Pottera: později, než všichni moji kamarádi, asi rok, dva po vydání posledního dílu (jeho druhé části - kdy už byl úplný konec... :D).
A i tak trochu se zpožděním - ale menším - jsem se rozhodla přečíst i "pokračování". Nejedná se úplně o výmysl Rowlingové, takže mi bylo jasné, že od toho tolik nesmím čekat.

Ale přece jen jsem si řekla, že to musí mít nějakou šťávu, když na tom pracovali John Tiffany a Jack Thorne, britští dramaturgové a scénáristé. Pár dramat jsem za život přečetla, navíc jsem pár let chodila do divadelního kroužku... A i když kolem mě slyším samé zklamané hlasy, přece si to jen přečtu a udělám si obrázek sama...

TAG Hra o trůny

28. dubna 2017 v 11:39 | Adri
Na tento zajímavý tag jsem narazila na jednom knižním blogu. No a jelikož jsem velký čtenář a o knihách ráda mluvím a navíc jsem i fanda této knižní série, tak jsem si ho udělala taky.

WE DO NOT SOW - house GREYJOY
Kniha, do které byste určitě neinvestovali.
Tak sem zařadím všechnu červenou knihovnu a erotiku typu Padesát odstínů. A taky všelijaké esoterické slátaniny, se kterými se v poslední roztrhl pytel, jak se všichni máme rádi, všichni se máme jen usmívat, protože nás bůh miluje… A samozřejmě všechny kuchařky, které vaří s živočišnými potravinami. A taky plno levných fantasy a detektivních slátanin… Jak jde vidět, umím si svou četbu vybrat :D Ale i tak je můj list s knihami na pořízení dosti obsáhlý.

A-Z knižní tag

11. dubna 2017 v 19:13 | Adri
Autor, od kterého jsem četla nejvíc knih
Tak to bude určitě L. J. Smith, jelikož s Upířími deníky o dvě stě - tři sta stránkami to se dá zvládnout kniha za den. Potom to bude asi Pretchett a Rowlingová a Vladimír Megre se Zvonícimi cedry - ten stejný případ jako s Upířími deníky.

Bookoholikovo pravidlo číslo 1
Číst když mám chuť, na co mám chuť a na vše okolo kašlat. Prostě se plně ponořit do četby.

Citát z knihy, který bych si zarámovala
Tak to bude asi z Malého prince: "On ne voit bien qu´avec le coeur. L´essentiel est invisible pour les yeux".
A z Pána prstenů:
"Ne každé zlato třpytívá se, ne každý kdo bloudí je ztracený. Stáří, když silné je, neohýbá se. Mráz nespálí hluboké kořeny. Z popela oheň znovu vzplane, ze stínů světlo vzejde náhle, až zkují ostří polámané, nekorunovaný zase bude králem."

Inferno - Dan brown

31. ledna 2017 v 11:44 | Adri
Inferno. Dan Brown. Už jenom tyto tři slova evokují, že se jedná o něco velkého. A opravdu jedná.

Abych byla objektivní: nejdřív jsem si přečetla knihu a poté viděla film. Vždycky to tak dělám. Kromě pár výjimek. Jako vždy soudím, že kniha je lepší. Tam se Dan opravdu vyřádil, ukázal, že své řemeslo opravdu umí. Lehce přecházel z postav do druhých postav. Langdon i přes svou zmatenost pracuje jako vždy v akci a jeho mozek rozplétá neskutečné záhady a spiknutí pomocí svých znalostí o umění, historii a symbolice.

Přečtené knihy za rok 2016

1. ledna 2017 v 13:30 | Adri
Tak a je tady jako vždy moje tradice :) Minulé ročníky najdete tady: 2013, 2014, 2015.

Mimochodem přeji vše nejlepší do nového roku. A čtěme! Nejlépe ve všech jazycích :)
Letos to u mě byla samozřejmě čeština, francouzština a angličtina.

Dívka v pavoučí síti

30. dubna 2016 v 11:33 | Adri
Dívka v pavoučí sítiTato nedávno vydaná kniha je v podstatě pokračování světoznámé série Milénium, která byla i zfilmovaná (nejdřív Švédy a Dány, kteří stihli zpracovat všechny tři knhy, poté Američany, kteří zatím realizovali pouze první díl - Muži kteří nenávidí ženy s Criegem - ano, to je ten z Jamese Bonda - v hlavní roli).
Ovšem není to tak úplně pokračování, protože spisovatel Stieg Larsson, který napsal původní sérii Milénium zemřel. Měl už cosi rozpracované do čtvrtého dílu, ovšem za záhadných okolností v roce 2004 zemřel. Panují o tom slušné konspirační teorie, protože tento spisovatel byl zároveň novinářem, který se rovněž jako jeho hlavní postava románů Mikael Blomkvist zabýval odhalováním špinavých obchodů a kriminálníků. Jednou o tom napíšu článek, slibuji :)
Ale jinak to byl normální infakrt...

Pokud jste nečetli přechozí díly, určitě se do toho ponořte, stojí to za to. I když se knihy zdají tlusté, četba uplyne opravdu rychle.

TOP 10 knih za rok 2015

3. ledna 2016 v 11:55 | Adri
Takže jsem se dokopala i k napsání žebříčku deseti nejlepších knih, co jsem četla v roce 2015. Pokud by vás zajímal seznam s celou četbou, najdete ho tady.

Přečtené knihy za rok 2015

1. ledna 2016 v 15:23 | Adri
Tento seznam jen už jakousi tradicí :) Začala jsem od roku 2013 - ZDE, pokračovala rokem 2014 - ZDE a tady je aktulání seznam.

Opět jsem nepočítala učebnice.

Lazarovy ženy

30. prosince 2015 v 11:22 | Adri
Tato kniha mě zasáhla v tomto roce asi nejvíc, co jsem přečetla. A že jsem toho načetla opravdu hodně, však se těšte na ten seznam, co mám v plánu jako tradičně vyvěsit na stránky v lednu, abych se pochlubila statistikou.
Po knize jsem ani nějak moc netoužila, ale objevila jsem na facebooku zajímavou soutěž, kde jsem ji mohla vyhrát, tak jsem do toho šla. Už dlouho jsem nedostala žádnou knihu a možná by mě i výhra nakopla si přečíst něco jiného. Anotace byla vcelku normální, usoudila jsem, že to bude takové průměrné čtení. Potěší, ale nebudu z toho na větvi.
Omyl. Já z toho nebyla na větvi, já byla v úplné jiné dimenzi!

 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."