Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Meditace

Tibetský způsob, jak vyjít s obtížnými lidmi

22. prosince 2014 v 11:33 | Adri
Momentálně sice tento návod nepotřebuji - vůbec v poslední době si žiju jako v bavlnce -, ale protože mě zaujal, rozhodla jsem se ho umístit na blog. Snad někomu bude k užitku :) O Vánocích plno lidí tráví svátky s blízkými, s nimiž si nerozumí, takže podle mě najde tibetský způsob uplatnění.

Tibetská kultura je podle mě obecně zajímavá, nepovažuji ji však za nějak extra vedoucí. Ráda si se inspiruji všelijakými kulturami a náboženstvími a z nich si vyberu to svoje. Takže vám servíruju jeden tibetský střípek...


Tento způsob popisuje C. Hansard. Postup vychází z původní duchovní tradice Tibetu zvané Bön. Postup je cvičení následující: (klikněte na celý článek)

Zrcadlová terapie - získání sebelásky

26. srpna 2014 v 11:22 | Adri
Zrcadlová terapie se používá v případech nedostatečné, nebo chybějící sebelásky. Nemůžete se jí předávkovat.

Většina problémů a životních konfliktů je způsobena právě tím, že se nemáme rádi, či se dokonce nenávidíme. Jsme ztotožněni se svojí maskou a myšlenkami, které produkuje náš rozum (aneb ego). A naše skutečné Já, naše Vyšší já, naše Suše, Nitro, klečí v koutku, potlačováno celý život, nenáviděné, opomíjené, zapomenuté, utrápené a smutné.

Základní cvičení

11. června 2014 v 11:33 | Adri
Mnoho lidí meditace odsuzuje, někteří si zase bez nich nedokáží představit den. Tady prosazuji názor, ať si každý sám určí, jak často potřebuje meditovat. Do meditací se nenuťte, ale každopádně by stálo si alespoň jednu vyzkoušet sám. Na skupinové meditaci jsem ještě nebyla, ale hodlám vyzkoušet, takže nemůžu posoudit, jestli se v něčem liší a jestli jsou lepší. Představím vám základní meditace - no ony to vlastně nejsou meditace v pravém slova smyslu, ale jakési duchovní vizualizační cvičení.

Než začnete, zvolte si polohu, ve které se cítíte dobře a najděte si klidné místo. Vypněte si mobil a vzdalte se co nejvíce od elektromagnetických přístrojů - nejlépe zdrhněte někam do přírody :) Během cvičení vás určitě budou rušit různé myšlenky - jednoduše je hoďte do pomyslného koše mávnutím ruky, nebo je od sebe odpinkněte.
 
 

Reklama
"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."