Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Moje příběhy

Muž, který chodil boso

22. března 2015 v 11:11 | Adri
Byla to povídka do soutěže napsaná za pár minutek. Nedávala jsem si s tím moc práce, prostě jsem se chytla nápadu, co mi v hlavě naběhl jako první a dala se do sepsání. Prostě jsem se potřebovala vypsat. Nemám moc na psaní čas i článků na blogu ubylo. Doufám, že to nikomu nevadí, protože se více zaměřuju na kvalitu článků...
Jak se dalo čekat, nic jsem nevyhrála, ale umístila jsem se lépe, než jsem čekala. Tak, tady máte moje super umělecké dílo s hlubokou myšlenkou. Muhaha :D

Nerozhodný (6. díl)

31. května 2014 v 11:44 | Adri
A je zde závěrečný díl Nerozhodného. Nezapomeňťe se vyjádřit v komentářích.

Nerozhodný (5. díl)

30. května 2014 v 11:55 | Adri
A máme tady již pátý díl Nerozhodného. Snad vás povídka baví a nevadí vám špatné rozmístění poznámek.

Nerozhodný (3. díl)

28. května 2014 v 11:55 | Adri
Přináším třetí mé povídky Nerozhodný. Předchozí díly naleznete, když rozkliknete rubriku Moje příběhy. Příjemné počtení :)

Nerozhodný (2. díl)

27. května 2014 v 11:55 | Adri
A je tady druhý díl mojí dlouhé povídky "Nerozhodný"

Nerozhodný (1. díl)

26. května 2014 v 11:55 | Adri
Potom, co jsem začala psát knihu, dlouho jsem se nevrhla na kratší útvary, protože mě zkrátka zápal psavectví opustil. Ale zanedlouho se samozřejmě přihlásil a já stvořila povídku, která se jaksi protáhla... Celkově má dvanáct stránek, plánovala jsem tak půlku... :D Holt rozsahu nápadů neporučíte :)
Rozhodla jsem se experimentovat s poznámkami, inspirovala jsem se Bartimeaovou trilogií. Ovšem blog nedovoluje vkládat poznámky, takže jsem je oddělila od textu a označila je kurzívou. Ve wordu to opravdu vypadá lépe.
Snad se bude líbit a ta délka nikomu nebude vadit :)

Auto

28. října 2013 v 11:22 | Adri
Inspirace k tomuto příběhu ke mě přišla znenadání, když jsem byla na procházce s kamarádkou. Zkrátka a jednoduše - viděli jsme divné šedé auto. Co z toho vytvořila moje fantazie se můžete dozvědět, když si přečtete tento krátky příběh. Je opravdu krátký, 340 slov, což je na můj vkus až moc málo :))

Soutěž - setkání s literární postavou

7. září 2013 v 9:20 | Adri
Tak trochu jsem se rozhodla vyrazit z kopýtka a zúčastnit se literární soutěže, přestože nejsem kdovíjaký spisovatel (ačkoli si na něj velice ráda hraju).

Znaky:1369
Postava: Sofie Amundsenová
Kniha: Sofiin svět
Autor: Jostein Gaarder
Poznámka: Samotnou mě překvapilo, že mě hned nenapadlo setkání se svým z žádných známých knižních fantasy idolů - Harry Potter, Jon Sníh, Damon Salvatore, Jacob Black, Septimus Heap... A taky mě překvapilo, že jsem byla shopná napsat tak málo znaků :)

Pokoušela jsem se usnout, ale ať jsem ležela nehnutě sebevíc déle, pořád se mi nedařilo zabrat. Když mě neustálé převalování přestalo bavit, otevřela jsem oči, abych se koukla na hodiny.
K mému překvapení u mé postele stála dlouhovlasá dívka s potutelným výrazem ve tváři. Chtěla jsem na ní začít křičet, jak se opovažuje lézt cizím lidem do bytu, ale její slova byla rychlejší.
"Já jsem Sofie. A potřebuji ti něco důležitého sdělit," při mluvení se ji ve svitu měsíce procházejícího skrz okno blýskaly šibalsky oči.
"Jaká Sofie? Žádnou neznám…" zamyslela jsem se a přemítala, která osoba z mé minulosti mohla nést takovéto jméno.
Sofie se zachichotala. "Ale znáš, ty blázínku. Dříve jsem bývala tvou dobrou společnicí."
Její slova mi nedávala žádný smysl, takže jsem jenom zvedla vyděšeně obočí. "No přece ta z knihy Sofiin svět! Vzpomínáš si na mě, ne?" a vykouzlila na obličeji pokřivený úsměv.
"Ale to přece není možné, jsi jenom postava v knize!" vyhrkla jsem na ni podrážděně, jako bych ji tím mohla odehnat pryč.
"A ty jsi co? Něco víc?" zasmála se a sedla si na kraj postele. Pokynula mi, a já se k ní posunula blíž. Na mysl se mi dralo nespočet otázek, ale z mého hrdla se vyloudila pouze jedna.
"Z jaké knihy jsem já?"
Rty přiložila k mému uchu a vydechla: "Vstávej, s takovou nestihneš autobus!" Najednou nade mnou stála máma a po Sofii nebylo ani památky.

Láska křídla vykouzlí

20. srpna 2013 v 11:55 | Adri
Tenhle příběh se mi zdál lehce zakomponovaný do snu - byla jsem na tom příběhu v kině, ale viděla jsem z něj asi tak jen polovinu, protože v tu dobu jsem se proháněla po afrických pláních s kamarádkou a mě mamka sedící v kině nechtěla vyzradit začátek. Děj tedy znám pravdivě jen z poloviny, zbytek jsem si vytvořila až ráno po probuzení. Tentokrát to bude větší fantasy, protože to je přece jen sen.
Přeji hezké počtení :)

Nečistá vražda (3.díl)

3. července 2013 v 11:22 | Adri
A je tu poslední mého detektivního dílka. Upřímně se budu divit, jestli to někdo přečte celé, protože lidé jsou líní číst... Ale s tím nic nenadělám, to si v sobě musí vyříkat každý sám :)
Opět nešetřete kritickými slovy, mile ráda si je poslechnu.
První díl naleznete ZDE, druhý ZDE
 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."