Máte jakýkoliv dotaz, kritiku, pochvalu? SMĚŘUJTE NA: all-is-magic@seznam.cz Podmínky dotazů ZDE. - Pokud svůj dotaz položíte do komentářů, může se stát, že jej přehlédnu!!
Chcete přiložit ruku k dílu? - zde

Můj deník

Cesta není přímá

26. června 2018 v 11:05 | Adri
Tak, jsem tady zas :) Mám po příjimačkách, po maturitě... Konečně volno. Užívám si volna, zaslouženě. Přiznejme si, bylo to náročné. Učení, do toho ještě stíhát sociální život, starat se o zdraví - jak psychické tak fyzické...

Maturitu jsem úspěšně složila s jedničkami, náležitě oslavila, odměnila se a vrhla se intenzivně na učení na příjimačky na medicínu.
Asi až moc intenzivně. No dobrá, ne asi ale URČITĚ.

Začala jsem mít problémy se spaním, byla jsem náladová, podrážděná, unavená a ve stresu, že nestíhám. Taky jsem si špatně rozložila učení, takže jsem doopravdy nestíhala, strávila jsem hodně času nad tím, kde jsem nemusela, takže důležité věci jsem nějak přeletěla...

Takže se ani nedivím, že jsem neuspěla.

Pana... anebo ne :D

26. dubna 2018 v 19:40 | Adri
Předem se omlouvám, že zde ubývá autorských článků, ale z důvodu nedostatku času a chutě, už to tak zkrátka... je :D
Původně jsem měla v plánu psát článek o Panamě, ale měla jsem na to jen nahrát fotky a už jsem se přemáhala. Někteří z vás to mohli odvodit, pokud mne sledujete na instagramu (adrigombalova).

Fotky z Panamy na blogu jsou TADY

Nebudu chodit kolem horké kaše, ale vyklopím to rovnou, spadne to ze mne a bude mi lépe... Končím s blogem. Nekončím ovšem v tom, co můj blog nyní především reprezentuje: i nadále budu shromažďovat zajímavé články, ale pouze pro sebe. Občas mi sice lidé napíší s dotazem, ale já vím, že tudy cesta nevede. Že mě to táhne mimo internetové vody, pracovat s lidmi přímo.

Navíc blog se vyvíjel a já nesouzním už se vším, co jsem tady v roce 2011 vyplázla. Lidé se mne na to zpětně ptají a já jim to musím vysvětlovat... a tohle nechci. Potřebuji za tímto udělat čáru, posbírat zkušenosti a vědomosti a odpoutat se.

Na internetu trávím času méně a méně a když už, tak se vzdělávám, čtu nejrůznější články, stahuji podcasty do mobilu (ať mám co poslouchat při mých milovaných procházkách - denně teď mám nutnou potřebu chodit, stalo se to součástí mé denní rutiny se protáhnout a něco se i dozvědět. Občas ale jen poslouchám zvuky kolem a přemýšlím :)), občas se kouknu na zajímavý film. A je to super. Hlavně teď, když se jaro ozvalo, až to skončilo spíše na letním dojmu.

Nemluvě o tom, že mi oficálně začal svatý týden, přípravy na maturity. A od této chvíle většinu svého času dám do učení, jak na maturitu tak na příjimačky. Občas si ale samozřejmě najdu čas na rodinu a kamarády, mám plný diář, takže se neučím 24/7 :D Ale výčitky nemám, protože pauzu potřebuju, nejsem stroj.

Moc bych se chtěla dostat na mou vytouženou medicínu, vytouženou fakultu... (nebudu zmiňovat kde, něco si musím nechat v tajnosti :D). Uvidím, jak to tam půjde, jestli vydržím s mým "antisystém" postojem a nevykopnou mě :D
A kdyby ano, už mám náhradní "útěkový" plán. Jelikož mám diplomy jak z francouzštiny tak angličtiny na vysoké úrovni, láká mě se podívat do Kanady a tam si rozmyslet, kde budu studovat "přírodní" "alternativní" "čínskou" "psychosomatiku"- prostě takovou všehochuť... medicínu.

Jinak z tvorby mne nejvíce aktuálně naplňuje kreslení... Vidím, že jsem za život prošla hudební a poté literární období, jsem zvědavá, co přijde potom... Možná začnu fotit nebo točit, modelovat, šít, péct... kdo ví :D

A takhle roste kešu ořech, kdyby někdo nevěděl: (už dozrálý plod, spadnutý na zemi)

Edit: články jsou nahrané až do konce května!
...a pak se uvidí :D

A co bude dál?

28. září 2017 v 19:34 | Adri
... to je ve hvězdách :) Přesněji však v mé hlavě. A ještě přesněji v mé duši, v mém srdci. Po pravdě nevím, kam tento článek zařadit, jestli do Novinek blogu, nebo do deníku, protože se to vztahuje na oba témata.

Začnu hezky pěkně zostra: můj nápad přesedlat na youtube a na jakoukoliv jinou stránku se ruší, jelikož se mi žebříček hodnot zpřeházel a uspořádal a já jsem s tím spokojená. Nehoním se, mám na všechno dostatek energie a času, smířila jsem se, že nemůžu jet jako robot 24/7 a dělat všechno, co mě zaujme.
Musím si v tom udělat pořádek a hezky to pěkně vytřídit.

Bohužel jsem byla nucena skončit s dramaťákem, protože dojíždění do sousedního města mi spolyká hodně času a peněz a toho jako student v maturitním ročníku, hlásící se na medicínu a snažící se dokopat k tomu si udělat autoškolu, zkrátka není dostatek.

V první řadě mi hodně pomohlo podrthnout fakt, že zdraví zaujímá první místo.
Jak fyzické, tak psychické. Takže dostatek kvalitního spánku, stravy a fyzické aktivity. Když jsou tyto podmínky splněny, mohu jet dále:

- škola (tedy už i budoucí vytoužená práce)
- kamarádi a rodina
- a další projekty

Škola spolyká nejvíce času a energie, řekněme tak polovinu, zbytek mám na socializaci a jiné záliby.
Snad vám nemusím vypisovat, co všechno obnáší maturita, shánění modelových otázek na přijímačky, shánění vhodných učebnic, hledání tipů na internetu (už sleduji medicínské blogy! :D)...
Do toho mě ještě čekají zkoušky FCE z angličtiny a C1 DALF z francouštiny, ale to až v zimě.

Kamarádi, rodina... Oslavy, sdílení starostí a radostí...

Co se týče dalších projektů, tak sem logicky patří i blog a vůbec celkově internet. Pro vás to znamená to, že se budu snažit měsíčně vydat kolem těch deseti článků, budu se snažit točit témata, ale momentálně se nejvíce zajímám o zdraví... Možná se mi podaří vás tím nezavalit :D
Ale tématika blogu se pořád mění, vše se vyvíjí, vše je v pohybu. Vesmír nezastavíme. Energie proudí. Je pouze na nás, kam ji nasměřujeme a co s ní uděláme :) A vracet se do minulosti nemá smysl. Je důležité jít si za svými sny, ale taky nehonit se a nežít v budoucnosti, užívat si přítomnost. A já jsem spokojená.
Žiju tak, jako by každý den byl poslední a zároveň jako bych měla žít věčně v tomto těle.
Zdůrazňuji v tomto těle, protože vím, že má duše dokáže fungovat ve více sférách než jenom tady v naší 3D "realitě".

Mimochodem pokud by vás zajímaly další aktivity, které řadím do skupiny "projektů": kreslení, skládání puzzle, hudba, čtení, vaření (což mám trochu spojené s brigádou) a sledování youtube a oblíbených blogů. Na obhajobu musím říct, že se snažím filtrovat tu "špínu" a vyhledávat věci, které mi dělají dobře na duši a nestraší mne po nocích a obohacují mě.
Sem bych vlastně mohla zařadit i onu autoškolu.

Tak užívejte života, stanovte si priority a budete šťastnější.
Opravdu se zeptejte svého nitra, co chcete dělat VY, ne co po vás chtějí ostatní nebo systém.
Nejraději bych na vysokou nešla (6 let těžkého studia! uf! uf!), ale vím, že mi to k něčemu bude a naberu cenné zkušenosti, takže jsem uvážila, že tam vlastně chci. Je to nejlepší cesta, jak se dostat k homeopatii a čínské medicíně.

Z Francie na Rammstain a zpět

1. června 2017 v 11:03 | Adri
Čtvrtek a pátek jsem měla volno, takže jsem toho využila. Ve čtvrtek byl státní svátek, nanebevstoupení. Vyjeli jsme se naobědvat do přírody, k Moselle, k divoké části řeky, do přírodního parku. Sedli jsme si k vodě, pozorovali a poslouchali ptáky a slunili se. Potom jsme si dali soutěž, do dohodí s oblázkem nejdál a taky kdo udělá nejvíc žabek. V hodu do dálky jsem skončila druhá (ze tří :D) a s počtem žabek jsme všichni udělali maximálně dvě. Bohužel nevím, jak se ptáci jmenují v češtině, ale dozvěděla jsem se plno zajímavých věcí: jeden druh obletí celou zeměkouli, od severního k jižnímu pólu a zase zpátky! Z dálky vypadá jako nenápadný hnědý pták, ale když na jeho křídla zasvítí pod správným úhlem slunce, vybarví se nádherné lesklé barvy, takže vypadá trochu jako metalický papoušek. Nádhera. Více jsem se vyznala v rostlinách.

Vydala jsem knihu. Bez vydavatele

6. května 2017 v 6:52 | Adri
Tak a je to tady. Tramtadadá!
Sice to není úplně podle mých představ, nejedná se o tištěnou knihu, ale o e-knihu, ale i tak jsem na sebe pyšná. Obálku jsem taky zvádla udělat sama a to nejsem žádný grafik (vlastně vůbec žádný, nejraději bych to namalovala hezky pěkně na papíře, ale digitální doba je zkrátka digitální).
Je mi jasné, že by si ani nikdo nechtěl vzít na bedra to, aby na své náklady vydal prvotinu od patnáctileté holčiny, kterých je momentálně plný internet, a které chrlí povídky jednu za druhou, bez jakéhokoliv literárního citu (čest výjimkám) a plné gramatikých a stylistických chyb.

Neříkám, že se jedná o nějaké super dílo, přeci jen netrávím psaním a čtením většinu života, mám také jiné zájmy (a povinnosti) a do toho momentálně studuji v zahraničí. Vždy jsem si ale chtěla nechat psaní jako koníček. Celkově umění nechat jako koníček. Housle, kytara, bubny, kreslení, divadlo...

Tak ale dost vykecávání, kniha se dá pořídit

ZDE

Přeji příjemné počtení :)

Třetí stupeň
"Tímto se vám servíruje neopakovatelná prvotřídní příležitost, jež může změnit váš život."

Anotace: Patnáctiletá Alex Meinhartová uvítá tradiční rodinný nedělní výšlap jako skvělé odreagování od potíží s kluky. V lese před ní ale vyvstane mnohem horší překážka než nevěra její pubertální lásky. Spolu s rodiči skončí v tajemném herním objektu, kde brutalita a smrt jsou na denním pořádku. Nehraje se však o život, ale o něco mnohem cennějšího… Přijdou na kloub, co po nich stvořitel arény chce? Stojí za to se spolčit s ostatními "hráči", posbíranými ze všech koutů světa? Nechtějí je pouze využít jako návnadu? Kdo se skrývá za označením Mág? Proč se rodiče chovají divně? Komu má věřit? Podaří se Alex udržet na živu nejen sebe, ale i své rodiče? A především - co najde ve Třetím stupni?

fotka knihy

Glosy 18. - 27. 8.

27. srpna 2016 v 8:41 | Adri
V poslední době hodně poslouchám skupinu Muse a nové album od Avantasie Ghostlights.


Zajímavé články, na které jsem natrefila:
Hlíva ústričná - tady mě zaujala možnost pěstovat hlívu doma. Až se vrátím z Francie, zapracuji na tom :)Jinak za chvíli odjíždím do Francie, takže zařizuju poslední formality, dokumenty, balím a snažím se do sebe nacpat co nejvíc francuzštiny co to jde. Loučím se s rodinou a kamarády... A dělám si pořádek ve věcech do školy. Brrr.
Ale už se moc těším :)

Objevila jsem to nejlepší ovocné combo: borůvky a mango. Vím, že to není moc vhodné z ekologického hlediska, ovšem v obchodě byla sleva: kus manga za 13kč. No neber to, když normálně stojí 30-40kč! Byly už zralé, takže je slevnili. Vzala jsem si jich pět a snědla je ve slaných i sladkých jídel, ale zvítězila kombinace rozmixované mango se zmraženými borůvkami. A taky curry omáčka s mangem, ale prostě tenhle "dezert" musíte vyzkoušet :)

Glosy 9. - 17. 8.

17. srpna 2016 v 21:22 | Adri
Včera - vlastně dneska v jednu hodinu ráno - jsem se vrátila z Thajska. Uvažuji, že bych jistým způsobem porušila tento "nouzový režim" blogu, protože budu mít trochu času vypracovat o tomto zážitku článek a podělit se s vámi i o fotky. Pro mě je to příjmemý způsob, jak mít pohromadě všechny cestovatelské spisky, i když je mám samozřejmě uložené i v PC, ale na blogu to má takový příjemný vzhled :)

Za tu dobu výletování jsem toho stihla hodně přečíst Bílou nemoc, Ztracené iluze, Jíst, meditovat, milovat a
Kečupová mračna. A ve francouzštině jsem dočetla Muže, který se směje a Krále Ubu.
Většinu toho jsem přeloskala v letadle a cestou tam a zpátky, protože jednosměrná cesta zabrala asi 26 hodin.

Ale natrefila jsem i na pár zajímavých článků:A mám prosbu: Má někdo zkušenosti s bylinou Calea zachatechichi? Četla jsem o ní článek, že dokáže více "oživit" sny a pomáhá lucidnímu snění. Váhám, jestli ji mám vyzkoušet :)

Láká mě taky si vypěstovat doma ananas, ale jelikož budu příští rok téměř celý rok mimo, tak to budu muset odložit... Ale můžu se pokusit to nějak domluvit s mamkou. Kytky mi snad zalévat bude :D Ale prý si nemám pořizovat žádné zvíře... Uvažovala jsem o kočce, ale takhle si budu muset počkat až do vlastního bydlení.

Masters of rock 2016

21. července 2016 v 11:44 | Adri
Ani tento rok jsem si nemohla ujít MoR. Pro nezasvěcené: jedná se o metalový a rockový festival. A trochu se tam objeví i punk, spíš punk-rock... Takže vlastně mé oblíbené styly :)

Jela jsem tam podruhé, takže jsem věděla, co je kde. Jako minulý rok, jela jsem s rodiči a kamarádkou. Ubytovali jsme se ve Fryštáku, což je vesnice vzdálená asi 20 minut od Vizovic. Chtěli jsme sehnat ubytování ve Zlíně, ale jelikož ho zařizoval táta... tak to nevyšlo :D Lístky jsem měla na starosti já, takže jsme je měli za nejnižší cenu. A taky jsme je MĚLI, což byl podstatné, protože letos se vyprodalo. A lidí bylo opravdu jako... jako much. I když pršelo.

Lysohorský čtyřlístek

8. června 2016 v 11:55 | Adri
Takže mám za sebou první ultramaraton. Vlastně i první běžecký závod. Doběhla jsem ho, což považuju za velký úspěch, jelikož jsem byla značně znevýhodněna :D

Tak si proplouvám životem :)

5. května 2016 v 11:22 | Adri
Jak jsem avizovala v minulém článku, plánovala jsem psát každý den, co se mi nového událo... No a tak nějak to nevyšlo :D Jednoduše nebyl čas ani možnosti... A taky přiznejme si to nebyla ani chuť. Ne, že by nebylo o čem psát - spíš toho bylo tolik, že bych vás možná všemi detaily jenom umořila. Takže vyberu to, co se v poslední době událo v mém životě nejdůležitějšího a můžu s tím na trh, tedy na blog.


 
 

Reklama

"Přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se k mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem."

"Neexistuje osud, který člověka ovládne, ať udělá cokoliv. Osud je moc, která člověka ovládne, když neudělá nic."